Tabulka střelců: M-B

SK Střešovice 1911 4-5FCPK B
 Rezerva Přední Kopaniny čtyři dostala, pět dala a veze výhru ze Střešovic

Datum a čas:22.02.2020 16:00  |  Poločas: 3 : 2  |  Tým: FCPK B
Góly:Blažek (1:1, as. Průša), Čihák (3:2, as. Průša), Boček (3:3, as. Brabec), Hollmotz (4:4, as. Machálek), Hollmotz (4:5)
Góly-soupeř:1:0, 2:1 pen., 3:1 pen., 4:3
Sestava:Mačí - Voborský, Brabec, Janek, Boček (65. Popovič) - Čihák - Popovič (46. Hollmotz), Blažek (65. Machálek), Průša, Les - Machálek (46. Janíček). Trenér: Karel Koloušek.

Střešovice - Druhý tým mužů Přední Kopaniny se připravuje na blížící se start 1.A třídy. Do její jarní části vstoupí v sobotu 7.března v Dolních Chabrech. Jedním z testů stavu týmu byl i přípravný zápas ve Střešovicích proti místnímu béčku (1.B třída). V utkání bohatém na branky zvítězila Kopanina 5:4, poté co první poločase prohrála 2:3. Dvě branky dal Hollmotz, po jedné pak Čihák, Blažek a Boček.

Utkání rozhodl sedmnáctiletý Oldřich Hollmotz, který přišel na hřiště až ve druhé půli a dvěma brankami v závěru překlopil skóre na stranu Kopaniny B.

Ta většinu zápasu prohrávala. Nejprve dotáhla vedení soupeře 1:0 díky brance Blažka po přihrávce Průši. Pak faulovali Boček a Čihák a domácí Kopal ze dvou penalt zařídil vedení 3:1 ve prospěch Střešovic B. Obě proměnil zkušeně, při první Mačí vystihl stranu přesto na ní nedosáhl. Druhou poslal Kopal do opačného rohu, Mačí se vrhnul stejným směrem jako poprvé.

Dvoubrankový náskok však domácí do poločasu neudrželi. Druhou asistenci Průši zprocesoval Čihák dorážkou o břevno ve druhý gól hostů na 2:3.

Ve druhém poločase začala Kopanina na hřišti dominovat. V první půli tomu tak nebylo.

Z řady šancí se nakonec ujala dorážka Bočka hlavou po vyražené střele Brabce. Bylo to 3:3 a začínalo se od nuly.

Krátké uspokojení však Kopaninu znovu potrestalo. Nedůslednost ve vlastním vápně zvýhodnila střešovický tým, který po čtvrté brance znovu vedl (4:3).

Sympatická snaha modročervených, v tomto zápase žlutých, poprat se o co nejlepší výsledek nakonec slavila úspěch. Tlačili se k brance soupeře, obrana Střešovic odolávala, ale nakonec dvakrát povolila a Hollmotz dvěma důraznými dorážkami uvnitř vápna zařídil otočku ve skóre. Kopanina šla poprvé do vedení 5:4 a tímto skóre utkání skončilo.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Herně dobrý, ukázali jsme, že fotbal hrát umíme a mohli jsme dát mnohem více gólů, ale dozadu to bylo špatný, dostali jsmě čtyři branky a další Pepa Mačí chytil. Neřekl bych špatnou kvalitou hráčů v defenzívě, ale malou mírou zodpovědnosti na hřišti. V tom se musíme zlepšit. Budeme mít jiné mužstvo než na podzim, zejména mladí hráči jako Huleš, Boček, Hollmotz budou zřejmě více využívání v A mužstvu a pravděpodobně nebudeme hrát tak aktivně a útočně, možná to bude více v bloku, uvidíme. Priorita je stabilita A mužstva, béčko má body nahrané z podzimu, jsme ve středu tabulky, takže musíme udělat vše pro áčko, aby bylo v pohodě a pak bude i rezerva.

Hřiště:Střešovice