Sokol Troja 2-4FCPK B
 Čistý hattrick Strnadela a Kopanina B poráží bezpečně poslední Troju.

Datum a čas:24.10.2010 15:30  |  Poločas: 1 : 2  |  Tým: FCPK B
Góly:21. Strnadel (1:0, as. Vladyka), 36. Strnadel (2:1, as. Kunt), 52. Strnadel (3:1, as. Vladyka), 60. Cigánek (4:1, as. Leubner)
Sestava:Drahorád - Rákosník M. (46. Leubner), Brabec, Cigánek (K), Kunt - Trusina (46. Dvořák) - Stára (60. Šimlinger), Zadina, Vladyka - Strnadel, Huňáček. Trenér: Čestmír Odstrčil.

Troja - Sedmé vítězství a dvaadvacátý bod v sezóně získali fotbalisté B týmu FCPK na stadionu Sokola Troja. Poslednímu týmu tabulky nastříleli čtyři branky, oproti dvěma inkasovaným. Utkání měli hosté plně pod kontrolou a lahůdkou byl čistý hattrick Bohuslava Strnadela. Kopaninský šutér to dokázal v rozmezí půlhodiny! Celkově nasbíral v osmi startech už devět branek. Kopanina B je v tabulce druhá a ztrácí pouhý bod na vedoucí Podolí.

Utkání v Troji svými góly rozhodl Bohuslav Strnadel. Kopaninský střelecký démon však tentokráte mohl po utkání poděkovat svým spoluhráčům, kteří pro něj připravili fantastické pozice. Všechny jeho góly padly po akcích z levé strany, kterou si v utkání zcela podmanila dvojice Kunt - Vladyka.

Ani jeden z nich nezasáhl do sobotního divizního derby s Meteorem, ale v neděli v Troji si spravili chuť. Hráči Sokola Troja na pravé straně by mohli vyprávět. Právě tudy šla hlavní ofenziva Kopaniny B v tomto zápase.

Ve 21.minutě odtud přišla první branka. Vlady našel ve vápně Strnadela, ten zůstal trestuhodně volný a dostal tolik času a prostoru, že pro něj bylo snadné přesně zakončit podél gólmana. Troja-FCPK B 0:1! Ještě krátce předtím trefil Strnadel břevno!

Domácí bojují v 1.A třídě o záchranu. To je v této chvíli evidentní. Po deseti kolech jedno vítězství a dvě remízy, zatím jsou nejhorší v soutěži. Každý bod má pro ně cenu zlata a proti Kopanině jim svitla naděje ve 35.minutě, kdy po standardní situaci vyrovnali na 1:1. Kopaninští zadáci prohráli hlavičku a pak nechali volného hráče, který odražený míč pohodlně dorazil do prázdné branky. Troja-FCPK B 1:1!

Radost černobílých však netrvala vůbec dlouho. Už po minutě předskočil na útočné polovině Kunt hráče soupeře, nasprintoval po křídle a předložil báječný centr, který Strnadel na zadní tyči pohodlně doklepával do prázdné branky. Hodně práce tělem ve vápně udělal Josef Huňáček, který při absenci Oivinda Giila nastoupil v útoku. Troja-FCPK B 1:2!

Tak skončil poločas a oba týmy se vydaly na delší cestu do šaten přes ochranný povodňový val, který zde byl zbudován po devastujících povodních v roce 2002. O přestávce hostující kouč Odstrčil udělal dvě změny, dolů šli Rákosník a Trusina, místo nich nastoupili Leubner a Dvořák.

Troja v první půli využila každou situaci k presinku, byla aktivní, napadala. Ve druhé půli však od své aktivity výrazně upustila a hosté zcela ovládli dění na hřišti.

A záhy přidali třetí branku. Po krásné kombinaci dostal Vladyka balón do uličky od Cigánka a místo zakončení předložil před prázdnou branku Strnadelovi. Ten míč snadno uklidil do sítě potřetí ke spokojenosti mimo jiné i pokladníka týmu, který má ve svém ceníku položku hattrick za 300czk... Troja-FCPK B 1:3!

Kopanina B si vypracovávala další šance a hrála pěkný fotbal se spoustou přihrávek i kombinací. Čtvrtý gól pak přidal po hodině hry kapitán Cigánek z trestného kopu. Jeho střela překvapila gólmana Troji a skončila pod břevnem domácí branky. Troja-FCPK B 1:4!

Na konečných 2:4 domácí snížili v závěru opět po standardní situaci, tentokráte po rohovém kopu. I přes druhý inkasovaný gól Kopanina už dovedla zápas do vítězného konce navzdory tomu, že dohrávala zápas víceménně v deseti, neboť Huňáček si poranil sval, ale tým už měl třikrát vystřídáno.

Zasloužená výhra Kopaniny B, která v příštím kole přivítá na domácím stadiónu v derby sousední SK Střešovice 1911.

Rozhodčí:Vojtěch - Špivák, Vaněk
Delegát:Bydžovský