Vlažný výkon na Meteor nestačil. Kopanina na podzim už popáté prohrála doma

Datum a čas:23.10.2010 15:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:18. Omcirk (0:1), 89. Kadlec (0:2)
Sestava:Jeřábek - Bittengel, Honetschläger, Mareš, Bláha - Horák, Nedvěd, Čihák, Gerstner - Sdiri (63. Zadina), Santler. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Fajfrlík - Stross, Birhanzl, Daňhel, Hruška - Kadlec, Štefan, Jurčík, Zezula, Omcirk (75. Vagrčka) - Fíček (90. Poláček). Trenér: Josef Jarolím.

Přední Kopanina – Plánovaný vzestup tabulkou se bohužel nekonal, místo toho fotbalisté Přední Kopaniny na podzim už popáté prohráli před vlastními fanoušky – v sobotu nestačili na Meteor, jemuž podlehli 0:2. V domácím týmu se poprvé představil obránce Tomáš Bláha, posila z Králova Dvora, ale ani on porážce nezabránil. Sice sehrál slušný zápas, celkově to ale od Kopaniny byl hodně vlažný výkon. Hosté se spoléhali hlavně na brejky a um svého kapitána Fíčka, který nádherně přihrál na oba góly.

Kopanina měla na začátku zápasu územní převahu, ale její akce nebyly vůbec nebezpečné. Dopředu hrozil jen Meteor, který vyčkával na brejkové situace, v nichž mohl vyniknout právě Fíček. Ten ukázal své kvality už po deseti minutách, kdy utekl po levé straně a přihrál pod sebe Štefanovi, jenž nabíhal z druhé vlny, ale ve velké gólové šanci sám před Jeřábkem minul.

Mimo branku šel také další pokus Štefana, i rána Jurčíka - oba zkoušeli překvapit brankář Jeřábka zpoza pokutového území.

Tohle bylo jenom varování, naplno Meteor udeřil v 18. minutě: Horák zbrkle odehrál míč uprostřed pole, balón získali hosté a ihned ho dopředu poslali na rychlého Fíčka. Ten si místo střely zkušeně počkal na nabíhající spoluhráče a připravil Omcirkovi pozici, z které se snad nedalo minout. Omcirk totiž střílel z několika metrů do prázdné branky. Největší zásluhu na trefě hostů ale nesl Fíček – Meteor GÓL 0:1!

Kopanina hrála mizerně. Nakopávané míče v pohodě odvraceli urostlí stopeři, kombinace po zemi se modročerveným nevedla. Přesto mohlo být ve 27. minutě vyrovnáno po úplně první střele domácích v zápase. Nedvěd přistrčil v pokutovém území míč Santlerovi, ten se nádhernou zasekávačkou zbavil obránce a vytvořil si tak ideální palebnou pozici. Bohužel levačkou těsně minul.

Tato situace jakoby domácí povzbudila v útočné snaze. Sdiri po nádherném centru Bittengela zkoušel nůžky, ale míč jenom líznul. V další nadějné situaci Sdiri mohl přenechat balón lépe postavenému Horákovi, jenže ho neslyšel, jak si volá. Míč si zpracoval pro sebe a ukvapeně pak vystřelil. Horák se v tu chvíli hodně a oprávněně zlobil.

Ještě do poločasu se přesto Sdiri dostal do velké šance: Horák prodloužil po dlouhém autu Bláhy míč za sebe hlavou a Sdiri, ač tísněn obráncem, dokázal vypálit, bohužel mimo. Přesnější byl po chvíli Santler, jemuž balón připravil dravým průnikem kapitán Nedvěd, ale s následnou střelou doprostřed neměl gólman Fajfrlík žádné potíže.

Ve druhém poločase byla na Meteoru vidět hlavně snaha pečlivě bránit náskok, což se hostům dařilo. V ojedinělé příležitosti se ocitnul Horák, na kterého směřoval dlouhý míč. Kopaninský záložník byl ale zády k brance a jen ho hlavou prodloužil nad ní. Pokud by na něj některý ze spoluhráčů zavolal, mohl si balón zpracovat sám pro sebe a rázem by se ocitnul ve velké šance. Tahle situace jakoby demonstrovala kopaninskou bezmoc.

V 55. minutě předvedl krásný fotbalový moment hostující bek Kadlec: postavil se k přímému kopu ze 30 metrů a jeho úžasná rána skončila na břevně domácí branky!

Nic nenasvědčovalo tomu, že by Kopanina měla zápas otočit. I proto trenér Mejdr sáhnul ke střídání (Zadina nahradil Sdiriho) a kompletně přeházel rozestavení hráčů. Jakmile se po výměně začalo hrát, Santler posunul v pokutovém území Nedvědovi, který z otočky pálil sice pohotově, ale jen do míst, kde stál připravený Fajfrlík.

Domácí se na hrbolatém hřišti stále častěji zkoušeli prosadit po standardních situacích: novic Bláha po rohu hlavou střílel nad, Santler se nedostal k odraženému míči před prázdnou brankou kvůli včasnému odkopu obránce.

Kopanina měla sice stále větší územní převahu, ale velké šance nepřicházely. Zadinovi nesedla střela z 20 metrů ideálně, Santlerovu povedenou ránu u tyče naopak výborně vyrazil Fajfrlík.

Poslední příležitost na zvrat prováhal Honetschläger, k němuž došel míč po ose Santler – Nedvěd – Horák. Nádherná akce, kterou Santler s Horákem dokonce ozdobili vtipnými a účinnými patičkami, ale skončila po špatném zpracování, jinak by šel Honetschläger sám na brankáře.

Definitivní konec nadějí pro Kopaninu znamenala 89. minuta. Výborný Fíček předložil míč střídajícímu Vagrčkovi, který ho před Jeřábkem netrefil ideálně, ale následně doskákal před zcela prázdnou branku, kde nebyl pro Kadlece žádný problém dorazit ho do sítě – Meteor GÓL 0:2!
Rozhodčí:Melničuk - Chládek, Šafránková
Delegát:Štěpánek
Žluté karty:Bláha, Sdiri, Jeřábek - Omcirk, Kadlec