Kopanina B veze z Nebušic bod. Výhru jí sebral náhradní brankář soupeře!

Datum a čas:21.08.2010 10:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:38. Santler (1:1), 51. Průša (2:1)
Góly-soupeř:15. Výravský (1:0), 86. Polerecký (2:2)
Sestava:Drahorád - Žáček, Vyšata, Leubner, Rákosník M. - Stára (46. Slaboch), Zadina, Huňáček (74. Bíro), Průša - Strnadel (K, 83. Giil), Santler.
Sestava-soupeř:Kverka - Přerost, Kraft, Pavlů (K), Lokajíček - Bareš (65. Pirunčík), Ječný, Kos (83. Polerecký), Guzman - Štěpánek, Výravský (75. Brejla).

Nebušice - Rezerva FCPK vstoupila do nové sezóny remízou v derby v Nebušicích 2:2. Kopanina B přišla o vítězství čtyři minuty před koncem, kdy po rohovém kopu srovnal hlavou Matěj Polerecký, náhradní gólman Nebušic! Ten byl na hřišti tři minuty, když musel do pole místo zraněného Kose. Jiného hráče Nebušice na lavičce neměly!

Kopanina B nejprve v utkání prohrávala, když inkasovala po střele nové posily Nebušic Prokopa Výravského. Do poločasu srovnal nádhernou individuální akcí Santler a po brzy po přestávce poslal FCPK B do vedení Průša. V závěru pak přišel vyrovnávací gól Polereckého.

Kopanina měla hodně ofenzivní tým, naopak chyběli obránci. Také proto trenér Odstrčil musel složit zbrusu novou obranou čtveřici: Žáček, Vyšata, Leubner, Rákosník.

Nebušice byly nebezpečné v drtivé většině případů pouze ze standardních situací. Výborně je však zahrával Kos, dlouhé auty házel až před branku Kraft.

JAK ŠLY MINUTY:
1.poločas

10.min. - po střele domácích hráčů zazvonila tyč kopaninské branky;
15.min. - branka Nebušice - Výravský 1:0. Po zbytečné ztrátě míče (Rákosník) následovalo přesné zakončení Výravského k tyči po levé ruce Drahoráda;
16.min. - na tyče 1:1. Santler napřáhl z 25m a trefil pravou tyč Kverkovy branky;
20.min. - po Průšově rohu hlavičkoval Strnadel nad branku;
22.min. - aplaus domácích fanoušků si vysloužila střela Lokajíčka po Stárově hlavičce ven z šestnáctky, a to navzdory tomu že letěla hodně mimo;
38.min. - parádní vyrovnávací gól Santlera. Šel dravě do vápna, tam si povodil obránce a pak prudce propálil Kverku v brance Nebušic;

2.poločas
51.min. - Kopanina se ujímá vedení. Žáček přetáhl centr do vápna tak šikovně ač náhodně, že míč se odrazil od břevna přímo před Průšu, který jednoduše doklepl do prázdné branky. Branka šla určitě na vrub gólmana Kverky, který podcenil dlouhý míč Žáčka;
54.min. - nebezpečně hlavičkoval Ječný po dlouhém autu Krafta. Jeho dlouhé hody byly silnou zbraní Nebušic;
56.min. - akrobatické nůžky vystřihl Štěpánek, ale jeho odvážný kousek postrádal přesnost a razanci;
60.min. - při dvou standardních situacích se dvakrát vyznamenal gólman Kopaniny Drahorád, který likvidoval pokusy Nebušic z bezprostřední blízkosti;
62.min. - Nebušice hrály chvilku v deseti, ošetřován byl krvácející Kraft, který posléze zápas dohrál s obvazem na hlavě;
83.min. - sedm minut před koncem vystřídal Strnadela Giil, norský útočník si od Strnadela vzal rovnou i kapitánskou  pásku. Zároveň střídaly i Nebušice, zraněného Kose nahradil náhradní gólman Polerecký;
84.min. - do velké šance se hrnul Bíro, bohužel v poslední chvíli mu míč ukopli obránci;
86.min. - Polerecký po třech minutách na hřišti vyrovnává hlavou po rohu na konečných 2:2;
88.min. - poslední nebezpečný pokus Kopaniny, Santler však z úhlu střílí pouze do boční sítě;
90.min. - poslední aut Kopaniny, Žáček se připravuje k dlouhému hodu, rozhodčí Fiedler však ukončuje zápas, což přirozeně vyvolá emoce u hostů, že nenechal dohrát tuto situaci.

Zápas končí nerozhodným výsledkem 2:2!!!

Rozhodčí:Fiedler - Vlček, Tomšů
Delegát:Dobšík
Žluté karty:Štěpánek - Rákosník M., Zadina, Průša, Huňáček
Hřiště:Nebušice