SK Libuš 1-3FCPK
 Vítěz Aritma Cup: FCPK!!! Proti Libuši musela Kopanina zvítězit a zvládla to 3:1.

Datum a čas:01.03.2009 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Turnaj:Aritma Cup 2009
Góly:44. Horák (1:0), 59. Vyšata (2:0), 73. Juckem (3:1)
Góly-soupeř:66. Moravec (2:1)
Sestava:Borský (46. Drahorád) - Brabec (68. Kratochvíl), Charvát (K), Houška, Janda - Vyšata, Juckem, Nedvěd, Gerstner (59. Tyxa) - Horák, Slanina (46. Honetschläger). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Švec - Růžička, Rajniš, Brabec, Moravec - Medek, Hruška, Dvořák, Beran - Laušman, Brandejs. Na střídání: Stuchlík, Pavlů, Michálek. Trenér: Zdeněk Hruška.

Radotín (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny dotáhli do úspěšného konce svou účast v zimním turnaji Aritma Cup 09. V posledním utkání zvítězili brankami Horáka, Vyšaty a Juckema nad Libuší 3:1 a jeden ze čtyř nejprestižnějších zimních turnajů v Praze vyhráli. Zaslouženě! Z osmi zápasů tým FCPK šestkrát zvítězil, jednou remizoval a podlehl pouze Zličínu. Navíc Američan Juckem s osmi góly vyhrál spolu s Jíchou tabulku střelců turnaje.

Proti Libuši byly karty jasně rozdány. Kopanina potřebovala vyhrát a měla prvenství v kapse. Každý jiný výsledek poslal na trůn Aritmu Praha. Nástup modročervených do zápasu podle toho vypadal. Kopanina byla aktivní a tlačila se k brance Švece. Nejprve sice v 6. minutě pálil nebezpečně libušský Moravec, ale pak byla v permanenci zejména obrana Libuše. V 9. minutě Slaninovu střelu Švec vyrazil. Za dvě minuty později šla Horákova hlavička po trestném kopu Juckema těsně vedle. V 18. minutě Juckem přehodil gólmana, ale obránce stačil vykopnout na roh. Po půlhodině hry Švec vyrážel střelu Juckema na další roh. Poté se hra vrátila doprostřed hřiště a zdálo se, že do kabin půjdou oba týmy bez branek. Minutu před půlí se ale po akci Gerstnera opřel na vápně do míče Horák a krásnou střelou poslal FCPK do vedení - FCPK 1:0!!! Uplynulo čtvrt hodiny z druhého dějství a bylo ještě veseleji. Na konci parádní akce byla ulička Juckema na Vyšatu a jeho zakončení bylo hodně nekompromisní - FCPK 2:0!!! Libuš vrátil do hry v 66. minutě kapitán Moravec. Na odražený míč na šestnáctce reagovala defenziva Kopaniny pomalu a Moravec krásnou střelou do stejného místa jako v první půli Horák snížil na 1:2. Libuš, nejúspěšnější tým základní části, byla už před zápasem mimo hru o první místo v turnaji, ale v případě výhry nad FCPK mohla brát stříbro. Myšlenky na zdramatizování vývoje však rázně utnul Američan Juckem. Po nádherné akci, kdy Charvát vysunul Nedvěda, ten po křídelním úniku odcentroval, Janda pálil z první, se odražený míč dostal k Juckemovi. Jeho první pumelice zaduněla na tyč, ale repeté už Američan zvládl s bravurou. Jeho gól na 3:1 definitivně rozhodl. V poslední minutě ještě došlo ke kuriózní situaci, kdy při signalizovaném ofsajdu Libuše Charvát netrefil míč a poslal jej do vlastní sítě. Rozhodčí Stránský po konzultaci s pomezním Vlčkem gól pro odmávaný ofsajd neuznal. Už se však ani nerozehrávalo a byl odpískaný konec utkání.
Rozhodčí:Stránský - Vlček, Dvořák
Hřiště:Radotín