Béčko přehrálo Stodůlky a má čtvrtou výhru. Dva góly dali Strnadel a Průša.

Datum a čas:20.09.2009 16:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:35. Průša (1:1), 65. Strnadel (2:1), 70. Strnadel (3:1), 85. Průša (4:2)
Góly-soupeř:4. Mikeš (0:1), 75. Růžička (2:3)
Sestava:Borský - Tyxa, Cigánek (K), Brabec, Leubner - Slaboch, Rákosník M. (46. Tomči), Dvořák, Průša - Truhlář (70. Rákosník T.), Strnadel. Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Průcha - Forejt (K), Porada, Caralasciuc, Kubín, Světlík, Mikeš, Rott, Lehečka, Růžička, Vondráček. Trenér: Vladimír Sadílek

Přední Kopanina - Rezerva FCPK prožívá fantastický vstup v roli nováčka v 1.A třídě. Z pěti zápasů čtyřikrát vyhrála a jednou remizovala. Doma je zatím stoprocentní. V neděli na svém stadiónu porazili hráči FCPK B tým Stodůlek 4:2. Domácí Kopanina brzy prohrávala, ale do poločasu vyrovnal Průša a po přestávce dvěma góly Strnadela a ještě jedním Průši domácí rozhodli o své výhře.

Horší start si domácí fanoušci nemohli představit. Ve 4. minutě se Mikeš velkým dílem náhody dostal do vápna a mezi skluzujícím Leubnerem a padajícím gólmanem Borským poslal Stodůlky do vedení. FCPK B-Stodůlky 0:1!!!

Domácí se tlačili dopředu, ale vyrovnání dlouho nepřicházelo. Strnadel se dostal do tří velmi dobrých možností, ale nenaložil s nimi ideálně. Kopanina zahrávala řadu standardních situací, ale skórovat se nedařilo.

Vše se dobré obrátilo ve 35. minutě. Po faulu na Truhláře poslal trestný kop do vápna Cigánek, Strnadel zakončoval hlavou, ale posledním kdo poslal míč do sítě byl Průša. FCPK B-Stodůlky 1:1!!!

Krásný fotbalový moment přišel ještě před poločasem u hostů. U Růžičky přistál a půlce míč a tak jak nečekaně přilétl, tak stejně nečekaně jej Růžička napálil směrem k brance Kopaniny. Bez šance přihlížející Borský však měl se svými spoluhráči štěstí. Míč se odrazil od břevna zpět do pole.

Kopanině B chyběl Oivind Giil, který měl být původně v sestavě. Z té vypadl i nemocný Stára. V poločase pak zůstal v kabině i bídně se cítící Michal Rákosník.

Místo něj přišel Tomči a postavil se do útoku ke Strnadelovi. A přinesl mu štěstí do koncovky, neboť kopaninský elitní šutér rozhodl mezi 65. a 70. minutou dvěma góly zápas. První mu připravili sami stodůlečtí obránci, mezi kterými propadl dlouhý míč a Strnadel levačkou křížem poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. FCPK B-Stodůlky 2:1!!!

Zanedlouho Tomči vyslal míč vzduchem na Strnadela a hráč s číslem 11 si znovu věděl rady. Vybíhajícího Průchu elegantně přehodil. FCPK B-Stodůlky 3:1!!!

V 75. minutě Stodůlky vykřesaly jiskru naděje. Růžička pronikl do vápna, pěkně obešel vybíhajícího Borského a z úhlu do prázdné branky snížil. FCPK B-Stodůlky 3:2!!!

Žádné drama se nakonec nekonalo. V 85. minutě si Průša narazil se Strnadelem a když dostal míč zpět, píchnul její podél gólmana k tyči a od té se odrazil do sítě. FCPK B-Stodůlky 4:2!!!

Stodůlky bojovaly do poslední vteřiny a ještě si šanci vypracovaly. Gól však už nedaly a zůstávají na osmi bodech na šestém místě. Kopanina B pak s třináctibodovým ziskem tabulku 1.A třídy vede.

Rozhodčí:Hlaváč - Gryc, Vojnovič