Kopanina zahájila remízou. S rezervou druholigového Sokolova 0:0!

Datum a čas:20.03.2010 15:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:-
Sestava:Jeřábek - Busta, Mück, Mareš, Bittengel - Vyšata (71. Nedvěd), Buzek (K), Houška, Záhorec - Sedláček, Horák.
Sestava-soupeř:Dvořák - Šmerda, Knakal, Jašíček, Hanzlík - Kratochvíl (75. Komberec), Puchmertl, Janáček (88. Duben), Habai - Čertík, Duchnič

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK odstartovali jaro bezbrankovou remízou s Baníkem Sokolov B. V silném větru si oba týmy vypracovaly brankové příležitosti, žádnou však nevyužily. Remíza je spravedlivá! Juniorka Sokolova byla do zápasu vydatně doplněna hráči z A týmu, kteří se do Prahy rychle přesunuli po dopoledním zápase druhé ligy s Opavou. Kopanina poprvé představila bývalého reprezentanta Pavla Mareše, který nastoupil na pozici středního obránce.

Kromě Mareše se v základní sestavě FCPK objevili další dvě nové tváře. Levý obránce Günter Bittengel a střední obránce Tomáš Mück. Celkem tři nová jména a všichni v obraně!

Hosté ze Sokolova poskládali obranou čtveřici výhradně z hráčů A mužstva. Poprvé po dlouhé době nastoupil také stopér Petr Knakal, který se zotavuje ze zranění, které utrpěl v podzimní části druhé ligy na Viktorce Žižkov. Zkušený obránce má na svém kontě 47 startů v Gambrinus lize za Viktorku Plzeň, byl i na MS do 20 let v roce 2003!

A byly to právě obrany obou týmů, které nakonec slavily úspěch v tomto utkání. Branka nepadla ani na jedné straně za celých devadesát minut.

Přední Kopanině navzdory protivětru patřila půlhodina první půle. Modročervení dobře kombinovali a dostávali se i do zakončení. Za Sokolov B hrozil Michal Habai, který si v prvním poločase připsal tři zajímavé pokusy.

Po přestávce hrála Kopanina po větru a měla více možností skórovat. Tu největší Horák, který po uličce Záhorce obešel kličkou vybíhajícího gólmana Dvořáka, ale pak se před prázdnou brankou nedohodl se svým útočným parťákem Sedláčkem kdo zakončí a neudělal to ani jeden z nich!

Sokolov ve druhé půli v podstatě nebyl pro branku FCPK nebezpečný, ale vše se mohlo změnit v nastavené čase. Střídající Duben trefil po rohu hlavou břevno. V té chvíli byl na hřišti pouhých 25 vteřin!!!

Nabízíme nejzajímavější momenty celého utkání:
- 1.POLOČAS -
1.min. - ihned po úvodním rozehrání velká šance FCPK. Horák vyhrál hlavičkový souboj pro Sedláčka a ten byl hodně tvrdě zastaven ve vápně Šmerdou. Penalta se nepískala možná jen proto, že běžela teprve 11 vteřina zápasu;
2.min. - samostatná akce Habai zakončená střelou těsně vedle tyče;
4.min. - opět zafungovala spolupráce Horák - Sedláček zakončená střelou levačkou Sedláčka, bohužel přímo do gólmana Dvořáka;
6.min. - závar před brankou Sokolova B. Po centru Buzka postupně stříleli Sedláček, Záhorec a Mück, všechny pokusy zblokovali obránci;
20.min. - Sedláček udržel míč před Knakalem, přiťukl Vyšatovi a jeho pěkná rána netrefila branku;
23.min. - Habaiův trestný kop těsně vedle Jeřábkovy branky;
32.min. - do třetice Habai, tentokráte hodně nebezpečná hlavička, Jeřábek vyrazil;
38.min. - střela Houšky po sklepnutí od Sedláčka neměla razanci, ale málem se k míči dostal na malém vápně číhající Horák, bohužel mu utekl;
42.min. - velká možnost Sokolova, po centru z levé strany se snažili čtyři hráči zakončit, naštěstí se jim to nepovedlo. K míči se dostal Šmerda a jeho střela přeletěla ochrannou síť a skončila na stromě...!

- 2.POLOČAS -
54.min. - Sokolov se dostal ke střele, z voleje pálí Hanzlík pěkně, ale mimo;
60.min. - po domácím rohu míč propadl ke kapitánovi Sokolova Kratochvílovi a od něj se míč odrazil milimetry vedle tyče. Málem vlastní gól;
61.min. - samostatná akce Záhorce, zpětná přihrávka na vápno Vyšatovi, střela z druhého doteku těsně vedle;
68.min. - největší možnost FCPK ke skórování. Horák po uličce Záhorce obešel brankáře, ale nedohodl se před prázdnou brankou s dobíhajícím Sedláčkem kdo zakončí...!
69.min. - pěkná kombinační akce Sokolova, zakončená slabou střelou Čertíka;
75.min. - střela domácího kapitán Buzka, Dvořák vytěsnil na roh;
84.min. - střídající Robert Nedvěd zahrál dobře přímý kop, tečovaná střela skončila těsně nad břevnem;
90.(+1) min. - střídající Duben po 25 vteřinách na hřišti hlavou po rohu trefil břevno domácí branky, vzápětí se pískal konec utkání!

Všechny uvedené situace si budete moci prohlédnout v sestřihu k utkání, který pro vás připravuje klubová televize FCPK TV. Nenechte si ujít již brzy na FCPK.CZ!!!

Rozhodčí:Král - Vitner, Hlaváč