Mladší žáci (U13)4-1SK Třeboradice
Datum a čas:05.04.2010 14:00  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:1. Keaye, 3. Trojan, 25. Čejka, 43. Lacman
Sestava:Jan Kozlík (31. Jan Procházka) - Tomáš Trojan, Jan Levý, Nikola Cízner (31. Vendelín Schierreich) Lukas Goegebeur, George Mazzotti (C), Antonie Stárová, Jan Tománek (35. Tadeáš Vašina) - Lachlan Keaye (42. Oliver Lacman), Alex Čejka, Zbyněk Tokár (31. Robert Bellingham)

Praha (mak, lev) - Kopaninská velikonoční pomlázka v podobě čtyř branek čekala na kluky z Třeboradic. Domácí po zajímavém průběhu zápasu zvítězili 4:1, když o svém vítězství rozhodli zejména v první půli, kdy se postupně trefili Keaye, Trojan a Čejka. V druhém dějství pak byl střelecky ještě úspěšný Oliver Lacman.

Ke svému dalšímu jarnímu domácímu mistrovskému utkání nastoupili kopaninští mladší žáci proti soupeři z Třeboradic, který se sice pohybuje spíše ve spodních patrech tabulky, nicméně nezajímavý zápas to nebyl. Jak utkání na Kopanině probíhalo:

1.minuta: Lukas Goegebeur zatáhl prakticky první z útočných akcí Kopaniny po levé straně hřiště, posunul míč Lachlanovi Keayemu a ten po krátkém sprintu poslal míč přesnou střelou nad pravou rukou brankáře do branky hostí - 1:0 pro Kopaninu!
3.minuta: úvodní tlak domácích pokračuje. Tonča Stárová přesným centrem posílá míč z rohového kopu přímo na hlavu Tomášovi Trojanovi a Kopanina vede ve třetí minutě 2:0!
5.minuta: přímý volný kop si bere na starost Tonča Stárová, ale brankář Třeboradic byl pozorný
9.minuta: poprvé zahrozili i hosté, když se jeden z jejich útočníků řítil na brankáře Honzu Kozlíka, v poslední chvíli mu však skluzem vypíchl míč Honza Levý
11.minuta: Zbyněk Tokár dostal míč do křídla a bez velkých okolků vystřelil, střela však šla vedle
12.minuta: Alex Čejka využil zaváhání soupeřovy obrany a šel sám na brankáře, ten však jeho střelu bez problémů vyrazil a dorážka Zbyňka Tokára pak postrádala přesnost
14.minuta: brankář hostí nepřesně vykopl, míče se zmocnil Alex Čejka a postupoval sám na bránu. Brankáři sice udělal kličku ale z úhlu již střílel těsně vedle
15.minuta: po několika minutách se opět připomněli hosté, jejich střelu ze střední vzdálenosti však Honza Kozlík spolehlivě chytil
17.minuta: Lukas Goegebeur našlápl k dalšímu úniku a následně poslal míč před branku, kde jej tečí nasměroval Alex Čejka do tyče
22.minuta: kopaninská obrana se ocitla poněkud v nedbalkách a po vzniklém zmatku musel proti samostatnému úniku soupeřova útočníka na poslední chvíli vyběhnutím zasahovat Honza Kozlík
25.minuta: Tomáš Trojan poslal dlouhým pasem přímý kop před branku Třeboradice, kde míč sklepl George Mazzotti a Alex Čejka jej pak padáčkem poslal pod břevno - 3:0!
27.minuta: Třeboradice korigují stav z nenápadné akce - domácí obránci poslali malou domů na Honzu Kozlíka, ten však při rozehrávce zaváhal a nepřesným odkopem nastřelil třeboradického fotbalistu, od nějž míč putoval přímo do domácí sítě - 3:1!
28.minuta: vstřelená branka hosty nabudila a hned po minutě se dostali do nebezpečné akce, kterou musel nakonec likvidovat až obětavým skokem pod nohy útočícího hráče Honza Kozlík
29.minuta: velký závar před třeboradickou brankou, avšak ani na několik pokusů se klukům a Tonče nepodařilo míč propasírovat do sítě
30.minuta: další z rychlých protiútoků hostů - Honza Kozlík však byl připraven a pohotovým vyběhnutím útok zneškodnil
32.minuta. druhý poločas začali aktivněji hosté, jejich první střela mířila vedle branky, střelu z dalšího útoku chytil nový strážce kopaninské branky Honza Procházka
34.minuta: rohový kop Kopaniny a následná střela Tončy, která však mířila mimo tyče
38.minuta: přímý volný kop hostí končí těsně nad břevnem
39.minuta: další přímý kop Třeboradic z nebezpečné vzdálenosti - míč však opět končí těsně nad brankou domácích
41.minuta: se stříleným centrem Lachlana Keaye si brankář soupeře bez problémů poradil
43.minuta: George Mazzotti přesnou přihrávkou ze středu hřiště vybídl k útoku Olivera Lacmana. Jeho první střelu brankář v pádu stačil zblokovat avšak pohotový Oliver přesnou dorážkou a svou první brankou v mistrovských zápasech vnesl více klidu do kopaninských řad -4:1!
48.minuta: malou domů Třeboradic vystihl Robert Bellingham, avšak jeho střelu brankář vytěsnil
49.minuta: Tonča Stárová napřáhla ke střele zpoza pokuového území, ale opět se vyznamenal třeboradický gólman
53.minuta: hosté v akci, tentokráte musel na poslední chvíli odkopem hasit začínající požár Tomáš Trojan
56.minuta: gólová příležitost hostí, když jejich útočník šel sám na brankáře Honzu Procházku, ten však včas vyběhl a míč po jeho zásahu skončil vedle brankové tyče
57.minuta: po rohovém kopu vznikl závar v kopaninském pokutovém území jehož výsledkem byla střela do břevna domácí branky a opět následný záchranářský odkop Tomáš Trojana
58.minuta: po rozehraném roku se ke střele dostal Tomáš Trojan, ta však příliš starostí hostům nenadělala
59.minuta: Tonča se pěkně protáhla středem hřiště až do pokutového území, předložila míč na malé vápno zcela volnému Alexovi Čejkovi, avšak kopaninskému střelci se zamotal míč mezi nohama a ve velké šanci tentokráte neuspěl

Zápas ukázal, že když se kluci a Tonča plně soustředí na hru a dají do ní potřebné nasazení a zápal, umí si vytvořit hezké útočné akce a šance. Na druhou stranu bylo v utkání z kopaninské strany i několik "hluchých" pětiminutovek, ze kterých je patrné, že na mnoha činnostech budou muset kopaninští mladíci ještě pilně zapracovat.
Věříme, že v příštím utkání, které náš tým sehraje proti týmu FC Háje JM B na jeho hřišti, se kopaninští fotbalisté rozpomenou na ty lepší okamžiky nejen z tohoto utkání a pohlednou hrou potěší oko jejich fanoušků.

Rozhodčí:Cichra