FK Admira Praha 5-2FCPK
 Nepovedené derby na Admiře. Kopanina nehrála dobře a dostala pět gólů!

Datum a čas:09.05.2010 10:15  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:55. Nedvěd (3:1), 85. Sedláček z penalty (5:2).
Góly-soupeř:1. Martinic (1:0), 53. Jehlička (2:0), 54. Jehlička (3:0), 66. Bartolšic (4:1), 69. Mičko (5:1).
Sestava:Jeřábek - Bittengel, Mück (74. Čihák), Charvát, Mareš - Buzek, Houška, Nedvěd, Záhorec - Horák, Sedláček. Trenér Mejdr.
Sestava-soupeř:Michal - Paťha, Komínek, Sailer, Martinic (K), Bartolšic, Kubice, Vosický, Mičko, Jehlička, Majer.

Kobylisy - Fotbalisté Přední Kopaniny prohráli ve 24.kole divize vysoko v pražském derby s Admirou. V Kobylisích si vybrali svůj špatný den. Dostali hloupý gól hned v 1. minutě a po přestávce další čtyři. Za modročervené dokázal snížit Nedvěd na 1:3, v úplném závěru pak korigoval z pokutového kopu Sedláček.

Utkání začalo pro Kopaninu tragicky. Už po třiceti vteřinách tým inkasoval první gól! Chvilku po rozehrávce se míč dostal k Marešovi, který zvolil přihrávku na brankáře Jeřábka. Tomu šel míč na slabší levou nohu, kterou netrefil odkop ideálně, balón pak putoval k útočníkovi Admiry, který ho předložil před prázdnou branku kapitánovi Martinicovi, pro nějž nebyl problém poslat svůj tým do vedení: Admira GÓL – 1:0!

Tenhle moment domácí nakopnul, Kopanina naopak nestíhala. Mičko se po zasekávačce dostal ke střele, ale jeho rána šla mimo tyče.

Časem se hra vyrovnala, ovšem první povedenou akcí hostů byla situace z 18. minuty, kdy Mareš našel křížným pasem Buzka, jehož střílený centr kryl brankář Michal. Z protiútoku Mičko hlavičkoval nad branku.

Úvodní střelu směrem na branku vyslala Kopanina až ve 24. minutě, jenže tečovaný pokus Horáka skončil mimo, po následném rohu Nedvěda hlavičkoval kapitán Charvát v ideální pozici na středu pokutového území, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

Pak o sobě dal opět vědět vynikající Mičko: nejdřív Jeřábek vyboxoval jeho pumelici po samostatné akci, pak se po autovém vhazování prohnal ve vápně kolem Charváta a předložil výbornou přihrávku Majerovi, který z pár metrů nedokázal umístit míč do sítě a napálil pouze tyč.

Při této akci se porušila síť hostující branky, proto se pět minut nehrálo. A po pauze se opět probudila Kopanina: po nádherné akci zleva centroval Mareš a před Horákem uklidil do bezpečí míč jeden z obránců.

Další Marešův centr usměrnil Sedláček hlavou v těžké pozici pouze nad branku, ale v nastaveném čase prvního poločasu už byl hodně blízko gólu. To mu v pokutovém území přiťuknul míč Buzek, Sedláček se elegantně zbavil obránce, jenže z pár metrů pálil nad břevno. To byla velká příležitost ke skórování.

Druhý poločas začal téměř stejně jako ten první. Ve chvíli, kdy se ještě diváci nestačili usadit, pelášil Bartolšic sám na brankáře Jeřábka, který vytěsnil jeho pokus na roh. Po něm si stejně dobře poradil s téměř gólovou hlavičkou Vosického.

Po chvilce už ale Kopanina kapitulovala podruhé. Zkušený Jehlička napřáhnul pár metrů za hranicí vápna a jeho přízemní střela zaplula přesně k pravé tyči: Admira GÓL – 2:0!

Za minutu bylo pro modročervené ještě hůř. Jehlička se opět opřel do míče na levé straně, jeho nenápadná křížná rána zapadla k opačné tyči a Kopanina byla zralá na ručník: Admira GÓL – 3:0!

Nádech dramatu ovšem zápasu vrátil po další minutě Nedvěd, na jehož tečovaný pokus neměl gólman Michal nárok: FCPK GÓL – 3:1!

Po bláznivé tříminutovce byl hodně blízko snížení stavu Sedláček, který se dral do šance, jenže jeho ránu obránci dokázali v poslední chvíli zblokovat. K dorážce se dostal Záhorec, jenže byl před prázdnou brankou v obtížné pozici a z velkého úhlu nasměroval balón pouze do boční sítě. Velká škoda!

Odpor hostů definitivně zlomil Bartolšic, který se v 66. minutě prosadil hlavou po přímém kopu: Admira GÓL – 4:1!

Ze vzduchu přišel i pátý zásah domácích. Dlouhý aut prodloužil Bartolšic hlavou na Mička, který ho rovněž hlavou posunul do horního růžku Jeřábkovy branky a korunoval svůj výborný výkon: Admira GÓL – 5:1!

V závěru jen kosmeticky upravil výsledek Sedláček, když bezpečně proměnil penaltu nařízenou po faulu brankáře Michala na dotírajícího Horáka: FCPK GÓL – 5:2!

Rozhodčí:Kříž - Doležal, Vaňkát
Delegát:Krejčí
Žluté karty:Kubice - Sedláček, Horák, Charvát.
Hřiště:Admira