Tabulka střelců 1-10

SK Uhelné sklady Praha 1-2Starší přípravka B (U10)
 Rezerva starší přípravky vybojovala body na Uhelných skladech

Datum a čas:04.09.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: Starší přípravka B (U10)
Góly:Dennehy (0:1), Roberts (1:2)

V pátek 4.9. předehrála rezerva starší přípravky 1. kolo své mistrovské soutěže na hřišti Uhelných skladů a zvítězila 2:1. Sestava nebyla ani zdaleka kompletní, nemocného Tesárka a Máťu Schierreicha nahradili hráči z „A“ týmu Svoboda a Venda Schierreich. Zápas byl velikou neznámou, po odchodu nejlepšího střelce Kortewega jsme na volný post útočníka nominovali Maxe Dennehyho a nebyla to špatná volba.

Vstup do zápasu se nám určitě povedl, vždyť již v první minutě se Dennehy dostal na dostřel a pálil těsně nad soupeřovu branku. Dvě minuty na to jsme byli ve druhé velice slibné šanci. Bail zatáhl míč po lajně a centrem našel Gregora, který branku také minul.

Náš úvodní tlak vyvrcholil v šesté minutě. Moc pěkná kombinace Svobody, Robertse a Dennehyho vyústila v první gól. Dennehy po přihrávce Robertse uklidil k tyči a vedli jsme 1:0.

Po vstřelené brance se hra trochu uklidnila. Útoky obou týmů likvidovaly obrany a propagační střely posbírali s přehledem gólmani. Za zmínku stojí jen dlouhý míč Jamricha, který letěl těsně pod břevno a brankář domácích jen ztěží vyškrábl na roh a také opravdu velký závar před brankou domácích, kde se postupně k zakončení dostal Svoboda, Roberts, Kokeš a Dennehy, soupeř však vše odvrátil.

Poločas tedy 0-1.

Také začátek druhé půle se nám povedl. Začali jsme tlačit po Gregorově rohu, nejprve zakončoval Roberts a ani dorážku Svoboda nezužitkoval. V šesté minutě druhého poločasu měl pěknou šanci Svoboda, Bailův centr netrefil ideálně a střela šla mimo.

Hned z protiútoku přišlo vyrovnání. Po faulu na soupeře byl odpískán volný přímý kop a špatně postavená zeď a nedůraz obránců dovolila soupeři vyrovnat. Střelu ještě Natálka Pavlisová vyrazila, ale u odraženého míče byl první soupeř a vyrovnal 1-1.

Domácí se dostali do tempa a my hasili jeden protiútok za druhým. Obránci i brankář se opravdu nadřeli a do útoku jsme se skoro nedostali. Odkopnuté balóny zadáci soupeře sbírali a vraceli hned zpět. Ve velké permanenci byla v této části zápasu i brankářka Pavlisová, která za své zákroky sklízela potlesk i od domácích fanoušků.
Rozhodující okamžik zápasu přišel pět minut před koncem zápasu. Gregor, který výborně odehrál druhý poločas na levém obránci, dlouhým pasem našel Dennehyho, který okamžitě pálil. Domácí brankář pouze vyrazil, na dorážku Robertse už však nestačil 1-2.

Zbytek zápasu se odehrál na středu hřiště a žádný z týmů se do šance už nedostal.

Milan Jamrich (trenér):
Výsledek mě samozřejmě potěšil, hra samotná měla místa, kdy jsme ze zápasu úplně vypadli a nebyli jsme schopni se vrátit ke hře, kterou máme natrénovanou. Je jasné, že první zápasy bývají plné nervozity a to nejen ze strany hráčů :). Příjemně překvapil Šimon Kokeš který se na hřišti opravdu rval o každý metr. Hráčem zápasu je však Michal Gregor (viz ilustrační foto), který především druhý poločas podal bezchybný výkon.