Starší přípravka B (U10)0-1Slovan Bohnice
 Béčko starší přípravky sahalo s Bohnicemi po bodu, bohužel neproměnilo šance

Datum a čas:04.04.2009 10:15  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: Starší přípravka B (U10)
Góly:-
Sestava:Jan Kozlík - Vendelín Schierreich, Jan Procházka, Jan Skopec - Matěj Svoboda, Jan Merunka, Martin Kuchař, Ondřej Štědrý, Oliver Lacman - Matyáš Rybín, Dominik Chlomek, Antonie Stárová (C)

Praha (mak) - V úvodním jarním mistrovském utkání podlehl B-tým starší přípravky Slovanu Bohnice po vyrovnaném boji nejtěsnějším rozdílem 0:1. Domácí tým spálil řadu šancí a v utkání, kterému by více slušel nerozhodný výsledek, tak podlehl soupeři o jediný gól.

Do prvního jarního zápasu vstoupili na kopaninském hřišti lépe hosté, kteří v úvodních minutách zápasu hráli velmi aktivně a dokazovali, že jsou oprávněně na špičce půběžné tabulky soutěže. Po několika ošemetných situacích, které zdárně vyřešila kopaninská obrana a brankář se začali více osmělovat i domácí hráči a hra se vyrovnala.

Těsně před přestávkou přišel okamžik, který jak se později ukázalo, rozhodl zápas. Kopaninský soupeř pronikl po křídle, následný centr či polostřelu sice brankář Honza Kozlík ztlumil, ale neudžel míč pod kontrolou a ten se dostal k nehlídanému útočníkovi Bohnic, pro něhož již nebylo problémem doklepnout jej do prázdné branky.

Tato chvíle domácími hráči příliš neotřásla a po přestávce byli směrem dopředu nebezpečnějšími než v poločase prvním. S postupem času se začaly množit jednotlivé šance na obou stranách. Blízko ke vstřelení vyrovnávající branky měl např. Oliver Lacman jenž trefil tyč nebo útočně naladěná Tonča Stárová, která pravidelně provětrávala obranu hostů zejména po levé straně. Do dvou velkých příležitostí se dostal i Dominik Chlomek, ale ani v jednom případě neměl dostatečný klid v zakončení.

Celkově lze říci, že kopaninský tým doplatil v tomto zápase na neproměňování svých příležitostí a že bojovnému utkání by spíše slušela remíza. Pokud na této herní činnosti kluci a Tonča zapracují, budou příště jistě úspěšnější.