Tabulka střelců: M-B

FCPK B3-2TJ Sokol Písnice
 Rezerva stoupá tabulkou. Přehrála dosud neporaženou Písnici.

Datum a čas:04.10.2015 16:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:54. Čihák (1:1, as. Vik), 64. Čihák (2:1, as. Pícka), 75. Literák (3:1, as. Vik)
Góly-soupeř:25. Kuneš (0:1), 90. Egger (2:3)
Sestava:Jelínek - Brož, Schuster, Pícka (K), Kořánek - Vik, Sweeney, Kozlík, Fárka P. - Literák (86. Hájek), Čihák (89. Cigánek). Trenér (hrající): Tomáš Cigánek (manager týmu Jaroslav Bíro chyběl - nemoc).
Sestava-soupeř:Picek - Podroužek, Paluska (75. Špaček), Urban L., Urban T., Krupka, Čáp (83. Malý), Trikal, Kuneš (K), Hazda (46. Egger), Koudelka. Trenér: Václav Odvárka.

Přední Kopanina - Tak tohle byl zatím nejlepší výkon B mužstva FCPK v sezóně. Dosud jen vítězná Písnice u letiště poprvé padla a veze milosrdný výsledek 2:3. Kopanina B sáhla po třetí výhře z pěti zápasů a je na dostřel čelu tabulky. Na vedoucí Čechii Smíchov ztrácí 4 body. Za týden hraje kopaninská rezerva opět doma a přivítá Bohnice.

Proti silné Písnici vedené kapitánem Kunešem (dříve např. Libuš nebo ČAFC) Kopanině chyběly opory. Kapitán Martin Holeček a nejlepší střelec Trojan. Soupeř z Prahy 4 se pyšnil bilancí čtyř výher ze čtyř odehraných zápasů.

V utkání nadstandardní úrovně pro druhou třídu se diváci nenudili. Zápas byl živý, nepostrádal šance, vzrušení, tvrdé souboje.

Po první půli byli spokojenější hosté. Přežili několik vyložených šancí domácích (Fárka P., Pícka, Kozlík, Sweeney, Čihák) a sami udeřili. Ve 25. minutě se domácím nepodařilo odvrátit míč, Kuneš se protáhl před Jelínka a s pomocí tyče skóroval.

Poločasové vedení Písnice 1:0 neopovídalo dění na hřišti, ale Kopanina viditelně bojovala s koncovkou.

Druhý poločas začal skvělým zákrokem Jelínka, který podržel svůj tým a nastartoval ho k obratu vývoje utkání. Po necelých deseti minutách bylo srovnáno. Literák skvěle zpracoval výkop Jelínka, roztáhl hru do křídla na Vika, jehož únik a centr před branku snadno přetavil Čihák ve vyrovnání (1:1).

V 64. minutě stejný hráč překlopil skóre ve prospěch modročervených. Po dlouhém pasu od Pícky obešel "Čihy" i brankáře a do prázdné branky zavěsil (2:1).

Kopanina vládla na hřišti. Kombinovala, vytvářela si jednu šanci za druhou. Hráči hráli s chutí, agresivně s neustálým tlakem na soupeře. Dařily se přihrávky i kombinace.

Patnáct minut před koncem už to bylo o dva góly. Vik se proháčkoval na pravé straně, předložil Literákovi a ten propálil písnického gólmana Picka (3:1).

Za tohoto stavu přišly další obrovské šance, ve kterých byli například Čihák, Vik nebo Fárka. Neproměnili.

Písnice nakonec ještě dokázala korigovat skóre. V 90. minutě domácí zaváhali při bránění rohu a po inkasované brance si zadělali na pár nervózních minut v nastavení. Závěrečný hvizd sudího Dolejšího po tříminutovém nakonec přinesl radost pro domácí z výhry 3:2, pro hosty frustraci, kterou si vybíjeli slovními útoky na hlavního arbitra. Ten nakonec kuriózně po závěrečném hvizdu ukázal dvě červené karty hostujícím hráčům !!!

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek :

Dnes musím vyseknout celému týmu velkou pochvalu. Písnice se ukázala jako silný tým, ale my jsme prostě dneska byli výborní. Řekli jsme si v kabině, že chceme vyhrát a udržet kontakt s čelem tabulky. Nepoložilo nás ani poločasové vedení soupeře, pokračovali jsme v nátlakové hře a na rozdíl od první půle jsme po přestávce proměnili i šance. V úplném závěru jsme inkasovali a v tříminutovém nastavení jsme se museli strachovat o vítězství, ale v té době už to mělo být o čtyři spíš pět branek! Hráči z kádru áčka se dnes konečně ukázali jako lídři týmu. Odtáhli to, gólově rozhodli a strhli spoluhráče k výbornému výkonu. Takhle to má vypadat. Hráli jsme aktivně 90 minut, bojovali, vyhrávali souboje a ukázali i pěkné akce. Tenhle fotbal se líbil a chci dodat, že k tomu přispěl i soupeř, který chtěl hrát fotbal.

Rozhodčí:Dolejší
Žluté karty:Schuster, Kořánek, Sweeney - Paluska, Kuneš, Egger
Červené karty:Krupka, Trikal - oba po zápase za urážky hlavního rozhodčího