Rezerva FCPK po sérii šesti vyhraných zápasů padla na hřišti 1999 Praha

Datum a čas:01.11.2008 14:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Tomči (0:1)
Sestava:Borský - Svoboda, Skočdopole, Leubner, Tyxa - Stára, Cigánek (K), Rákosník M., Tomči - Trojan, Bajar (50. Josefus). Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Procházka - Novotný, Burda, Podařil, Bajgar, Bodnár, Suchánek (K), Kačena, Mruz, Makovec, Vlk. Trenér: Petr Hubený.

Nusle (cig) - Šestizápasovou vítěznou šňůru ukončili fotbalistům Přední Kopaniny B hráči týmu 1999 Praha. V 11. kole tento nováček soutěže porazil rezervu FCPK 2:1! Hosté podali mdlý výkon, ničím nepřipomínali vedoucí celek soutěže. Navzdory té bídě Kopanina vedla v půli 1:0 po krásném gólu Tomčiho. Po přestávce však soupeři darovala dva góly a podruhé na podzim odešla poražena.

Porážka s průměrným týmem 1999 Praha patří do kategorie hloupých. Na vině je špatný výkon fotbalistů FCPK B, kteří odevzdali dobrovolně body svému soupeři. Hráči hostujícího týmu hráli komplikovaně, místo jednoduché přihrávky volili složitou, snažili se obcházet soupeře, když měli přihrát, pohybem šetřili jak to šlo, o důrazu v soubojích nemluvě. Domácí toho také moc neukázali, takže to byl fotbálek jak víno... Výjimkou byla 24. minuta a krásný gól kopaninského záložníka Tomčiho. Nádherně se zavěsil na centr Skočdopoleho a hlavičkou z velké dálky poslal míč k tyči. Kopanina vedla 1:0. Druhý světlý fotbalový záblesk přišel před brankou Přední Kopaniny. Hrdinou okamžiku se stal gólman Borský, který nádherně vyrazil prudkou střelu domácího hráče. Poločas byl 1:0 pro FCPK B. Ve druhé půli kvalita hry zůstala podprůměrná, ale výsledkově se zápas změnil. Brzy po nástupu do druhého dějství totiž domácí vyrovnali. Dlouhý míč nepochopitelně propadl až do vápna, kde zadáci FCPK reklamovali ruku soupeře a přestali hrát, hvizd rozhodčího však nepřišel a domácí hráč přeloboval Borského a vyrovnal na 1:1. Hřiště opustil zraněný Bajar, kterého nahradil Josefus. Ten se postavil na beka, Tyxa se posunul na levého záložníka a Tomči šel k Trojanovi do útoku. Ani po přeskupení řad Kopanina nebyla schopna vyvinout jakýkoliv tlak. Hrálo se uprostřed hřiště s nepřesnostmi na obou stranách. Domácím bod stačil, ale získali víc. Rákosník nedůrazně hlídal hráče soupeře, ten se přes něj propasíroval a pod vybíhajícím Borským změnil skóre ve prospěch 1999 Praha na 2:1. Zbytek utkání se hrálo více na obranné polovině domácích, ale ti si bez větších problémů drželi Kopaninu od těla. Jednou nechali za svou linií Cigánka, ten vrátil hlavou před branku, ale Trojan se k dorážce nedostal. Zápas skončil 2:1 pro tým 1999 Praha a řekněme, že zaslouženě. Hráči FCPK B utkání podcenili a za vlažnou hru si prohrát zasloužili. Ztratili tím první místo, na které se díky lepšímu skóre opět posunulo Fórum Ukrajinců.
Rozhodčí:Bartoš - Novotný, Vojnovič