Tabulka střelců: M-B

FCPK B6-0FK Řeporyje-Praha 5
 Béčko Kopaniny přehrálo FK Řeporyje a nastřílelo soupeři šest branek!

Datum a čas:11.09.2010 10:15  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:16. Strnadel (1:0), 32. Brabec (2:0), 49. Giil (3:0), 80. Buzek (4:0), 82. Giil (5:0), 86. Truhlář (6:0)
Sestava:Drahorád, Truhlář, Brabec, Šimlinger (46.Trusina), Žáček, Santler, Leubner (46. Kuchař), Gerstner, Buzek (K), Strnadel (46. Giil)
Sestava-soupeř:Kouba, Petrla David, Petrla Jan, Sátra, Vosmik, Lindner (46.Rolfes), Pechar (Matucha), Hlaváček (K), Vodslon, Štepánek, Mayer

Přední Kopanina - Po kruté prohře ve Slivenci v minulém kole chtěli hráči FCPK B napravit dojem doma s Řeporyjemi, a to se jim povedlo dokonale. Svého soupeře rozstříleli vysoko 6:0! Byla to jednoznačná záležitost a soupeř z Prahy 5 si mohl odvézt daleko větší debakl. Kopanina se sedmi body poskočila na druhé místo v tabulce.

Za pěkné slunného dopoledne se na trávníku FCPK setkala mužstva z horní části tabulky a tak se dal očekávat zajímavý zápas. Po úvodním hvizdu rozhočího Šmakala, který byl již zcela fit po zdravotních problémech z minulého víkendu, se hrál svižný fotbal s šancemi na obou stranách.

Hráči Kopaniny však předčili soupeře v efektivnosti jejich zakončení. Do vedení se dostali již v 16. minutě, kdy se míč vyražený brankářem hostí po hlavičce mladého útočníka Kopaniny Santlera se dostal ke Strnadelovi a ten neměl problém ho "uklidit" do sítě. FCPK GÓL 1:0!

Kopanina povzbuzená prvním gólem se pustila do útočení. Za zmínku stojí dvě pěkné střely obránce domácích Leubnera ze střední vzdálenosti, které si však ještě cestu do sítě nenašly. Na druhé straně hřiště poté hosté zahrozili ze standardní situace, kdy po volném přímém kopu ze vzdálenosti asi 25 metrů se dostal k odraženému míči útočník hostí Pechar, avšak brankáře domácích Drahoráda nepřekonal.

A tak podle hesla nedáš – dostaneš se za chvíli rozvlnila síť branky hostí podruhé. V 32. minutě Gerstner rozehrál volný přímý kop a Brabec efektní tečí ve skluzu zajistil Kopanině dvoubrankové vedení. FCPK GÓL 2:0!

Za tohoto stavu šla obě mužstva do kabin po prvním poločase. Do začátku druhého poločasu oba trenéři střídali, i když u každého asi z jiného důvodu. Hosté se snažili s vývojem hry něco udělat a domácí chtěli dát šanci i dalším kvalitním hráčům z lavičky.
Tah vyšel lépe domácím, kteří zejména díky střeleckým schopnostem nastoupivšího Giila zápas rozhodli. Tento hráč domácích byl na konci pěkné kombinace v 49. minutě, kdy po kombinaci na jeden dotek se míč po ose Kuchař-Buzek-Truhlář dostal ke Giilovi, který nezaváhal. FCPK GÓL 3:0!

Takovýto vývoj zápasu nahlodal odhodlání hostů pokusit se o zvrat v utkání, což se projevilo ve zvýšené míře agresivity na hřišti. Proto rozhodčí Šmakal neváhal ukázat hostům 3 žluté karty.

Hráči FCPK mezitím pokračovali v dobývání svatyně Řeporyj : nejprve Giil utekl po křídle, nahrál na Santlera a ten zpět na Truhláře, který však nedal. Za chvíli na to se před brankářem hostí Koubou objevil Trusina, ale také ho nepřelstil. Tak se musel své role ujmout kapitán domácích Buzek, který po pasu od Žáčka se v 80. minutě dostal do šestnáctky soupeře a vybíhajícímu brankáři nedal šanci. FCPK GÓL 4:0.

Hosté se ještě pokusili zkorigovat výsledek, když v 85. minutě zahrávali volný přímý kop, ale Štěpánek trefil jen zeď. Pak už řeporyjští fotbalisté tak trochu rezignovali na stav zápasu a hráči Kopaniny jim přidali na cestu ještě dva góly: v 82.minutě opět Giil střelou z 18 metrů zvýšil na 5:0 a hitparádu střelců béčka kopaniny zakončil v 86. minutě technickou střelou Truhlář. FCPK GÓL 6:0.

Výsledek zápasu vyzněl možná až příliš krutě pro hosty z Řeporyj, kteří byli alespoň v počátku utkání vyrovnaným soupeřem, ale nenašli účinnou obranu na kopaninské střelce.

Příští zápas hrají fotbalisté béčka Kopaniny na hřišti zatím poslední SPARTY KRČ a tak nezbývá než doufat, že jim forma vydrží.
Rozhodčí:Šmakal - Suchý, Vlček
Delegát:Tulinger
Hřiště:Kopanina