Starší přípravka (U11)7-1SK Střešovice 1911 B
Datum a čas:17.10.2008 16:00  |  Poločas: 3 : 0  |  Tým: Starší přípravka (U11)
Góly:2x Čejka, 2x Whitton, 1x Červený, 1x Stárová, 1x Pčola
Sestava:Fabian Lenge - Vendelín Schierreich, Daniel Červený, Tomáš Trojan, Petr Najman - Antonie Stárová, Miroslav Najman, Jan Levý, George Mazzotti (C), Matouš Pčola, Ondřej Štědrý - John Whitton, Alex Čejka

Praha (mak) - Kopaninská starší přípravka porazila vysoko rezervu SK Střešovice 1911 7:1. Po dvou brankách vstřelili Čejka a Whitton, jednu pak přidali Červený, Stárová a Pčola.

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupil A-tým starší přípravky proti sousedům ze Střešovic. Z čísel průběžné výsledkové tabulky vyplývalo, že se bude jednat nejen o souboj sousedů regionálních, ale i sousedů co se týče tabulkového umístění. Skutečnost však byla tentokráte poněkud odlišná. Klukům ze Střešovic příliš zápas nevyšel a zdálo se, že se od počátku potýkají s přílišným respektem, ze kterého pak plynuly individuální chyby, které podstatně ovlivnily výsledek. Kopaninské barvy dostal po trochu rozpačitém úvodu do vedení Dan Červený, který se opřel do z dálky do míče a jeho střela byla přesná. Po této vstřelené brance sice optické převaha domácích pokračovala, avšak v útoku byli naši hráči nepříliš přesní a důrazní. Změnu skóre zařídila v záloze hrající Tonča Starová, když dorazila svou střelu odrazivší se od břevna do branky. Tonča chvíli po vstřelení branky šla sportovně přiznat, ze se jí míč dotkl při zpracování ruky, ale rozhodčí už ponechal gól v platnosti. Zanedlouho ztrestal chybu střešovických obránců Alex Čejka a dal tak zbývajícím minutám do konce poločasu poklidný ráz. Ihned po zahájení druhého dějství se střelecky prosadil John Whitton a dal tak další podnět ke střešovickému trápení. To na chvíli přerušil po pěkné individuální akci finský záložník hostů Santeri Kuivalainen a dal tak signál k možnému střešovickému vzepjetí. Toto zelenobílé útočné oživení však trvalo jen několik minut, neboť zanedlouho byl brankový rozdíl opět čtyřbrankový - tentokráte po přesném přiťuknutí George Mazzottiho přesně střílel aktivní Matouš Pčola. V následujících deseti minutách se sice Kopaninští usadili na útočné polovině, ale obvykle jejich akce končily na hranici či uvnitř pokutového území hostů. Nakonec však se ještě přišly dva brankové zásahy. Nejprve se po rohu Vendy Schierreicha podruhé prosadil Alex Čejka a minutu nato pečetil výsledek svým druhým gólem John Whitton. Celkově vzato je třeba za předvedenou hru kopaninský tým pochválit, avšak také je třeba mít na paměti, že střešovičtí tentokráte neměli svůj den. V příštím zápase čeká kluky zápas na Slavoji Vyšehrad a vzhledem k dosavadním výsledkům soupeře a k aktuálnímu počtu omluvenek, je nečeká vůbec lehký boj. Věříme, že však zabojují a přidají do své sbírky další body. Držíme palce!