Tabulka střelců: M-B

FCPK B3-1Sokol Bílá Hora
 Dramatické derby béčka s Bílou Horou. Dvě penalty a vyloučení Kostříže.

Datum a čas:07.09.2014 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:13. Pliska M. (1:0), 70. Pícka z pen. (2:0, as. Vik), 85. Pícka z pen. (3:0, as. Holeček T.)
Góly-soupeř:88. Smíšek (3:1)
Sestava:Kostříž - Řezníček, Pícka, Cigánek (K), Fárka P. - Pliska M. (61. Stára), Holeček M., Tůma (83. Pliska D.), Vik - Průša, Forman (81. Holeček T.). Trenér: Martin Zendulka.
Sestava-soupeř:Prouza (K) - Vinš (82. Šanda), Holan (80. Němec), Kolařík, Švestka (46. Smíšek), Kuchař (22. Zavoral), Vondráček, Kovařík (81. Petrák), Rákosník, Zimmermann, Čulík. Trenér: Jiří Krupička.

Přední Kopanina - Jestli cokoliv, tak nuda to nebyla. Tak se dá označit nedělní bitva mezi Přední Kopaninou B a Bílou Horou. Derby dvou týmů z Prahy 6 skončilo výhrou Kopaniny 3:1, která však musela hrát už od 40. minuty bez vyloučeného gólmana Kostříže. Oslabení však modročervení zvládli bravurně. Jednogólový náskok rozšířili po dvou penaltách Pícky na třígólový a ačkoliv nouzový gólman z pole Martin Holeček nulu neudržel, tři body jsou doma!

Krásné slunečné nedělní odpoledne a pěkná návštěva fanoušků a kolem jedoucích cyklistů sledovala utkání 3. kola 1.B třídy mezi Přední Kopaninou B a Bílou Horou. Oba týmy měly z úvodních kol po třech bodech a čekal se vyrovnaný zápas.

Do vedení šla Kopanina, kterou po několika neproměněných šancích nastartoval Marek Pliska. Nebojácně si vyběhl s míčem ze své pravé strany do středu a levačkou k bližší tyči překonal Prouzu.

Kopanina byla i nadále aktivnější, ale nemilé překvapení se jí přihodilo před přestávkou. Po dvou výbězích mimo pokutové území a následných střetech se soupeřovými útočníky se vyfauloval gólman Kostříž. Do branky se musel přemístit z pole Martin Holeček a o dramatickou zápletku do druhé půle bylo postaráno.

Bílá Hora však přesilovku hrála bídně a Kopanina ač o jednoho muže v poli méně byla nebezpečnější. V 70. minutě přišel druhý gól domácích. Vik si to namířil přímo do vápna, kde ho otočil jeden z domácích beků a Pícka z penalty zvýšil bezpečně na 2:0. Stejný hráč si penaltovou exekuci zkusil ještě jednou, když pět minut před koncem střídající Tomáš Holeček upláchl bělohorské obraně a v šestnáctce byl sražen. Pícka z penalty trefil famózně do pravého vinglu hostující branky.

Za rozhodnutého stavu přidal pouhou korekci výsledku střídající Smíšek, který si všimnul mírně povyběhnutého Holečka a velmi pěkně lobem ho přehodil a snížil na 1:3.

To byl poslední důležitý moment tohoto utkání a Kopanina má po třech kolech šest bodů. Za týden hraje rezerva opět doma, tentokráte s Řeporyjemi (sobota, 17:00).

Rozhodčí:Dušek - Burda, Grégr
Žluté karty:Kostříž - Rákosník
Červené karty:40. Kostříž