Kopanina podlehla Aritmě. Kvůli poháru však v silně kombinované sestavě.

Datum a čas:31.07.2010 10:15  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:13. Průša (0:1)
Góly-soupeř:16. Rybka (1:1), 39. Bugár (2:1), 61. Bugár (3:1)
Sestava:Drahorád - Čihák, Mück (46. Brabec), Mareš, Záhorec - Truhlář, Zadina, Santler (46. Bíro), Průša - Strnadel, Giil
Sestava-soupeř:Mareš - Škornička, Ambrus, Vacek D., Weis - Adamec, Prošek, Hrabák (46. Pánek I.), Pánek M. - Rybka, Bugár

Kněževes - Fotbalisté Přední Kopaniny podlehli v přípravném utkání přeborové Aritmě 1:3, po poločase 1:2. Kopaninu poslal do vedení úvodním gólem David Průša, Aritma ještě do poločasu otočila po gólech Rybky a Bugára. Posila z Jinočan Bugár se pak trefil ve druhé půli ještě jednou a uzavřel skóre na 3:1. Kopanina nastoupila v kombinované složení, odpoledne jí čeká pohár Ondrášovka Cup proti třetiligovému Chomutovu.

Přeborová Aritma nastoupila k přátelskému utkání v plné síle na rozdíl od Přední Kopaniny, která vzhledem k odpolednímu utkání 1.kola Ondrášovka Cupu postavila kombinovanou sestavu. Přestože se dostala Kopanina do vedení gólem Průši, nakonec předvedla kvalitnější výkon Aritma a zaslouženě dovedla zápas k vítězství poměrem 3:1. V závěru zápasu se fotbalisté Přední Kopaniny několikrát pokusili vstřelit alespoň kontaktní branku, ale bohužel i kvůli dvěma nastřeleným tyčím během jedné minuty nebyli úspěšní.

Nejzajímavější okamžiky zápasu:

1.P OLOČAS:
10.min. – V krátkém sledu se fotbalisté pokusili ohrozit mladého brankáře Aritmy střelami z dálky. Bohužel Strnadel, Záhorec ani Giil branku netrefili.
13.min. – Mück rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště. Přesným centrem našel hlavu Strnadela, který se prosadil v souboji s obráncem a přistrčil míč k Průšovi. Ten poskakující balón zpracoval a přesnou střelou podél gólmana ke vzdálenější tyči poslal fotbalisty Kopaniny do vedení – GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL – 0:1
16.min. – Akce Aritmy začala přenesením hry do volného křídelního prostoru. M. Pánek se neúspěšně pokusil centrem po zemi najít útočníka Bugára. Ten zdánlivě ztracenou přetaženou přihrávku zachytil a poslal prudký míč na malé vápno Kopaniny. Gólman Drahorád míč vyrazil k volnému O. Rybkovi, pro kterého nebylo problémem z malého vápna skórovat – 1:1
18.min. – Velmi nebezpečný útočník Aritmy Bugár usměrnil hlavou centr Proška naštěstí do náruče připraveného Drahoráda.
21.min. – Opět odkryté pravé strany využil M. Pánek a z úhlu postupoval na branku Kopaniny zcela osamocen. Jeho prudkou střelu na přední tyč dokázal brankář Drahorád vyrazit na rohový kop.
26.min. – Po standardní situaci Kopaniny se k odraženému míči dostal Mareš a utěšenou střelou netypicky pravou nohou vystrašil mladého brankáře Aritmy. Bohužel mířil vedle branky.
36.min. – Fotbalisté Kopaniny podnikli rychlý brejk do rozhozené obrany domácích. Po zblokované přihrávce Zadiny se dostal do solidní příležitosti Průša, mířil však těsně vedle pravé tyče.
38.min. – Santler vybojoval míč na půli hřiště, předal Průšovi a ten bleskovou přihrávku za obranu vysunul Strnadela. Kopaninský kanonýr měl míč na dlouhou nohu a jeho pokus o kličku zneškodnil pozorný brankář Aritmy.
39.min. – NEDÁŠ – DOSTANEŠ! Aritma vzápětí zahrozila dlouhým balónem za kopaninskou obranu. Útočník Bugár vyhrál tvrdý souboj na hranici faulu s Čihákem a samostatný nájezd zakončil s přehledem – 2:1.
43.min. – Nepolapitelný Bugár si před vápnem pohrál s obránci FCPK a ve skórování mu zabránila pouze teč všudypřítomného Mareše, který srazil jeho gólovou střelu na rohový kop.

2. POLOČAS
56.min. – První ohrožení branky Kopaniny ve 2.poločase měl na starosti rychlonohý M. Pánek. Brejkovou situaci zakončil střelou, kterou bez problému zpacifikoval gólman Drahorád.
57.min. – Po faulu na Zadinu měla Kopanina příležitost zahrávat nebezpečnou standardní situaci na okraji velkého vápna Aritmy. Trestný kop chytře rozehrál Giil na číhajícího Mareše, který však míč nezasáhl tak, jak si představoval.
59.min. – Rychlý útok Aritmy zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč O. Rybka. Brankář Kopaniny mu zabránil ve skórování vydařeným zákrokem a míč vyrazil.
61.min. – Po ztrátě míče ve středu hřiště následoval rychlý brejk do rozhozené obrany Kopaniny. Útočník Bugár se prosadil středem hřiště přes dva obránce a přesnou střelou vymetl růžek branky za zády bezmocného Drahoráda – 3:1.
66.min. – Nedorozumění v řadách Kopaninských fotbalistů! Na výhoz brankáře nestačil zareagovat Průša a O. Rybka se pokusil skórovat střelou z poloviny hřiště do odkryté branky. Míč naštěstí dopadl na horní síť kopaninské svatyně.
69.min .– Akce na jeden dotek v podání Průši a Truhláře byla zakončena milimetrovou přihrávkou do uličky na nabíhajícího Bíra. Ten se šikovně vyhnul gólmanovi Aritmy a z úhlu trefil pouze boční síť.
72.min. – Čihák bleskově rozehrál trestný kop z poloviny hřiště volnému Strnadelovi. Kopaninský střelec se s míčem otočil na hranici vápna a vystřelil tak nebezpečně, že málem ohrozil právě přistávající Boeing 747 na sousedící „ranveji“ Ruzyňského letiště.
75.min. – Neuvěřitelná minuta v podání Kopaninských fotbalistů! K odraženému míči po rohovém kopu se dostal Zadina a trefil přesně spojnici branky Aritmy. Míč se bohužel odrazil zpět do pole. Po krátké chvíli napřáhl z dobrých 25m Průša a jeho dalekonosná střela se otřela o tyč za zády brankáře Aritmy. Tomu jistě zvoní v uších ještě teď...
82.min. – Aritma precizně „vykombinovala“ obranu Kopaniny a brankář Drahorád zabránil skvělým reflexivním zákrokem v navýšení náskoku domácích.
85.min. -  Standardní situaci z 22m rozehrál Truhlář pěknou střelou přes zeď. Míč však směřoval nad branku Aritmy.