Datum a čas:01.09.2007 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:36. Strnadel
Góly-soupeř:90. (+4) Svoboda
Sestava:Pavelka - Sekerka, Janda, Charvát, Trusina - Verner, Hašek, Buzek (76. Skočdopole), Truhlář (84. Tyxa) - Strnadel, Horák Trenér: Pavel Mejdr
Sestava-soupeř:Vrána - P. Merta, Vacula, Valoušek - Roubíček, Langer - I. Merta, Novák, Sigan - Svoboda, Pavelka (40. Cacák) Trenér: Josef Jarolímek

Praha (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny doma opět nevyhráli. V pátém kole pražského přeboru pouze remizovali s dvanáctým Zličínem 1:1. Doplatili na trestuhodné mrhání vyloženými šancemi. A také na „zářez“ sudího Stránského. Ten místo nařízení pokutového kopu vyloučil Haška za simulaci a ve čtvrté minutě nastavení daroval hostům remízu.

Hosté vyrovnali ve čtvrté minutě nastavení z trestného kopu uprostřed velkého vápna. Svoboda technicky zakroutil míč mezi gólmana Pavelku a kapitána Charváta, který mu vypomáhal u tyče. Hosté šíleli radostí, s domácími cloumali emoce. Těžko přijímali verdikt sudího Stránského, který hodně nastavil čas, aby v jeho úplném závěru písknul faul, který písknul. Janda s Cacákem do sebe zaklínění se přetlačovali o to, kdo se dostane k míči, Cacák spadnul. Zlost domácích byla o to větší, že hlavní rozhodčí vyloučil chybně v 71. minutě jejich klíčového hráče Martina Haška. Ten byl faulován ve vápně Roubíčkem, ale slabý rozhodčí Stránský udělil Haškovi žlutou kartu za simulaci. Pro Haška to byla druhá žlutá karta v zápase a šel do kabin. Přitom z penalty by měli domácí velkou šanci zápas definitivně rozhodnout! Samotný zápas byl jinak poměrně jednoznačnou záležitostí. Byl to souboj hráčů Kopaniny s brankářem hostí Vránou. Ten podal fantastický výkon a podržel svůj tým jak už dlouho ne. Někdy mu rovněž pomohly zkraty domácích hráčů v koncovce. V první půli Vrána skvěle vyrazil Horákovu střelu, vyboxoval bombu Charváta, při tečované střele Truhláře prokázal výborný reflex a při pokusu stejného hráče pak nebojácnost jít do míče, i když mu v cestě stála tyč a musel být ošetřován. Štěstí měl ve 13. minutě, že kanonýr domácích Strnadel špatně zpracoval krásný pas Charváta a levačkou nestačil přesně zacílit. Megašanci první půle pak zazdil Horák, který hlavou z malého vápna mířil přímo do Vrány. Jediný úspěch pro domácí pak vzešel z osvědčené spolupráce Hašek - Strnadel. Martin Hašek od lajny levačkou odcentroval a Strnadel hlavou překonal nechytatelně Vránu - 37. minuta, 1:0. Když mladý Novák stačil během poslední minuty první půle nesmyslně dvakrát faulovat a viděl dvakrát žlutou, zdálo se, že bude jen otázkou času, kdy domácí Zličínu nasypou další branky. Jejich zmar ve snaze vstřelit gól však pokračoval i po přestávce. Horák po centru Buzka sebral na malém vápně míč z hlavy Strnadelovi a mířil mimo. Buzek šel sám na Vránu, ale levačkou střílel zbrkle, Vrána vyrazil. Po přiťuknutí od Strnadela se dostal zleva do vápna Horák, jeho střelu Vrána nohama vykopl. Trestný kop Charváta prolétl těsně nad břevnem. Fotbalového Boha pak definitivně urazili Buzek se Strnadelem, kteří postupovali v tandemu sami od půlky na Vránu. Buzek však přihrávku na svého parťáka nasměroval tak zle, že Vrána stačil odkopnout míč na roh. Buzek si navíc v tomto momentu obnovil zranění svalu a musel střídat. Nešťastný zápas pak vyvrcholil vyloučením Martina Haška v 71. minutě. Ten si prostrčil míč mezi dvěma beky a byl podražen Roubíčkem. Rozhodčí Stránský však vyřešil situaci po svém. Ukázal žlutou Haškovi za simulaci a poslal ho do kabin, jelikož už měl jednu žlutou z první půle. Dvacet minut se dohrávalo deset na deset, aby domácí pak přišli o vítězství v úplném závěru.

Rozhodčí:Stránský - Klíčman, Hlaváč