Kopanina prohrála s Uhelnými sklady, rozhodla první půle

Datum a čas:07.09.2008 10:15  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:73. Strnadel p.k. (1:4)
Góly-soupeř:3. Zilvar (0:1), 11. Zilvar (0:2), 40. Hnát (0:3), 53. Zilvar (0:4)
Sestava:Borský - Vyšata (62. Slaboch), Charvát (K), Beneš, Janda (31. Buzek) - Nedvěd, Hašek, Houška, Gerstner - Strnadel, Horák. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Vasič - Sýkora, Snopek (83. Botlík), Gabriška, Trusina, Vinklar, Hurych, Vrňák (K), Hnát, Vrána, Zilvar (90. Pánek). Trenér: František Mysliveček.

Přední Kopanina (cig) - Fotbalisté Přední Kopaniny odešli vysoko poraženi ve 3.kole pražského přeboru mužů. V domácím prostředí nestačili na Uhelné sklady (1:4). Jediný gól dal kanonýr Strnadel z pokutového kopu. Kopanina hrála 50 minut o deseti, když pět minut před koncem první půle poslal sudí Berka předčasně do sprch Martina Haška.

Stejně jako v minulé sezóně Kopanině nevyšel proti Uhelným skladům první poločas. Tentokráte zejména začátek. Už v 11. minutě domácí prohrávali 0:2! Nejprve nechala obrana za sebou Zilvara, který se přihnal ve 3.minutě do vápna a propálil Borského - 0:1. Stejný hráč pak v 11. minutě překvapil Borského z trestného kopu - 0:2. Uhelné sklady daly do úvodu zápasu všechny síly a taktika jim vyšla dokonale. S míčem se nemazlily a okamžitě bez myšlenek na kombinaci jej posunovaly dopředu na nebezpečné útočníky Hnáta se Zilvarem. Trenér Mejdr reagoval na rychlé kontry soupeře brzkým střídáním. Ve 31. minutě šel ze hry Janda a místo něj přišel Buzek. Horák se stáhl na beka, Buzek do zálohy a Nedvěd do útoku. Navzdory špatnému začátku se domácí vrátili do hry a snažili se s výsledkem něco udělat. Bohužel rozhodující moment přišel ve 40. minutě. Po trestném kopu Uhelných skladů pálil ve vápně kapitán hostů Vrňák. Jeho střela prošla až do sítě, předtím však byla lehce tečována Hnátem stojícím v postavení mimo hru. Pomezní rozhodčí Ulrich praporek nezvedl. Vypjatá situace vyeskalovala žlutou kartou pro kapitána domácích Charváta a bohužel též červenou kartou pro Martina Haška za kritiku rozhodčího. Do kabin tak šli domácí bez jednoho hráče v poli a s tříbrankovým mankem! Do druhé půle Kopanina nesložila zbraně a od první minuty sympaticky hrála aktivně se snahou korigovat skóre. Tentokráte ji však nebylo souzeno. V 53. minutě slabý rozhodčí Berka nepochopitelně neodpískal faul na Nedvěda a z rychlého brejku přidal Hnát čtvrtý gól - 0:4! Domácí kouč stáhl i druhého beka Vyšatu a poslal místo něj mladého Slabocha. Kopanina hrála na tři obránce a velmi aktivně. Uhelné sklady s přesilou jednoho hráče v poli se v podstatě jen bránily. Kopanina se chtěla alespoň trochu vrátit do zápasu, ale neproměnila několik dobrých možností. Buzek pálil z voleje jen do Vasiče, tamtéž hlavičkoval Horák. Bombu Charváta Vasič krásně vyrazil, stejně tak trestný kop domácího kapitána. Jednou Gabriška vykopával míč z prázdné branky. Další velkou šanci měl Gerstner, jeho volej však letěl nad. Čestný úspěch tak zaznamenal až domácí kanonýr Bohuslav Strnadel, který precizně proměnil pokutový kop za faul na Gerstnera. K další penaltě za jasný faul na stejného hráče se už rozhodčího Berka neodhodlal... Zápas tak skončil 1:4. Kopanina po dvou jasných výhrách prohrála a ztratila tak svou neporazitelnost i neprůstřelnost v nové sezóně. Utkání rozhodl začátek zápasu a následně pak situace ve 40. minutě, po které následovalo vyloučení Haška. Nejbližší možností složit reparát z nepovedeného domácího utkání dostanou fotbalisté FCPK za týden na hřišti nováčka soutěže SK Union Vršovice.
Rozhodčí:Berka - Nykl, Ulrich T.