FK Viktoria Žižkov C1-8Starší přípravka (U11)
 Starší přípravka A s Viktorkou koncertovala. Soupeři dala 8 branek a gól nůžkami!

Datum a čas:21.05.2009 18:00  |  Poločas: 0 : 4  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:3. Čejka, 8. Mazzotti, 11. Mazzotti, 11. Stárová, 36. Mazzotti, 40. Lenge, 45. Trojan, 49. Čejka
Sestava:Jan Kozlík - Vendelín Schierreich, Tomáš Trojan, Martin Kuchař - George Mazzotti (C), Antonie Stárová, Jan Levý, Martin Kubáček, Matouš Pčola, Fabian Lenge - Ondřej Štědrý, Jan Procházka, Alex Čejka

Horní Počernice (mak) - V předehrávce 20. soutežního kola přehrálo po výborném výkonu áčko starší přípravky C tým FK Viktorie Žižkov vysoko 8:1 na soupeřově hřišti.

Zápas s žižkovskou Viktorkou byl po dohodě přeložen z nedělního odpoledne na čtvrteční podvečer. Po dlouhé cestě, která se do značné míry skládala z čekání v kolonách pražské dopravní špičky, dorazil kopaninský tým do počernického tréninkového centra, kde Viktoria Žižkov hraje svá utkání, prakticky až v čase výkopu. Ještě větší zpoždění měl však delegovaný rozhodčí, který nedorazil vůbec, a tak se po domluvě týmů ujal řízení zápasu jeden z domácích činovníků. V kopaninské šatně před zápasem příliš dobré nálady a pohody nebylo, neboť trenéři zmínili také krátké hodnocení přístupu hráčů k předcházejícím zápasům a zejména k tréninkům v minulých týdnech. Tato skutečnost znamenala, že v základní sestavě nevyběhlo na začátek zápasu několik hráčů, kteří dlohodobě tvoří základ týmu a nahradili je ti kluci, jejichž přístup k fotbalu byl v minulém období na správnější úrovni.

Samotné utkání zahájili hosté z Kopaniny velmi dobře a nátlakovou hrou nedávali přiliš času a prostoru hráčům Viktorky. Hned při prvním střídání se po rychlé akci prosadil Alex Čejka a náš tým šel do vedení. Vstřelený gól kopaninské hráče nabudil a šance postupně dále přibývaly. Na důležitých 2:0 upravil skore George Mazzotti, jenž ze vzduchu usměrnil do sítě rohový kop Matouše Pčoly. George byl velmi aktivní i nadále a v 11. minutě zvýšil skóre na 3:0, úspěšnou nahrávkou se tentokráte prezentovala Tonča Stárová.

Zmíněná jedenáctá minuta byla opravdu ve znamení Toničky neboť již za pár sekund se její hezká střela z dobrých 12 metrů třepetala v síti. Domácí se snažili, avšak jejich akce narážely na výborně hrající obranu Kopaniny a na spolehlivě chytajícího Honzu Kozlíka. Druhá polovina prvního poločasu přinesla ještě několik hezkých akcí na obou stranách, avšak aní jeden z útoků nebyl brankově zakončen.

Druhých 25 minut zápasu začalo ve stejném duchu jako první pětadvacetiminutovka, tj. ve znamení hezké hry hostů, na kterou domácí tým tentokráte těžko hledal odpověď. Brankový stav jako první ve druhém poločase změnil kapitán George Mazzotti a završil tak svůj hattrick v tomto utkání. Za pět minut poté se mezi střelce zapsal i Fabian Lenge, který v tomto zápase nenastoupil na obvyklé brankářské pozici, ale tentokráte bojoval na kraji zálohy. Krásný fotbalový okamžik v podání Tomáše Trojana přinesla 45. minuta. Před branku domácích přilétl centr z pravé strany, obrana jej odvrátila do míst, kde se právě pohyboval Tomáš a ten zkusil zády k brance vystřelit nůžkami ... a tento okamžik si bude Tomáš rád pamatovat hodně dlouho... 7:0! Za dvě minuty se domácím podařilo zkorigovat z penalty stav poté, co si Tomáš Trojan při odkopu nastřelil ve vlastním pokutovém uzemí ruku. Poslední slovo v tomto střetnutí však opět patřilo kopaninským barvám neboť minutu před koncem Alex Čejka, který brankový účet zápasu otevřel, jej i přesnou střelou zakončil a dokázal si tak osvědčenou skutečnost, že když hráč chce a bojuje, úspěch přijde. Při této brance si přihrávkový hattrick v utkání zkompletoval Matouš Pčola.

Málokdy se stává, že prakticky všem hráčům se naplno vydaří jejich výkon, ale když se tomu tak už stane, je radost se na hru týmu dívat. A tentokráte tomu tak bylo, za což je třeba kluky a Tonču velmi pochválit. Nicméně je třeba mít na paměti, že takovýto přístup, který kopaninští fotbalisté předvedli, je třeba mít pokaždé a to i na tréninku. V takovém případě se ještě často budou moci radovat z pohledných předváděných akcí a i vítězství. Držíme palce!
Hřiště:H.Počernice