Béčko výhra nad 1999 Praha. Hosté dva góly z penalt, FCPK B dva neuznané góly!

Datum a čas:07.06.2009 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:25. Leubner (1:1), 50. Slivenecký (2:1), 83. Rákosník M. (3:2)
Střelci FCPK:Slivenecký Karel (50.),
Góly-soupeř:3. a 55. Suchánek (oba z penalt)
Sestava:Drahorád - Rákosník T., Cigánek (K), Dvořák, Josefus (65. Vaníček) - Tyxa, Slivenecký, Bób, Leubner - Trojan (30. Tomči), Rákosník M. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Procházka - Šnajder, Bajgar, Makovec, Chačaturov, Bodnár (60. Podařil), Vlk, Kačena L., Cicala, Kačena T., Suchánek (K).

Přední Kopanina (cig) - Béčko FCPK je velmi blízko postupu z 1.B třídy. V jejím 24. kole se hráči FCPK B radovali z vítězství nad týmem 1999 Praha. Zachraňující se soupeř Kopaninu pořádně potrápil, ale nakonec odjel s porážkou 2:3. Hosté dali oba góly z penalt (!), Kopanina B skórovala pětkrát, ale dva góly Michala Rákosníka nebyly pro ofsajdy uznány. K jistotě postupu potřebuje FCPK B vyhrát jeden ze dvou zbývajících zápasů.

Přední Kopanina B sahá po postupu do 1.A třídy. Přiblížil jí k tomu i výsledek s týmem 1999 Praha. Vítězství 3:2 se zachraňujícím se soupeřem odpovídá trápení, které rezerva FCPK předvedla. Stará fotbalová pravda ovšem říká, že vyhrávat když se daří umí každý. A to se tentokráte o našem týmu říci nedá, proto děkujeme za tři body hoši!

Kopanině navíc vývoj samotného utkání vůbec nepřál. Už ve 3. minutě podkopl Slivenecký ve vápně Makovce a hosté kopali první penaltu. Drahorád vystihl směr míče, ale na výborně provedený kop nedosáhl. 1999 Praha 0:1!!!

To byla pořádně studená sprcha na úvod a na domácích to bylo vidět. Sice získali územní převahu, soupeř se zatáhl na vlastní polovinu, ale vytvořit se jim nedařilo téměř nic. Spousta nepřesných přihrávek i těch primitivních, likvidovala snahu našeho týmu hned v zárodku.

Trenér Odstrčil se tentokráte až na Tyxu musel obejít bez hráčů áčka, chyběl i Sekerka kvůli povinnostem u fotbalové reprezentace. A bylo to až příliš vidět.

Procházka v brance 1999 Praha moc práce neměl. Trestný kop Cigánka vyboxoval, Dvořák na roh Trojana hlavou nedosáhl.

Přesto domácí byli za snahu odměněni vyrovnávacím gólem. Ve 25. minutě napřáhl z dálky Leubner a jeho střela se od břevna odrazila za čáru. Následná spoludorážka Trojana a Rákosníka už byla zbytečná. FCPK B GÓL 1:1!!!!

Ještě do poločasu zasáhly domácí celek dvě rány. Nejprve ve 30. minutě musel odstoupit pro zraněný nejlepší střelec týmu Trojan, pak nebyla uznána M. Rákosníkovi branka pro ofsajd.

Druhá část úvodního poločasu byla ze strany Kopaniny B asi nejlepší herní pasáží v tomto zápase. Proto i poločasová porada se nesla v pozitivním duchu do druhé půle.

K optimismu přispěl i začátek druhé půle. Dvořákův výlet na útočnou polovinu zastavila obrana hostů jen faulem, Cigánek rozehrál trestný kop a přes Josefuse a naposledy Sliveneckého se míč dostal ve skrumáži do sítě. FCPK B GÓL 2:1!!!

Zdálo se, že teď už půjde vše jak po másle, ale ne ne. V 55. minutě chtěl Josefus odkopnout Makovcovi míč, ten si jej však stačil včas posunout a Josefus nemilosrdně poslal k zemi Makovce. Hodně hloupá, ale jasná penalta!

Míč si postavil opět Suchánek a opět se nemýlil. Tentokráte volil střelu doprostřed branky, Drahorád skočil stejným směrem jako v prvním případě. 1999 Praha 2:2!!!

Od té doby to bylo jedno velké trápení domácích. Potřebovali dát branku, ale utápěli se v nepřesnostech. Tolik špatných přihrávek už neměli hodně dlouho... Stálá územní převaha jim byla k ničemu, branku soupeře neohrožovali. Naopak hosté zlobili, chodili do brejků a dvakrát výborně zasahoval Drahorád.

Nakonec se přeci jen na domácí štěstí usmálo. Sedm minut před koncem po jedné z mála povedených akcí odcentroval z pravé strany Tyxa a Rákosník ve vápně propálil Procházku. FCPK B GÓL 3:2!!!

Oba aktéři si situaci ještě jednou zopakovali, Rákosník skóroval hlavou, radost domácích však zastavil praporek asistenta rozhodčího Frajdla. To vše k velké zlosti domácího publika!

Závěr utkání už proběhl v klidu. Hosté síly na srovnání nenašli, zvláště když dohrávali bez vyloučeného Kačeny. Ten si během svého odchodu při střídání neodpustil komentář, dostal druhou žlutou kartu a jeho střídání se změnilo v odchod po vyloučení.

Rozhodčí:Novotný L. - Fiedler, Frajdl
Delegát:Houška
Žluté karty:Drahorád - Kačena T.
Červené karty:82. Kačena T. (1999 Praha)
Hřiště:Př.Kopanina