AFK Slavoj Podolí Praha B2-2Starší přípravka (U11)
Datum a čas:09.11.2008 08:30  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:18. Stárová, 36. Whitton
Sestava:Fabian Lenge - Vendelín Schierreich, Tomáš Trojan, Petr Najman, Miroslav Najman - George Mazzotti, Ondřej Štědrý, Jan Levý (C), Martin Kubáček, Matouš Pčola, Antonie Stárová - Alex Čejka, John Whitton

Podolí (mak) - A-tým starší přípravky remizoval v souboji s B-týmem AFK Slavoje Podolí 2:2. V napínavém utkání domácí dvakrát vedli, za Kopaninu srovnávali skóre Stárová a Whitton.

V předposledním kole podzimní části mistrovské soutěže čekal Přední Kopaninu nelehký soupeř v podobě B-týmu AFK Slavoj Podolí. V minulých letech se našim klukům proti tomuto soupeři příliš výsledkově nedařilo i když hra byla vždy ve vzájemných utkáních vyrovnaná. Nejinak tomu bylo i tentokráte na umělé trávě v Podolí. Domácí před utkání ztráceli na Kopaninu pouze bod a díky úspěšnému zakončení jejich první vážnější akce v 10. minutě utkání, otočili průběžnou bodovou výhodu na svou stranu. Stalo se tak po zaváhání kopaninské obrany a brankáře, kdy jeden z domácích útočníků dostal přepychový dostatek prostoru a času na přesné zakončení. Před touto akcí byli hosté z Kopaniny aktivnější, avšak většina jejich akcí končila na hranici či uvnitř pokutového území domácích. Obdržená branka kopaninským týmem naštěstí příliš neotřásla a tak v těchto minutách musela obrana a brankář Podolí prokazovat své umění. Na to vyzrál v 18.minutě Alex Čejka, který po levé straně přímočaře zaútočil a jeho tečovanou střelu dorazila do branky na správném místě stojící Tonča Stárová. Hostující tým se i po této brance stále tlačil do útoku, ale občas se vyskytlo v jeho obraně okénko a tak i brankář Fabian Lenge musel být stále v pohotovosti. Poločasový výsledek stanovil, diplomaticky řečeno "přísný pokutový kop", který rozhodčí nařídil po souboji Tomáše Trojana a jednoho z domácích hráčů. Z tohoto souboje nejhůře vyšel brankář Fabian Lenge, do kterého důsledný domácí útočník společně s Tomášem Trojanem v zápalu boje vlétli. Otřesený strážce kopaninské branky musel po chvíli ošetřování čelit nařízené penaltě, avšak byl překonán tvrdou přízemní střelou. Poté se už ozval jen hvizd rozhodčího, oznamující konec prvního poločasu. Branka obdržená do šatny naše hráče nenalomila a Ti pokračovali hned od začátku druhého poločasu ve snaze vymazat brankovou ztrátu. Domácí tým však pozorně bránil a bylo složité se dostat přes jeho soustředěnou obranu, které dobře vypomáhali záložníci. Po několika akcích, které skončily vedle domácí branky, se Matoušovi Pčolovi podařilo přihrávkou z prvního doteku najít na hranici pokutového území Johna Whittona, jenž se uvolnil kolem obránce a přesnou střelou k tyči vyrovnal. Domácí po inkasované brance přidali na úsilí a několikráte zahrozili z rohových kopů, po kterých bylo před kopaninskou brankou pořádně rušno. Kopaninští si v poslední čtvrthodině utkání také vytvořili několik slibných akcí, které se jim však nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Výsledná remíza tak byla z pohledu vývoje hry spravedlivá a oba týmy si získaný bod za předvedený výkon zasloužili. Podzimní část sezóny uzavře A-tým starší přípravky v sobotu 15.listopadu na domácím hřišti. Soupeřem mu bude tým Jižního Města Chodov, který se sice po odehraných deseti soutěžních utkáních pohybuje na chvostu tabulky, avšak v posledních kolech zaznamenal výrazné zlepšení a několik překvapivých výsledků. Kopaninu tak čeká nejednoduchý zápas s nevyzpytatelným soupeřem. Veříme, že kluci a Tonča v posledním podzimním utkání zabojují a podaří se jim úspěšně zakončit první část sezóny. Držíme palce!
Rozhodčí:Šoltés