Datum a čas:22.05.2010 10:15  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:51. Leubner (1:2)
Góly-soupeř:12. Slivenecký (0:1), 23. Kos (0:2)
Sestava:Drahorád - Žáček, Brabec, Dvořák, Leubner (K, 70. Rákosník M.) - Stára, Honetschlager, Truhlář, Průša - Giil, Strnadel. Dále připraveni: Sabadosh, Odstrčil
Sestava-soupeř:Kverka - Brejla J. (58. Čermák), Kos, Guzman, Kraft, Slivenecký, Kujal, Ječný, Štěpánek, Bareš (89. Polerecký), Pavlů (K).

Nebušice - První jarní porážka FCPK B v jarní části přišla překvapivě v derby v Nebušicích. Ve 22.kole 1.A třídy lídra tabulky skolil zachraňující se domácí tým. Kopanina B po laxním výkonu v první půli dvakrát inkasovala, přesto i sama mohla skórovat, ale z řady šancí nepadlo nic. Po přestávce rychle snížil po rohu Leubner, ale vyrovnání se nepovedlo. Závěr zápasu pak měl plně v režii rozhodčí Dvořák, který Nebušice topící se u dna tabulky dotáhl k prvnímu jarnímu vítězství!

Za prohru si z velké části můžou fotbalisté FCPK B sami. Do zápasu vstoupili profesorsky, bez pohybu, s pocitem že soupeř se porazí sám. Což se jim záhy vymstilo, když dvakrát inkasovali.

Nejprve po rohovém kopu míč propadl na malé vápno a nehlídaný Slivenecký lacino skóroval. Vzápětí po zbytečné ztrátě míče před vlastním vápnem (zpětná přihrávka Truhlář) se dostal k míči Kos a levačkou napálil míč křížem a krásným angličanem zvýšil na 2:0 pro Nebušice.

Oba hráči, kteří skórovali, prošli dříve také modročerveným kopaninským dresem, Slivenecký je paradoxně v Nebušicích dokonce na hostování právě z FCPK.

Dvougólové manko Kopaninu probralo. Hráči se konečně trochu rozhýbali a začali si vytvářet nebezpečné situace před nebušickým gólmanem Kverkou. Tři šance měl Strnadel, při jedné obešel i Kverku, ale z brankové čáry vykopli míč obránci. Nejhezčí akci zápasu předvedl Truhlář, který se proháčkoval po pravé straně přes tři hráče, odcentroval, Průša hlavou vrátil a Leubner hrající s kapitánskou páskou parádně z voleje vypálil. Střela však mířila přímo do připraveného Kverky.

Na druhé straně pak po jednom z brejků zazvonila pravá tyč Drahorádovy branky a umocnila trpký dojem z výkonu FCPK B v první půli, která skončila 2:0 pro domácí.

V kopaninské kabině bylo dusno, kouč Odstrčil rozhodně neměl pro své svěřence slova chvály. Nebylo hráče, který by předvedl alespoň průměr svých dovedností! I to by na soupeře, jehož hra a výsledky na jaře jsou víc než bídné, stačilo. Nebušice nastoupily do utkání s dvěma nahrádníky, z toho jeden byl druhý gólman Polerecký. V závěru zápasu i on šel střídat do pole.

Do druhé půle nastoupili Kopaňáci s evidentní snahou věci změnit. Uzavřeli soupeře na jeho polovinu a brzy snížili. Po rohu Giila šel důrazně za míčem Leubner a už v šesté minutě druhé půle snížil na 1:2!

Přes rychlý kontatkní gól se však modročerveným vyrovnat nepodařilo. Jednak jim chyběl nápad jak překonat hradbu soupeře a pak jim evidentně bránil rozhodčí Dvořák.

Jeho výroky nejprve budily smích, s přibývajícími minutami pak s hostujícími hráči i diváky začal cloumat vztek. Jeho rozhodnutí byly jednostranné, hráči Kopaniny B začali být podráždění, hodně se diskutovalo a čas ubíhal. Pořadatelé v závěru začali schovávat i náhradní míče, prostě vydřené body...! Když potom pomezní rozhodčí Havlín v závěru mávnul nesmyslný ofsajd, chvilku to vypadalo i na šarvátku. Naštěstí se emoce podařilo zvládnout.

Slovy jednoho z diváků po zápase...kdybyste jim to pustili, mohl být klid, takhle to musel udělat sudí...! To je sice trpké sdělení, podstata je však jinde. Kopanina měla slabého soupeře přehrát od začátku svou kvalitou, kterou v sestavě měla, bohužel hráči zápas zkraje podcenili a pozdě "bycha honili...".

Rozhodčí:Dvořák - Kubíček, Havlín