Starší přípravka B (U10)3-2Spartak Kbely
 Rezerva starší přípravky v přímém souboji o druhé místo úspěšná. Porazila Kbely 3:2!

Datum a čas:17.10.2009 09:15  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: Starší přípravka B (U10)
Góly:6. Roberts (1:0), 40. Aliyev (2:2), 45. Dennehy (3:2)
Sestava:Gregor - Jamrich, Tesárek, Rücker, Bail (K), Pavlisová, Alieyev, Hutter, Roberts, Dennehy. Trenér: Milan Jamrich

Tento víkend hostila starší přípravka „B“ Kbely a svedla přímý souboj o druhé místo. Kopanina byla úspěšná. Ačkoli se výsledek tváří vyrovnaně, samotný průběh zápasu byl jednoznačně ve prospěch domácích. Za FCPK skórovali: po samostatném průniku Roberts, poprvé nováček Aliyev a výčet branek uzavřel Dennehy.

Vstupy do zápasů se Kopaňákům tradičně daří a ani tento zápas nebyl výjimkou. Začali jsme aktivně s kombinační hrou po stranách. Územní převaha přinesla ovoce v 6. minutě. Roberts po samostatném průniku z poloviny hřiště, dovedl míč až před brankáře a bez váhání uklidil k tyči 1-0.

Soupeř se ze své poloviny dostával jen sporadicky. Většina času se odehrála doslova na dostřel branky hostí. Šancí bylo jako máku. Z největších uvedu 14. minutu, kdy Dennehy středem hřiště zavezl míč hluboko do obrany soupeře, přihrávkou uvolnil Robertse, a ten jen gólmanovi do náruče. V 19. minutě Dennehy centruje, Pavlisová těsně nad. Ve 20. minutě krásná akce na jeden dotek, Tesárek posunul na Rückera, který vprostřed našel Dennehyho a jeho finální přihrávku Pavlisová neproměnila.

Poločas pouhých 1-0.

Vstup do druhé půle byl vyloženě špatný. V 26. minutě důsledkem špatné koncentrace Kbely vyrovnaly přímo z rohu 1-1. Kontrovat mohl hned o minutu později Dennehy. V situaci sám na brankáře netrefil bránu. Trest za neproměněné šance přišel v 32. minutě, kdy Jamrich s Tesárkem nechali za svými zády útočníka, ten zpracoval přímo výkop brankáře a prostřelil Gregora 1-2.

Naštěstí to Kopanina nezabalila všichni jsme cítili, že jsme lepší a že musíme vyhrát. Tlak Kopaniny se stupňoval, Dennehy se v 34.minutě ocitnul opět sám před brankářem a zase mimo. O minutu později se v do zakončení dostal Bail, ale ani ten netrefil branku.

Vyrovnání přišlo ve 40. minutě. Kombinace přes Tesárka, Rückera, na Dennehyho který krásnou přihrávkou našel nováčka Aliyeva a ten vyloženou šanci proměnil 2-2. Poslední branku zápasu vstřelil Dennehy. Zase krásná akce, kterou založil Rücker získáním míče ve středu hřiště přihrál Robertsovi, ten zavezl míč do rohu hřiště, předal Pavlisové která vymyslela parádní přihrávku do prostoru pro rozběhlého Dennehyho, ten už proměnil 3-2.

Zbytek zápasu jsme už dohráli s přehledem na polovině soupeře nikam se netlačili a takticky drželi míč sérií autů v rohu hracího prostoru. Balón se ke gólmanovi hostí už nedostal a tak jsme nedali soupeři možnost brejku a nějakého nešťastného gólu. Obranu jsme vyztužili Hutterem, čímž jediný útočník neměl možnost dostat se do slibnější pozice.

Milan Jamrich (trenér):
Jsem velice spokojený s hrou, kterou hráči předvedli. Kombinace po stranách i středem hřiště byly skutečně fotbalové. Je třeba si přiznat, že soupeři se zápas nepovedl, byť vytěžil z minima maximum, což je spíš důsledkem nekoncentrovanosti málo vytěžovaných obránců. Naopak nejsem spokojen s produktivitou pět šancí sám na brankáře a jen jeden gól je tedy slabota a na koncovce zapracujeme v tréninku. Zápas se výborně povedl Mírovi Tesárkovi, který z obrany pěkně podpořil útok. Hráčem zápasu je však Lukáš Rücker. Většina útočných akcí šla přes něj, nepokazil snad žádný míč, spoustu jich vybojoval. Jeho aktivita a bojovnost je příkladná pro celý tým.