FCPK5-3SK Aritma Praha
 FCPK vs. Aritma 5:3! Kopanina vyhrála skupinu a bude hrát finále Aritma Cup 09.

Datum a čas:12.02.2009 18:30  |  Poločas: 1 : 2  |  Tým: FCPK
Turnaj:Aritma Cup 2009
Góly:40. Houška z pen. (1:2), 55. Juckem (2:2), 70. Buzek (3:3), 82. Juckem (4:3), Buzek (5:3)
Góly-soupeř:21. Marousek (0:1), 30. Kaiseršot (0:2), 65. Novák (2:3)
Sestava:Borský (46. Drahorád) - Brabec (35. Tyxa), Žáček (46. Honetschläger), Beneš, Janda (46. Truhlář) - Kratochvíl (46. Vyšata), Buzek, Houška, Gerstner - Nedvěd, Juckem. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Mareš - Vacek O., Novák, Chovanec, Poláček (46. Hampl) - Pivoňka, Sýkora, Kaiseršot, Vacek D. (70. Poláček) - Smrčina, Marousek.

Vokovice (cig) - Fotbalisté FCPK vydřeli vítězství 5:3 nad Aritmou a postoupili do finálové skupiny Aritma Cup 09. V dramatickém zápase prohrávali 0:2 a 2:3, přesto v závěru skóre zvrátili ve svůj prospěch. Po dvou gólech dali Američan Juckem a Buzek, jednou se trefil z penalty Houška. Díky tomuto vítězství Kopanina vyhrála svou skupinu před Aritmou a Zličínem a všechny tyto tři týmy postupují do "final six". Ve finále narazí na celky ze skupiny A: Libuš, Radotín a Slivenec.

Podruhé pět branek v utkání dali fotbalisté Přední Kopaniny. Ve středu Velké Dobré, teď Aritmě. Napravili tak svou bídnou potenci z úvodu turnaje, kde ve třech zápasech skórovali jen třikrát. Proti Aritmě měli nůž na krku. Případný neúspěch je poslal do skupiny o 7.-12.místo. Tam by na ně čekali slabší soupeři: Beroun, Hvozdnice a junioři Motorletu. Fotbalistě FCPK však svou úlohu zvládli. Aritmu porazili a mohou se těšit na přeborové celky Libuš, Radotín a špičkový A třídní Slivenec. Modročervení se však v samotném utkání s Aritmou dostali pod psychický tlak víc než očekávali. Během prvního poločasu prohrávali už 0:2, když neuhlídali dvě standardní situace soupeře. Kontaktní gól zajistil do poločasu Houška. Devatenáctiletý mladičký středopolař se při neúčasti Strnadela postavil k pokutovému kopu po faulu na Nedvěda a ve 40. minutě snížil na 1:2. Těsně před poločasovým hvizdem měla ještě Aritma obrovskou šanci, ale gól nepadl. Poločas 1:2 z pohledu FCPK. O přestávce trenér Mejdr vystřídal 4 hráče, těsně před poločasem už plac opustil po srážce se soupeřem otřesený Brabec. Druhá půle byly ze strany Přední Kopaniny vydařenější. Tuto pasáž vyhrála Kopanina 4:1. V 55. minutě bylo vyrovnáno po střele Juckema. Ten dal svůj druhý gól v turnaji a bylo to 2:2. Kopanina tlačila, obrovské šance neproměnili Buzek a Nedvěd. Ale přišla další rána do vazu. V 65. minutě třetí standardní situace Aritmy a třetí gól, 2:3. Obranné standardní situace se Přední Kopanině v tomto utkání výrazně nepovedly. V obranné šestnáctce tradičně kraluje kapitán Charvát, ten však nehrál. Nebyli ani Horák se Strnadelem, další dva, kteří z vlastního pokutového území dokáží udělat nedobytnou pevnost. Propadák FCPK ve standardkách pak podtrhl slabý výkon obou gólmanů. Pětadvacet minut před koncem tak Kopanina opět prohrávala. K postupu do finálové skupiny však potřebovala alespoň srovnat. Závěr zápasu však vyzněl jednoznačně pro FCPK. Tým vyvinul tlak, kterému soupeř neodolal. Na 3:3 srovnal střelou Buzek, vítěznou branku dal v 82. Juckem dorážkou z bezprostřední blízkosti. V samotném závěru soupeře dorazil svou druhou brankou v utkání Buzek. FCPK 5:3!!! Kopanina si v základní skupině připsala bilanci 3-1-1 a s deseti body tuto skupinu vyhrála, a to díky lepšímu vzájemnému zápasu s Aritmou. Právě s těmito plusovými body půjde do finálové skupiny, která začíná už tento víkend.
Hřiště:Aritma