Tabulka střelců 1-10

AFK Union Žižkov 2-2Starší přípravka B (U10)
 Béčko starší přípravky se rozloučilo s podzimem remízou na Žižkově

Datum a čas:15.11.2008 14:45  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Starší přípravka B (U10)
Góly:1x Kubáček, 1x Stárová
Sestava:Jan Kozlík - Daniel Črevený, Petr Najman (C), Jan Procházka, David Baštář - Robert Bellingham, Miroslav Najman, Martin Kubáček, Antonie Stárová, Jan Skopec - Thomas Wheeler, Michael Christensen

Žižkov (mak) - B-tým starší přípravky se rozloučil s podzimní částí sezóny remízou na hřišti AFK Unionu Žižkov 2:2. V utkání nejprve snižoval na 1:2 Martin Kubáček, v závěru se Kopanině podařilo vyrovnat díky brance, kterou se vstřelila Tonča Stárová.

Do svého podzimního posledního vystoupení vlétl B-tým kopaninské starší přípravky s vervou a v prvních deseti minutách utkání si vypracoval nad svým soupeřem převahu a několik slibných šancí. Nicméně žádnou z nich díky zbrklosti a nedůrazu v zakončení bohužel nevyužil a tak se hra začala vyrovnávat. Domácím se začalo více dařit ve středu pole a i z jejich strany bylo k vidění několik šancí, které zaváněly brankou. Kopanina však všechny nebezpečné situace zdárně přestála a i proto skončil poločas bez branek. Po přestávce se rychleji rozkoukali domácí a po chybě kopaninské obrany, která nestačila při rohovém kopu zareagovat na nabíhajícího kapitána Unionu na přední tyči, neměl brankář Jan Kozlík proti přízemní střele žádnou šanci. O pár minut později to již bylo 2:0, když kapitán Petr Najman zastavil nedovoleně jednoho z žižkovských hráčů a ačkoliv vzdálenost míče od kopaninské branky při přímém kopu byla nemalá, dokázal domácí hráč krásnou střelou vymést pavučinky v pravém horním rohu branky Jana Kozlíka. Po obdržené brance zvýšili červenomodří své úsilí a hnali se za vyrovnáním. Útočné akce nejčastěji táhla dvojice Martin Kubáček a Tonča Stárová. Dlouho se kopaninské útoky rozbíjely o obranu domácích, která hrála nezvyklým systémem s jedním velmi zataženým obráncem. Na žižkovskou obranu dokázal vyzrát až Martin Kubáček, který přesnou střelou k tyči zakončil rychlý útok vedený Tončou Stárovou. Tato branka byla signálem k ještě větší zteči žižkovské branky, avšak domácí využívali v těchto okamžicích každé příležitosti k průnikům do otevřené kopaninské obrany. V těchto momentech to prostě bylo kdo z koho. Nakonec se více štěstí usmálo na Kopaninu, jíž remízu po přihrávce Roberta Bellinghama zajistila několik minut před koncem výborně hrající Tonča Stárová. Korunovala tak velkou snahu o vyrovnání, kterou hostující tým v poslední čtvrthodině vyvinul. Remíza na hřišti soupeře z popředí tabulky se cení, stejně tak jako předvedené nasazení. Za snahu, kterou hráči předvedli zejména z počátku utkání a v jeho závěrečné čtvrthodině si zaslouží pochvalu, naopak by bylo třeba, aby jejich výkony byly vyrovnanější po celou dobu utkání. S nadsázkou se dá říci, že remízou skončilo i celé podzimnní vystoupení týmu v soutěži. Dobré výkony byly střídany výkony nevýraznými a pokud se klukům povede tuto nevyrovnanost v budoucnu odstranit, lze se na jejich hru jen těšit. Držíme palce!
Rozhodčí:E.Hlaváček
Hřiště:Un.Žižkov