První jarní prohra FCPK! V zápase s Uhelnými sklady ztráta bodů i kapitána.

Datum a čas:28.03.2009 10:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:15. Juckem (0:1)
Góly-soupeř:28. Pánek z pen. (1:1), 58. Hnát (2:1)
Sestava:Drahorád - Brabec, Charvát (K), Beneš, Gerstner - Vyšata (53. Strnadel), Buzek, Houška, Nedvěd - Juckem (78. Kratochvíl), Horák. Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Domlátil - Vrána, Trusina, Sýkora, Vinklár, Dvořák, Strnad, Vrňák (61. Vik), Hnát, Pánek (90. Kořánek), Zilvar. Trenér: František Mysliveček

Horní Měcholupy (cig) - Fotbalisté FCPK poprvé na jaře prohráli. Po dvou vítězných zápasech s Vyšehradem B a Bohemians B padli v 18. kole pražského přeboru s Uhelnými sklady 1:2. Kopanina ztratila jednobrankové vedení, které zařídil úspěšnou exekucí pokutového kopu Garth Juckem. Zápas předčasně skončil pro kapitána FCPK Jana Charváta, který byl v 69. minutě vyloučen.

Utkání se hrálo na umělé trávě v Horních Měcholupech a byl to spíš boj o každý metr hřiště než fotbal!

V úvodním poločase diváci viděli dva góly, oba z penalt.

První se kopala proti domácím. V 15. minutě Brabec z pozice pravého beka překopl míč napříč hřištěm na Horáka, ten se uvolnil přes domácího kapitána Vrňáka a byl faulován. Rozhodčí Severýn jednoznačně ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Juckem a hladce proměnil, FCPK vedla 1:0. Pro Juckema pátý gól v této sezóně.

Uhelné sklady odpověděly stejnou mincí. Ve 28. minutě hosté podcenili autové vhazování a nechali volného Zilvara ve vápně. Ten dostal míč, otočil se a byl faulován pro změnu hostujícím kapitánem Charvátem. Penalta! Drahorád směr Pánkovy střely sice vystihl, ale míč prošel do sítě - 1:1.

Z dalších ošemetných situací byla nejblíže gólu hlavička Charváta ve 22. minutě, která se otřela o síť ovšem shora branky.

Poločas 1:1 a čekalo se co přinese druhá půle.

Hned v jejím začátku přišla nejkrásnější akce FCPK v celém zápase. Kombinace od pokutového území vyvrcholila šancí Nedvěda, ten však nedokázal přehodit vyběhnutého Domlátila a poslal mu míč do náruče.

Rozhodující moment utkání přišel v 58. minutě. Defenzíva Přední Kopaniny zaspala, míč ze středu hřiště putoval na rozběhnutého Zilvara, ten odcentroval na svého parťáka z útoku Hnáta, který předskočil obránce a hlavou vstřelil rozhodující gól utkání. Uhelné sklady - FCPK 2:1!!!

Akcie Přední Kopaniny na vyrovnání pak výrazně spadly v 69. minutě, kdy Zilvar obral o míč Gerstnera a rychlý brejk zastavil Charvát jen za cenu faulu. Rozhodčí Severýn ukázal kapitánovi FCPK červenou kartu a Kopanina dohrávala o deseti.

V oslabení ve zbývajících minutách modročervení nedokázali vyprodukovat výraznější tlak. Domlátila ohrozil jen volej střídajícího Kratochvíla, ale této střele chyběly gólové parametry. Naopak domácí mohli náskok pojistit v nastaveném čase, kdy po chybě Beneše musel zasahovat Drahorád.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MOMENTY UTKÁNÍ:
17.min. přenesení hry Brabec, faul na Horáka, pokutový kop pro FCPK;
18.min. Juckem skóruje z pokutového kopu, FCPK 1:0;
19.min. šance Uhelné sklady po přímém kopu;
20.min. centr Vyšata, Horák nedoskočil;
23.min. faul na Juckema, chvilku ležel bezvládně po úderu do hlavy;
24.min. trestný kop Nedvěda, Charvátova hlavička těsně nad;
29.min. faul Charvát, pokutový kop pro Uhelné sklady;
30.min. Pánek z penalty 1:1;
35.min. kombinační akce FCPK, na konci nepřesná střela Buzka;
42.min. Drahorád boxuje přímý kop Pánka;
44.min. Horákovi utekla Nedvědova ulička.

2.poločas
53.min. Nedvěd velká šance po kombinaci z vlastní půlky;
57.min. střela Horák po výkopu Drahoráda a prodloužení Strnadela;
58.min. gól US Hnát po centru Zilvara 2:1;
61.min. stáhnutí Horáka ve vápně bez trestu;
62.min. z následného rohu Juckem hlavička Horáka mimo;
69.min. vyloučení Charvát, stáhnutí Zilvara;
70.min. Zilvar trestný kop do zdi;
81.min. střídající Kratochvíl se dostával do šance;
84.min. Kratochvílův volej po hlavičce Horáka;
88.min. Pánek (US) průnik a centr do vápna;
89.min. Kratochvíl ŽK po faulu na Pánka;
90.min. (+2) Drahorád chytá šanci US po chybě Beneše.

Rozhodčí:Severýn - Kubíček, Zelený
Delegát:Melichar
Žluté karty:Hnát - Houška, Kratochvíl
Červené karty:69. Charvát (FCPK)
Hřiště:H.Měcholupy