Tabulka střelců: SPŘ-A

Starší přípravka (U11)10-0Háje SOS, o.p.s.
 Starší přípravka A vstoupila do jara skvěle. Háje SOS poslala domů s desítkou!

Datum a čas:05.04.2009 14:00  |  Poločas: 7 : 0  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:5. Pčola, 6. Whitton, 8. Trojan, 11. Čejka, 12. Whitton, 19. Čejka, 22. Kubáček, 35. Whitton, 40. Čejka, 47. Čejka
Sestava:Fabian Lenge - Vendelín Scheirerich, Martin Kuchař, Tomáš Trojan, Petr Najman, Miroslav Najman - Antonie Stárová, Robert Bellingham, Jan Levý (C), Martin Kubáček, Matouš Pčola, Jan Procházka - Alex Čejka, John Whitton

Praha (mak) - Úvodní zápas mistrovské soutěže zvládl A-tým starší přípravky nad očekávání dobře, rostřílel tým Háje SOS vysoko 10:0. Už po první půli bylo jasno. Kopanina jí vyhrála 7:0. Na celkovém skóre se čtyřmi góly podílel Alex Čejka, hattrick dal John Whitton. Po jedné trefě pak přidal Pčola, Kubáček a Trojan.

V příjemném fotbalovém počasí vyběhla obě družstva na hřiště s odhodláním získat první jarní mistrovské body. Po úvodní zahřívací pětiminutovce se jako první radovali domácí hráči, když prvním jarním střelcem starší přípravky byl Matouš Pčola.

Prakticky hned další kopaninská útočná akce skončila úspěchem, tentokrát se prosadil s chutí hrající John Whitton. Osmá minuta zápasu byla ukázkou pravdivosti rčení "Nedáš, dostaneš". Nejprve se hostům povedl rychlý protiútok do rozhozené kopaninské obrany, avšak tvrdá střela útočníka Hájí skončila na břevně branky hájené Fabianem Lengem. Následoval rychlý protiútok, který obrana hostů nejprve odvrátila, ale do odraženého míče se opřel Tomáš Trojan a střelou z dálky poslal kopaninský tým do tříbrankového vedení.

V polovině prvního poločasu se dvakráte prezentoval přesnou přihrávkou Venda Schierreich a jeho přihrávkových pobídek ke gólu využili Alex Čejka a John Whitton. V minutě devatenácté unikl po pravém křídle Alex Čejka a milimetrově přesně uklidil míč k tyči soupeřovy branky. Konečné poločasové skóre určil pracovitý Martin Kubáček a zanedlouho po jeho brance se šlo do šaten.

I druhá půle začala převahou domácího týmu, ale hosté již pozorněji bránili a i přesto, že se kopaninské šance rodily dále, skóre již tak výrazně jako v poločase prvním nerostlo. Soupeř se snažil využívat ke skórování zejména rychlých protiútoků, ale všechny jeho pokusy skončily na pozorné obraně či spolehlivě  chytajícím Fabianovi Lengemu. V průběhu minut druhé půle se domácím několikráte povedlo hezkými kombinacemi dostat se za obranu hostů, ale v koncovce již červenomodří nebyli dostatečně důrazní a přesní. I přesto se ještě do střelecké listiny zapsal John Whitton a finální podobu dal výsledku dalšími dvěmi přesnými zásahy hbitý Alex Čejka.

Za chuť a snahu, se kterou kopaninští fotbalisté zdolávali obranu hostů, si všichni hráči zaslouží pochvalu a věříme, že se stejným usilím se ukáží ve svém příštím nelehkém zápase, ve kterém zavítají na hřiště druhého týmu tabulky Loko Vltavín. Držíme palce!