Datum a čas:12.04.2008 16:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:1. Růžička (1:0), 89. Růžička (2:1), 90.+2 Růžička (3:1)
Střelci FCPK:Růžička Pavel (1., 89., 90.+2),
Sestava:Švarc – Vaníček, Cigánek, Skočdopole (K), Leubner – Stára, Rákosník M., Nedvěd, Trojan – Růžička, Giil Trenér: Čestmír Odstrčil
Sestava-soupeř:Bureš – Šobotník, Bečvář (K), Babica, Holub, Zouhar, Novák, Babický, Cibák, Šídlo, Srp Trenér: Milan Šídlo

Praha (cig) – Fotbalisté FCPK B jsou po 16. kole 1.B třídy v čele této soutěže s tříbodovým náskokem před Aritmou B a Braníkem. A to také díky sobotní výhře nad Modřany 3:1. Nebyla to žádná procházka růžovou zahradou. Domácí hrají o padáka, ale favorita potrápili. Kopanina zlomila odpor až v úplném závěru. Hrdinou se stal Růžička, autor všech branek!

Modřany tradičně trápí fotbalisty FCPK B a ani tento zápas nebyl výjimkou. Hostům k snadné cestě ke třem bodům nepomohli ani tři hráči áčka (Nedvěd, Růžička, Skočdopole). Byl to boj do posledních minut. Oba týmy nastoupily pozitivně naladěny z minulého kola. Kopanina doma snadno přehrála Podolí B, Modřany přivezly všechny body z Dubče. Zajímavostí je, že Modřany vyhrály i první venkovní duel na jaře v Nuslích, naopak doposud jediný jarní domácí mač s Lochkovem neuhrály. Také proto se chtěly před svými fanoušky prosadit proti FCPK a opustit spodek tabulky. Hrálo se za příjemného jarního počasí, terén byl nerovný, takže žádná velká technika to být nemohla. Kopanina vstoupila do zápasu tak, že lépe to snad nešlo. V úvodní minutě skórovala, když po pěkné kombinační akci Růžička v pádu v malém vápně donesl takřka na prsou míč do branky – 0:1. Rychlý gól bohužel hosty ukolébal a domácí nesrazil do kolen. Gólman Bureš sice ještě musel čelit v první půli několika nebezpečným situacím, ale na branku se z toho dostalo minimum. Skočdopole vysoko přestřelil, Giil po pěkné individuální akci pálil vedle a Trojan se z dobré střelecké pozice vytlačil sám. Ani Švarc v druhé brance se nenudil. Nejvíce ho protáhl vlastní hráč Stára, který prudkou standardu lízl hlavou tak nešťastně, že Švarc musel skočit skutečně na hranici svých schopností, aby míč mířící za tyč vytáhl. Podobný zákrok musel vytáhnout z arzenálu v první půli ještě jednou. Ligové zákroky Švarce stejně neuchránili od gólu v síti. Kopanina hrála proti slunci a když dlouhý nákop Modřan přilétl před vápno, Rákosníkovi se ztratil ve slunci a nešťastně míč jen prodloužil k útočníkovi domácích. Jeho střelu Švarc skvěle vytáhl, ale na dorážku byl krátký – 1:1. Remíza v poločase sliboval dramatickou podívanou pro druhou půli. Domácí měli hrát na svou oblíbenou stranu proti hospodě, ale nakonec se k ní moc nepodívali. Kopanina oproti první půli začala hrát mnohem lépe, začala vyhrávat osobní souboje a to byl klíč. Dostala se do tlaku. Dlouho však bez jakéhokoliv efektu. Gólman Bureš ukázal svou třídu, fantasticky vychytal samostatný únik Oivinda Giila. Stejný hráč pak po narychlo rozehrané standardce znovu pláchnul obráncům, místo zakončení hledal kolegu Trojana, ale dřív u míče byl znovu Bureš. To byly dvě megašance. Pak se přidalo i trochu smůly. Po bojovné akci Trojana, převzal míč Giil, obešel beka a krásně odcentroval na Růžičku, který hlavou trefil jen do břevna. Této akci se tleskalo! Závěr se blížil a stále 1:1. Hostující kouč Odstrčil poslal na hřiště čerstvé síly, Makala se Sliveneckým. Rozřešení přišlo skutečně v hodině dvanácté. Standardní situace ze strany po faulu na Růžičku. Skvělý centr Giila a Růžička hlavou do země a do sítě rozhodl zápas – 1:2. V následném nastavení pak stejný hráč přidal ještě jeden gól a opět mu nádherně centroval Giil. Bureš se tentokráte k míči nedostal a Růžička jen nastavil nohu a dal průchod euforii – 1:3 pro hosty. Nakonec tedy zasloužené vítězství Kopaniny B, ale pot a dřina. Kdyby hosté předvedli výkon z druhé půle i v té první, mohlo být rozhodnuto dříve. Teď přijedou na Kopaninu Střešovice B. Mají o dva body více než Modřany a bude to stejná šichta. Zveme fanoušky v neděli 20.4. v 17 hodin.
Rozhodčí:Kindl – Bartoš, Paclt