Mladší žáci (U13)1-1TJ Sokol Stodůlky B
Datum a čas:08.09.2009 16:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:45.Čejka
Sestava:Jan Procházka - Tomáš Zavřel, Matouš Vaněk, Petr Najman, Tomáš Trojan - Miroslav Najman (22.Matouš Pčola), Jan Levý (31.Vendelín Schierreich), Antonie Stárová (C), Ondřej Štědrý (24.George Mazzotti) - Alex Čejka, Jan Tománek (36.Lachlan Keaye)

Praha (mak) - Trápení mladších žáku v zápase s B-týmem Stodůlek znamenalo domácí ztrátu bodů po remíze 1:1. Alespoň nerozhodný výsledek zachránila trefa Alexe Čejky z poloviny druhého poločasu.

Ve středeční soutežní předehrávce přivítalo družstvo mladších žáků FCPK rezervní tým Sokola Stodůlky. A nutno říci, že bylo tentokráte štědrým hostitelem. Od prvních minut utkání na kopaniské straně vázla rozehrávka, hráči nedodržovali potřebné rozestavení, důraz hráčů byl minimální a tak se nešlo divit, když se soupeř po hrubce našich hráčů uprostřed pole zmocnil míče a zaslouženě šel do vedení. Trenéři záhy po obdržené brance provedli dvě střídání v záložní řadě. Výsledek se dostavil jen částečně v podobě větší aktivity kopaninského týmu na stranách hřiště, avšak zejména ve středu pole a v útoku jsme se nadále trápili. Nepříznivý vývoj mohl změnit Alex Čejka, ale jeho branka nebyla pro odmávaný ofsajd uznána. Objektivně vzato však bylo poločasové skóre spravedlivé, dokonce při našich hráčích stálo štěstí, když jedna ze střel soupeře skončila na břevně kopaninské branky.
O přestávce a zkraje druhého poločasu přišli na hřiště další noví hráči s úkoly rozhýbat hru a roztáhnout ji do šíře. Částečně se to podařilo, avšak soupeř, který se opíral o hru několika urostlých hráčů dále úspěšně odolával. S přibývajícími minutami se se červenomodří domácí usídlili převážně na polovině soupeře, avšak ten využíval každou příležitost k snaze o útok zakončený střelbou. Snaha domácího týmu byla ve dvou případech málem přetavena ve vyrovnávající branku, ale kopaninské střely skončily na břevně branky Stodůlek. vyrovnání přinesla 45.minuta, ve které Matouš Pčola podnikl útok po křídle a jeho centr přesně poslal za záda brankáře hostů Alex Čejka. V posledních deseti minutách kluci a Tonča ještě zvýšili své úsilí, ale bohužel s koncovkou byli stejně tako v prvním kole naštíru. Zejména moment, kdy šel Lachlan Keaye zcela sám na brankáře a nedal domácí fanoušky zamrzel. konečný hvizd rozhodčího přinesl spravedlivou remízu, neboť hosté byli lepším týmemv první části hry, Kopanině pak spíše patřilo druhé dějství. celkově vzato je třeba, aby si kluci uvědomili, že fotbal je třeba hrát po celém hřišti a že v opačném případě vše bude znovu sklouzávat k přetlačované a překopávané ve středu hřiště. Doufejm, že zlepšení přijde již v následujícím utkání, ve kterém kopaninský tým zavítá na hřiště SK Třeboradice. Držíme palce!