Mladší přípravka "A" uhrála tři body s Juniorem

Datum a čas:27.09.2008 09:15  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: Mladší přípravka (U9)
Góly:Korteweg 3x, Roberts
Sestava:Gregor, Jamrich, Tesárek, Schierreich, Bail, Roberts, Dennehy, Stuchlík, Rücker, Chrdle, Korteweg

Přední Kopanina (sei) - V sobotu 27.9. 2008 se utkala mladší přípravka „A“ s týmem Junioru Praha. Na domácí půdě se nám z počátku nedařilo, ale výrazným zlepšením hry ve druhém poločase jsme zaznamenali úspěch a Junior porazili 4:2, po nevýrazném prvním poločase, který skončil 0:2.

Opět jsme zaspali začátek, hned v 2. minutě snad z prvního útoku na naši branku soupeř skóroval po centru před bránu, kde útočník soupeře přesně zakončil 0:1. V 8. minutě jsme byli zase pod tlakem tentokráte z rohu, ale naštěstí Gregor výborně zasáhl. Nebyla to však hra na jednu branku i my jsme se dostávali do šancí. Bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Výborné rohy Kortewega, které prolétly před bránou soupeře, aniž by míč někdo trefil, nebo přímý kop zahrávaný Gregorem opět bez důrazu před bránou. Nedáš – dostaneš, a toto pravidlo se nám potvrdilo v 16. minutě. Soupeř zahrával rohový kop a trefil Tesárka, který si míč sám srazil do brány. Poločas tedy 0:2 a bylo v kabině co vysvětlovat. Druhou půli jsme začali o něco lépe. Ve 26. minutě se Dennehy dostal do samostatného úniku, ale brankář vyrazil na roh. Ani ve 32. minutě pěkná kombinace mezi Robertsem a Stuchlíkem neskončila v síti soupeře. Náš čas však měl teprve přijít. 34. minuta a faul na Kortewega (na kterého bylo během utkání 7 faulů) a přímou střelou na bránu poprvé v zápase skóroval sám Korteweg. Soupeř ještě jednou zahrozil, když nás v 36. minutě zatlačil před bránu. Koncentrovaná obrana vše zvládla a gól nepadl. Faulů i chyb v obraně soupeře přibývalo. Ve 39. minutě Korteweg ještě trestný kop neproměnil. Avšak ve 49. minutě si svým napadáním hluboko v obraně soupeře vynutil chybu a nedal brankáři šanci a vyrovnal 2:2. Další z mnoha faulů na Kortewega, další trestný kop, 49. minuta, krásná střela pod břevno a Korteweg zaznamenal hattrick 3:2. Zabetonovali jsme obranu a hodlali výsledek ubránit, ale ještě v 50. minutě utekl Bail po křídle ukázkově odcentroval a Roberts zakončil na konečných 4:2. Vyjádření trenérů FCPK k zápasu: Milan Jamrich (hlavní trenér): "Velká škoda prvního poločasu, který kluci úplně vypustili, proč mi nakonec na tréninku neřekli. Každopádně prohrát poločas 0:2, otočit a vyhrát už chce nějakou vůli a odhodlání. Výborně se ukázal v druhém poločase Korteweg který vstřelil hattrick, ale nejlepším hráčem zápasu je Sam Roberts, nevypustil jediný balón a jako jeden z mála hrál i na začátku zápasu." Pavel Gregor (asistent trenéra): "Sobotní zápas se začal hrát jak ten minuly týden. Opět jsme se první poločas nestačili divit, soupeř hrál fotbal a my se jen dívali, jak se hraje. A proto jsme po 25 minutách prohrávali 0:2. Pokud se nebudou plnit pokyny, které si řekneme v kabině, tak by to mohlo příště dopadnout hůř. Ještě že jsou dva poločasy. Zlepšení ve druhé půli přineslo vítězství 4:2."
Hřiště:P.Kopanina