FK Dukla Praha B3-0FCPK
 Přední Kopanina po sedmi vítězných zápasech prohrála s Duklou. Poprvé v sezóně neskórovala.

Datum a čas:15.11.2008 10:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:68. Berger (1:0), 70. Kulvajt (2:0), 87. Uhlíř (3:0)
Sestava:Drahorád - Žáček, Charvát (K), Houška, Janda (83. Tyxa) - Truhlář (57. Horák), Buzek, Nedvěd, Gerstner - Strnadel, Juckem. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Rada - Macháček, Kučera, Kuděla, Mück, Šimonovský (46. Sýkora), Balát (72. Uhlíř), Palša, Kulvajt, Kozák (85. Bittengel), Berger. Trenér: Jiří Němec.

Dejvice (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny padli ve 13. kole pražského přeboru na Julisce s Duklou B 0:3. Po bezbrankovém poločase s šancemi na obou stranách se zápas lámal po hodině hry. Horák sám na malém vápně neproměnil obrovskou šanci a poté slabý rozhodčí Váša nenašel odvahu nařídit penaltu proti domácí Dukle za jasnou ruku. Na druhé straně Drahorád neudržel centr od Bergera a Dukla vedla. Vzápětí Kulvajt slepeným druhým gólem poslal hosty do kolen. Závěr vyzněl pro Duklu. Váša vyloučil hodně přísně Houšku a v deseti Kopanina ještě inkasovala po brance Uhlíře.

V zápase podzimu Kopanina nemohla počítat se službami Martina Haška, který si plnil trenérské povinnosti se Sokolovem v Třinci. Po minulém týdnu navíc přibyl na marodku Roman Vyšata. Do poslední chvíle byl nejistý start Strnadela, Horáka i Charváta, kteří toho v týdnu příliš neodtrénovali. Takže zatímco kopaninský kouč Pavel Mejdr čekal do poslední chvíle se sestavou, trenér Dukly Jiří Němec nasadil silný kalibr. Do základní jedenáctky naládoval sedm hráčů z druholigového kádru áčka. Přední Kopanina však začala bez ostychu a už ve 2. minutě Nedvěd nádherně vypálil a Rada neméně ukázkově vyrážel nad břevno. Dukla kontrovala pěknou akcí po pravém křídle, po které Berger v dobré příležitosti netrefil branku. Svižný fotbal s šancemi na obou stranách pokračoval. Truhlář v 6. minutě po centru Juckema na zadní tyč mířil nad, v 15. minutě opět nebezpečně střílel Nedvěd po přiťuknutí od Charváta. Rušnou úvodní čtvrthodinku uzavřela nebezpečná hlavička Kozáka těsně vedle tyče. Po půlhodině hry se předvedl nejlepší střelec soutěže Bohuslav Strnadel. Nejprve pálil ve 32. minutě nůžkami vedle, aby vzápětí po centru Juckema hlavou poslal míč nad. Do třetice pak kopaninský kanonýr mířil úplně sám na Radu, když na něj obrana Dukly trestuhodně zapomněla, ale ani tentokráte neuspěl. Kvalitní hru Přední Kopaniny v první půli mohl zušlechtit vedoucí brankou ještě Žáček, který pět minut před půlí běžel sám na Radu z pravé strany, ale šance se zalekl a místo zakončení zpomalil a následně hledal do ofsajdu Strnadela! Do kabin tak šly oba týmy bez vstřelené branky. V poločase se domácí kouč Němec rozhodl udělat jednu změnu, když Šimonovského nahradil dlouhán Sýkora. A byl to dobrý tah, domácí útočník byl hodně nebezpečný. Začátek druhé půle sice hosté drželi míč více na kopačkách, ale právě Sýkora jim připravil horké chvilky. Naštěstí jeho sólo Drahorád zbrzdil a Charvát uklidil míč do bezpečí. Vzápětí kopaninský gólman krásně vytáhl Sýkorovu gólovou hlavičku. Mezitím vystřídal i kouč FCPK Pavel Mejdr. Místo Truhláře přišel Horák a postavil se do útoku ke Strnadelovi. Při jednom z prvních dotyků s míčem Horák vypálil na Radovu branku, ale míči se do cesty postavila ruka jednoho z obránců. Jasný pokutový kop a hodně klíčový moment zápasu! Bohužel pro hosty hlavní arbitr Váša se rozhodl, že penaltu pískat nebude! V 68. minutě pak Horák zazdil megašanci, kterou mu na malé vápno naservíroval zprava výborně hrající Američan Juckem. Místo aby ihned zakončil, míč si zpracoval a následně ho o něj vracející se beci obrali. Tento moment byl příznakem zkázy Přední Kopaniny. Vzápětí totiž Berger z velké dálky rozehrál standardní situaci do vápna, kde míč propadl až k Drahorádovi. Kopaninský gólman jej bohužel nedokázal zkrotit a pustil ho za lajnu. Gól z kategorie šmudlů, ale i ty se počítají... Běžela 68. minuta a Dukla vedla 1:0! Úvahy hostů o vyrovnání a bodovém exportu z Julisky vzali za své za další dvě minuty. Kozák našel na vápně Kulvajta a ten volejem do tyče a branky přidal smrtící druhý gól - 2:0. Poslední dvacetiminutovka už byla v režii Dukly. Hosté sice měli snahu jít kupředu, ale postupně ztráceli půdu pod nohama a na velkém hřišti a těžkém terénu jim viditelně docházely síly. Domácí měli další možnosti ke zvýšení skóre, ale ujala se jen jediná. V 87. minutě střídající Uhlíř po akci Sýkory dával do prázdné branky na 3:0. V té době Kopanina už hrála jen o deseti mužích v poli, když v 80. minutě byl přísně vyloučen Houška za faul na Kozáka u lajny. Kopanina poprvé v sezóně neskórovala a potřetí v soutěži prohrála. S deseti výhrami zůstává nadále v čele o dva body před druhou Duklou B.
Rozhodčí:Váša - Michálek, Severýn