Karta utkání

SK Viktoria Žižkov B0-2Starší přípravka B (U10)
Datum a čas:12.10.2008 14:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: Starší přípravka B (U10)
Góly:18´ Stárová ; 43´ Lenge
Sestava:Dominik Chlomek - Jan Merunka, Vendelín Schierreich (C), David Baštář, Jan Skopec - Artur Tarasjuk, Matěj Svoboda, Antonie Stárová, Fabian Lenge - Thomas Wheeler, Robert Bellingham

Žižkov (mak) – V krásném slunečném podzimním odpoledni porazil na Vítkově B-tým starší přípravky domácí SK Viktorii Žižkov 2:0. O branky se postaraly posily z A-týmu Tonička Stárová a Fabian Lenge.

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděl kopaninský tým na hřiště SK Viktorie Žižkov. Nedělní počasí a terén byly pro fotbal ideální a tak se čekalo, zda-li tomu bude odpovídat i hra obou týmů. V prvním poločase se více dařilo našim fotbalistům, obrana fungovala spolehlivě, záloha byla v pohybu a útočníci často ohrožovali domácího brankáře. Družstvu se dařila kombinace zejména na polovině domácích a tak bylo spíše otázkou času, kdy se povede červenomodrým vsítit úvodní branku. Tu pro kopaninské barvy zaznamenala Tonča Stárová, která poslala míč do branky Žižkova přesnou střelou z voleje po rohovém kopu zahrávaném Fabianem Lengem. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale další šance zůstaly neproměněny. Do druhého poločasu nastoupili domácí o poznání aktivněji nežli do poločasu prvního. Díky tomu se hra vyrovnala a brankové příležitosti se začaly objevovat na obou stranách. Hosté se i nadále snažili prosadit rychlými protiútoky a kombinační hrou, domácí pak zahrozili zejména po několika standardních situacích. Tyto závary však brankář Dominik Chlomek společně s obranou vždy zdárně vyřešil. Druhý kopaninský gól v utkání padl po hezké akci, kdy míč putoval od Thomase Wheelera do levého křídla k Matějovi Svobodovi jehož jeho pěknou přihrávku před branku sklepl ve skluzu do sítě Fabian Lenge. Některé další nebezpečné střely, např. Toničky Stárové, Matěje Svobody či Artura Tarasjuka, skončily těsně vedle nebo je zlikvidoval domácí gólman a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího platil výsledek 2:0 pro hosty z Kopaniny. Vítězství kluků (a Toničky) bylo zasloužené neboť byli po většinu utkání nebezpečnějším a aktivnějším týmem. A za to jim patří pochvala.
Hřiště:Vítkov