Datum a čas:10.05.2008 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:Trojan
Góly-soupeř:Vrba 2x
Sestava:Švarc – Vaníček, Skočdopole, Charvát, Leubner – Stára, Cigánek (K), Slivenecký, Makal – Giil, Trojan Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Kocourek – Drastich, Rotsčidl, Kotouč, Drahota (65. Valter), Vecko, Jaroš, Minařík, Goll (80. Dvořák), Nykl (50. Fojtů), Vrba (K);

Praha (cig) – Podruhé na jaře padli fotbalisté B teamu FCPK na hřišti soupeře. Ve 20. kole neuspěli na půdě dvanáctého Lochkova a prohráli 1:2. Zkomplikovali si tak boj o první příčku, zaručující postup do 1.A třídy. Jediný gól v Lochkově vstřelil Trojan, vyloučený byl ještě v prvním poločase Slivenecký. Už ve čtvrtek hraje béčko dohrávku s SK Nusle.

Do Lochkova jel tým Přední Kopaniny B pro tři body. Vrací se s prázdnou a zaslouženě. Tým podal slabý výkon, neproměnil obrovské šance a nedokázal uhlídat nejlepšího hráče domácích Miroslava Vrbu, který vstřelil obě branky Lochkova. Navíc hosté hráli už od 30. minuty o deseti, když se po dvou žlutých kartách nechal velmi hloupě vyloučit Slivenecký a oslabil tak svůj tým. Sliveneckého napodobil v poslední minutě první půle domácí Vecko, takže do druhé půle šly obě strany s deseti hráči. V prvním poločase se fotbal moc nehrál. Foukal poměrně silný vítr a míč létal hodně vzduchem. Nejvíce se tedy zapotili podavači míčů. Přesto byly k vidění brankové příležitosti. Domácí měli jednu, ale obrovskou. Vrba šel sám na Švarce, ten však skvěle zasáhl. Na druhé straně měli tutovky Giil a Slivenecký. Kopanina zahrávala množství standardních situací, ze kterých bylo občas ve vápně Lochkova pořádně dusno. Po jedné z nich se míč pravděpodobně dostal za brankovou čáru, což sudí Slavík ani pomezní Frajdl neviděl, a tak místo branky si vysloužil pouze Giil žlutou kartu za protesty. Hlavní sudí pak propadl zejména při jasné penaltě na Skočdopoleho, kterou nepískl. Vzápětí ukázal na roh, aby to o pár vteřin později přehodnotil na odkop od branky. Vrchol přišel v závěru půle, když ve 44. minutě vyloučil domácího Vecka a nenechal hosty zahrát standardní situaci. Vzal míč do podpaží a písknul poločas. Přitom ještě chyběla minuta do konce regulérní hrací doby a v průběhu první půle byly dvě vyloučení a ošetřování, takže jasné nastavení! Ve druhé půli se hra hostů zvedla. Domácí se dostali pod tlak a měli několikrát štěstí. Zejména tehdy, když Giil a po něm i Trojan šli sami na Kocourka. Dva elitní útočníci FCPK B však tentokráte selhali. Giilovu ránu Kocourek vyrazil, Trojan sám od sebe upadl ve vápně po sólu od půlky. V těchto fázích zápasu byla Kopanina aktivní. Hráči začali kombinovat a útočníci svým pohybem s míčem dělali obráncům Lochkova problémy. Bohužel gól padl na druhé straně. Hosté ztratili míč zbytečně zkaženou zpětnou přihrávkou u lajny na levé straně, obrana nebyla na tento moment připravená a toho využil kapitán domácích Vrba. Proháčkoval se mezi beky a nechytatelně zakončil ke vzdálenější tyči – 1:0. Po inkasované brance hosté museli více otevřít hru. Tlačili se ve větším počtu dopředu a vzadu hráli více na riziko. Byla z toho například šance Trojana, levačkou však minul a přišla další velká chvíle Vrby na druhé straně. Po ztrátě míče soupeře na vlastní půli se dostal k balónu, obránci ustupovali více než bylo třeba a pustili Vrbu do dobré palebné pozice. Bývalý skvělý útočník divizního Motorletu toho využil a střelou z vápna nedal Švarcovi šanci ani napodruhé – 2:0. Zoufalý tlak Kopaniny v závěru přinesl pouze snížení. Po dlouhém nákopu Cigánka vyhrál Charvát hlavičkový souboj a Trojan uvnitř vápna prostřelil Kocourka – 2:1. Také kvůli nepříjemnému zranění Drahoty, kterého odvezla sanita, se nastavovalo skoro osm minut, ale skóre zůstalo.
Rozhodčí:Slavík – Poustka, Frajdl
Delegát:Novotný L.
Červené karty:Vecko – Slivenecký
Hřiště:Lochkov