Datum a čas:13.09.2008 10:15  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:36. Strnadel (1:1), 72. Slaboch (1:2), 78. Gerstner (1:3)
Góly-soupeř:28. Šimr J. z pen. (1:0)
Sestava:Drahorád - Svoboda, Beneš, Žáček, Tyxa (83. Janda) - Truhlář (68. Slaboch), Buzek (K), Houška, Gerstner - Strnadel, Slanina (59. Vyšata). Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Sůva - Renský (46. Marhoul), Šimr J., Šimr V., Tomaides (K), Bareš, Novák (78. Bečvář), Klečák, Procházka, Slavětínský, Holzknecht. Trenér: Přemysl Renský.

Vršovice (cig) - Fotbalisté FCPK ve 4.kole přeboru porazili nováčka z Vršovic na jeho hřišti 3:1 a vrátili se na vítěznou vlnu. Vršovice se ujaly vedení gólem z penalty, ale ještě v první půli srovnal svým osmým gólem Strnadel. Po přestávce už hosté dominovali a brankami Slabocha a Gerstnera skóre definitivně otočili.

Sedm změn v základní sestavě oproti minulému zápasu s Uhelnými sklady. Tak poskládal kouč FCPK Pavel Mejdr svůj tým proti Vršovicím. Výrazné obměny doznala obrana. Z minulého kola zůstal pouze Beneš. S ním odehrál celý zápas středního obránce Žáček (velmi dobře), na krajích pak naskočili Svoboda s Tyxou. V brance Borského nahradil Drahorád. V záloze poprvé v této sezóně nastoupil od první minuty Truhlář, uprostřed hrál Houška s Buzkem, který při absenci Charváta navlékl kapitánskou pásku. Vlevo Gerstner, který se Strnadelem zatím nechyběl v dosavadním průběhu soutěže ani minutu. Útok SS, Strnadel - Slanina. První půle byla vyrovnaná, Kopanina měla více míč na svých kopačkách, ale Vršovice hrály dobře. Bratři Šimrové tvrdili muziku, jeden na hrotu útoku, druhý na stoperu. Rozehrávku ve středu pole obstarával Procházka. Oba týmy se nevyvarovaly nepřesností v kombinaci, ale i přesto bylo před brankami rušno. 10. minuta Truhlář zatočil rohový kop a Sůva s problémy vytěsnil na další roh; 19. minuta Vladimír Šimr hlavičkoval, Drahorád chytá; 20. minuta Vladimír Šimr pálí z dálky nad. Ve 28. minutě dali domácí první gól na domácím hřišti v této sezóně. Jeho autorem byl Jan Šimr, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Tomaidese - 1:0. Ve 29. minutě pálil Gerstner nad branku, ale o pár minut později se hostům vedlo mnohem lépe. Ve 36. minutě Buzek rozehrál standardku do vápna, Strnadel byl u míče dříve než Sůva a hlavou rozvlnil síť - 1:1. Po přestávce už začala hostující jedenáctka dominovat a mohla jít do vedení hned po čtyřech minutách hry. Strnadel se prodral mezi beky, vypálil skvěle, ale těsně nad. Největší šanci Vršovic druhé půle měl v 54. Holzknecht. Zprava se dostal do vápna, ale Drahorád výborně zasáhl. Po hodině hry poslal trenér Mejdr do hry Vyšatu místo Slaniny a v 68. minutě Slabocha za Truhláře. Obě střídání vyšly dokonale. Slaboch po čtyřech minutách na hřišti skóroval. Tyxa poslal z levé strany centr do vápna a Slaboch chytře před Sůvou změnil směr letícího míče - 1:2. V 78. minutě pak přišlo rozhodnutí. Vyšata protančil zleva do vápna a vrátil zpět na šestnáctku Gerstnerovi. Ten neváhal opřít se do míče slabší pravou nohou a propálil vše v cestě stojící - 1:3. Jiří Gerstner i Jan Slaboch vstřelili své premiérové góly za FCPK v mistrovské soutěži! Gratulujeme :) Závěrečný tlak Vršovic se nedostavil. Domácí měli věkový průměr základní jedenáctky výrazně vyšší (30 let proti 23 rokům FCPK) a na změnu skóre už neměli sil. Kopanina mohla přidat další branky, ale pokusy Houšky, Buzka ani hlavička Beneše už skóre nezvýšili.
Rozhodčí:Šimšík - Záruba T., Formánek
Delegát:Tulinger
Žluté karty:Tomaides, Bareš, Bečvář