Béčko prohrálo s Aritmou B 3:4, domácí dohrávali o devíti!

Datum a čas:31.05.2008 16:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Giil (1:1), Slivenecký (2:2), Tomči (2:3)
Střelci FCPK:Slivenecký Karel (),
Sestava:Moravec – Vaníček (75. Rákosník T.), Cigánek (K), Dvořák, Leubner – Stára, Slivenecký, Rákosník M., Makal – Giil, Tomči. Na střídání připraveni: Tichý, Bartoš, Švarc Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Fabera – Kliner, Brabec, Hampl, Hrachovec, Šobán, Jindrák, Kaiseršot, Mareš, Smrčina (K), Urbánek. Na střídání připraveni: Květoň, Pivoňka, Volenec, Krtek, Mareš Trenér: Jindřich Smrčina

Praha (cig) – Fotbalisté béčka FCPK padli ve 23. kole 1.B třídy na stadiónu Aritmy 3:4 a velice si tím zkomplikovali cestu za vítězstvím v letošní soutěži. V současné chvíli mají tři týmy na čele stejný počet 53 bodů: Braník, Aritma B a FCPK B. Kopanina však zatím zaostává ve skóre i vzájemných zápasech. Do konce jsou dvě kola.

Zápas na Aritmě byl velice důležitý. Kopanině stačil bod a měla vše stále ve svých rukou. Byla k němu velice blízko. V závěru vedla 3:2 a hrála proti deseti. Soupeř pak sice srovnal na 3:3, ale šel dokonce do devíti hráčů. Přesto vstřelil vítěznou branku! Zkušený tým Přední Kopaniny tak ztratil neuvěřitelně zápas, který měl báječně rozehraný. Hosté nastoupili bez posil z áčka, které hrálo ve stejný čas v Královicích. Navíc museli oželet dvě obrovské ztráty. Na pátečním tréninku se zranil gólman Švarc, minulý týden v Řepích skončila sezóna po těžkém výronu pro kanonýra Standu Trojana! Kopanina přesto nastoupila bojovně a rozhodnuta odvést si z Aritmy dobrý výsledek. Bylo tropické vedro, hrálo na hlavním hřišti Aritmy, tedy pro oba týmy fyzicky náročný zápas. Do vedení šli domácí, kteří po vhozeném autu a chytré Smrčinově patičce přečíslili obranu hostů a Kliner z pozice obránce si naběhl až k vápnu a přesně vypálil – 1:0. Kopanina však brzy kontrovala brankou Giila. Slivenecký vysunul Giila, ten přesprintoval střelce úvodní branky Aritmy Klinera a elegantně si poradil s Fáberou – 1:1. Tak skončil poločas, přestože oba týmy si připsaly ještě po jedné obrovské šanci. Giil po hrubce Brabce sám na Fáberu nevyzrál, Urbánek hlavou na druhé straně v dobré šanci mířil nad branku. Ve druhé půli se děly zajímavé věci. Pro jednotlivé aktéry, zejména trenéry však infarktové. Aritma šla znovu do vedení. Moravcem vyboxovaný míč na vápno poslal do šibenice krásnou střelou Urbánek. Nutno dodat, že z vápna střílel nikým neobtěžován – 2:1. Hosté věděli, že musí vstřelit gól a vystupňovali tlak. Po úniku Giila střílel z bezprostřední blízkosti Stára, ale míč mu nesedl. Dostal se ještě ke Sliveneckému, ale ani ten nedal. V dalším brejku Dvořák nahrál Giilovi, ten si posadil na zadek Hrachovce, ale následnou střelu vyrazil Fabera. Gól padl až po standardní situaci. Po rohu Fabera křikl mám a neměl, čehož využil Slivenecký a bleskurychle poslal míč do sítě – 2:2. Nejbližší minuty ještě více nahráli hostům. Do velkého sóla se pustil Tomči, obešel i gólmana a do prázdné branky dokonce poslal Kopaninu do vedení 3:2. Navíc Aritmě byl po druhé žluté vyloučen Jindrák. V té chvíli to vypadalo pro hosty více než dobře. Bohužel tuto pasáž Kopanina B vůbec nezvládla. Místo držení míče a kombinace se snažila stále co nejrychleji dostat dopředu a ztrácela míče. Hosté chtěli přidat další góly, ale místo toho měli lépe bránit. Po sérii snad čtyř chyb v řadě Aritma vyrovnala na 3:3. Navíc po zkratu beka Klinera, který sprostě vynadal hlavnímu sudímu přišli domácí o dalšího hráče. Tento výsledek hostům stále stačil, ale ti svým nepochopitelně netaktickým přístupem zápas nakonec ztratili. Nezajistili brejk Aritmy a dostali gól na 3:4. Sice z jasného ofsajdu na straně pomezního Zellera, ale vzhledem k tomu, že hráli proti devíti snad ani není správné se rozčilovat.
Rozhodčí:Vavroch – Zeller, Bartoš
Delegát:Novotný
Červené karty:Jindrák, Kliner
Hřiště:SK Aritma