SK Uhelné sklady Praha 3-1Mladší přípravka B (U8)
 Uhelný skladům jsme mohli sebrat body, ale jedeme s prázdnou.

Datum a čas:25.10.2008 10:30  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: Mladší přípravka B (U8)
Góly:29.David Novotný (FCPK)
Sestava:Chundela Filip,Mainolfi Mattia, Poláček Martin, Selinger Petr, Ječný Aleš, Matyáš Jakub, Matyáš Vojtěch, Novotný David Novák Radek, Rücker Lukáš, Chrdle Adam

Zličín - (BOB) K dalšímu mistrovskému utkání nastoupili hráči MPŘ "B" na umělé trávě hřiště Uhelných skladů a po dvou zbytečných chybách v úvodu utkání jsme dvakrát inkasovali a nakonec odjeli s porážkou 1:3.

Ještě před samotným výkopem se na nás valila jedna komplikace za druhou. V týdnu onemocněl trenér Petr Linx a naordinovaná antibiotika mu nedovolila zúčastnit se nejen čtvrtečního tréninku, ale ani sobotního zápasu. Již dopředu bylo avizováno, že s ohledem na křížící se zápasy přípravek " A" a "B" nebudeme moci počítat s posilou zkušenějších hráčů. Navíc s ohledem na volno v následujícím týdnu využijí někteří rodiče k dovolené. Z toho důvodu jsme věděli, že bude chybět Peťa Jareš. Navíc někteří rodiče mířili místo k ZŠ Klausova do Košíř a tak jsme se báli, zda se vůbec sejdeme. A vše podtrhávalo mlhavé a velice chladné počasí (ráno 3 °C). Nakonec jsme se sešli v počtu devíti hráčů a tak nastoupil kdo měl nohy a ruce. Svoji premiéru v základní sestavě si tak odbyli Aleš Ječný a Mattia Mainolfi a na střídání byl připraven jen Radek Novák. Od úvodních minut nás soupeř nikterak viditelně nepřehrával, ale jen těžko jsme se dostávali k přechodu do útoku. Spíše jsme prohrávali osobní souboje a ve snaze sebrat soupeři míč jsme přistupovali ke zdvojování při napadání soupeře. Smrtelná rána ale přišla ve druhé desetiminutovce, kdy za záda Filipa Chundely prošly dva zcele jednoduché míče (v prvním případě od nohy vlastního obránce) a bylo to 0:2. Chvíli před poločasem dorazilky dvě posily z "A" družstva a tak do druhého poločasu vystřídal Filipa v bráně Adam Chrdle a na pravou stranu obrany vyběhl Lukáš Rücker. Příchozí kvalita zkušenějších hráčů byla rázem znát a hra se výrazně vyrovnala. Postupně se nám dařilo se dostávat častěji na dostřel branky domácích a po jedné z krásných akcí se ve 29. minutě poprvé v kariéře prosadil i velký talent s nejmenší postavou zápasu Davídek Novotný. Snížení stavu na 1:2 bylo odměnou za srdnatý boj. A začali jsme se prát dokonce o vyrovnání. Neskutečně blízko jsme k němu byli ve chvíli, kdy jsme šli ve třech na branku soupeře, ale gól nedali. A jak se říká "Nedáš, dostaneš" z protiútoku domácí skórovali potřetí a bylo po nadějích na pěkný výsledek. Nicméně lze utkání hodnotit s výhledem do budoucna jako herně vydařené a je vidět, že se většina kluků hodně lepší. Vynikající výkon podal opět Martin Poláček na místě stopera, který se rozehrává k velkým výkonům. Vzadu již poměrně s přehledem sbírá dlouhé nakopnuté míče, vysunutím dopředu často vypomáhá i záloze a čisté skluzy pod nohy protihráčů se v jeho věku jen tak nevidí. Maskota týmu papouška Krákoru si ale odnesl Davídek Novotný za ten svůj první gól. Pravidelně se vepředu pere s přesilou a v tomto utkání si počínal velice dobře. Krákora, ale hlavně jeho první branka jsou tou největší odměnou za velkou snahu.