Tabulka střelců: M-B

Sportovní kluby Praha 4 1-3FCPK B
 Béčko vyhrálo počtvrté v řadě. Poslední skalp veze rezerva z Nuslí.

Datum a čas:02.10.2010 10:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:16. Giil (0:1), 46. Strnadel (1:2, as. Buzek), 55. Strnadel (1:3, as. Šimlinger)
Góly-soupeř:35. Fitzel (1:1)
Sestava:Drahorád - Brabec, Dvořák, Trusina, Leubner - Stára, Buzek (K), Šimlinger (75. Cigánek), Huňáček - Giil, Strnadel. Trenér: Čestmír Odstrčil. Náhradníci: Rákosník M., Odstrčil
Sestava-soupeř:Bilík - Tříska A., Johaník (63. Podéšť), Kvietok, Štochl (K), Tříska K., Fitzel, Lipták, Kadlčík, Hancko, Souček (53. Šmíd). Trenér: Miloš Beznoska. Náhradníci: Ludmila, Zvolský, Šneidar, Blažek

Nusle - Po rozpačitém začátku (remíza-výhra-prohra) se fotbalisté béčka FCPK rozjeli a v posledních čtyřech kolech nasbírali čtyři vítězství! Po 7.kole 1.A třídy tak už mají na svém kontě šestnáct bodů. Vyhrávají však i ostatní týmy, takže rozdíly ve špičce tabulky jsou minimální. Poslední match na Nuslích vyhráli Kopaňáci 3:1 díky dvěma brankám Strnadela a jedné Giila.

Ambiciózní nováček SK Nusle vedený bývalým výborným fotbalistou Milošem Beznoskou uhrál s Přední Kopaninou B remízový poločas 1:1, ale ve druhé půli dvakrát inkasoval a v domácím prostředí odešel z utkání poražen.

Kopanina B se opět mohla spolehnout na své kanonýry Giila se Strnadelem, kteří se postarali o všechny góly. Sice toho příliš nenaběhají, ale jejich koncovka je smrtící! Pochvala však patří celému mužstvu, které pracovalo dobře a do tabulky si připsalo tři cenné body ze hřiště soupeře.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OKAMŽIKY UTKÁNÍ:

1. POLOČAS

2.min. - standardní situace FCPK B ze strany hřiště, Giil jí zahrál výtečně, našel Strnadela, ten naskočil dobře, ale hlavičkoval vysoko nad;
8.min. - na mokré trávě padá Buzek, totéž se stalo Giilovi i Huňáčkovi. Hráčům chvilku trvalo, než si zvykli na kluzký povrch;
10.min. - první střela Nuslí, pálí Fitzel, ale jen do připraveného Drahoráda;
11.min. - žlutou kartu dostává za řeči směrem k rozhodčímu Šimlinger, na druhé straně za úmyslnou ruku Kadlčík;
16.min. - první branka utkání. Po pěkné akci z levé strany a méně povedeném centru Huňáčka se dostává k odraženému míči Giil, pálí na branku a sražená střela se odrazila od země a přeletěla gólmana Bilíka. Nusle-FCPK B 0:1;
28.min.
- z dálky napřáhl Buzek a byla z toho povedená střela, která však mířila vedle branky;
35.min. - deset minut před poločasem je vyrovnáno. Huňáček na půlce nešel důrazně do souboje, rozjela se rychlá akce na jejímž konci Fitzel přehrál Brabce a jesličkami překonal Drahoráda. Nusle-FCPK B 1:1;
37.min. - závěr poločasu patří Kopanině. Strnadel se dostává zprava do vápna a servíruje míč na šestnáctku na nabíhajícího Trusinu. Obrovská šance. Trusina pálí, ale míč skvěle vyráží Bilík;
39.min. - Strnadel dostává míč zády k brance soupeře, otáčí se s ním a šutuje na domácí branku. Střela je ostrá, ale míří mimo;
40.min. - aktivitu Kopaniny B v závěru půle podtrhuje další střelou Giil. Ale Bilík je opět bez práce, protože letí nad.

Poločas končí 1:1. Více nebezpečným týmem byla Kopanina, ale v koncovce její hráči postrádali více přesnosti.

2. POLOČAS

46.min. - druhá půle začíná fantasticky pro hostující tým. Buzkův centr do vápna proměňuje ve druhý gól Strnadel hlavou. Svůj podíl viny nese na brance gólman Bilík, který se vydal za centrem, ale k míči se nedostal a Strnadel skóroval do jím opuštěné branky. Nusle-FCPK B 1:2;
49.min. - velká šance Nuslí. Rychlonohý Hancko prchnul po straně Stárovi, ale na jeho dobrý centr před brankou nedosáhl ve skluzu Johaník;
55.min. - nejkrásnější moment utkání a třetí gól FCPK B. Šimlinger poslal parádní centr před branku a Strnadel superhlavičkou přímo do šibenice rozhodl zápas. Tohle byla akce jak z učebnice fotbalu. Nusle-FCPK B 1:3;
65.min. - Nusle se nevzdávají. Do vápna vniká Hancko, Drahorád však dobře vybíhá a skokem pod nohy střelce šanci likviduje;
68.min. - další možnost Kopaniny. Dlouhý nákop a těžko zpracovatelný míč od Trusiny málem stopnul před brankou Strnadel. Bohužel míč mu odskočil a bylo po šanci;
80.min. - střídající Cigánek si naběhl do uličky, dostává od Giila míč, ale jeho snaha přehodit vpředu stojícího gólmana přišla vniveč. Míč lízl břevno a přeletěl i branku;
88.min. - po nedorozumění Brabce s jinak výborným Dvořákem letí ze strany centr před Drahoráda, ale Podéšť v tutové šanci ve skluzu posílá míč vedle branky;
90.min. - poslední šance zápasu, mají jí hosté. Buzek uniká po pravé straně, jde do vápna, ale místo přihrávky lépe postaveným spoluhráčům volí střelu z úhlu. Hodně nebezpečnou, ale těsně vedle.

Zápas končí vítězstvím 3:1 pro Přední Kopaninu B. Je to její druhé vítězství na hřišti soupeře a nadále je v čele tabulky 1.A třídy, i když pouze díky lepšímu skóre. Příští týden přivítají hráči FCPK B doma ABC Braník.

Rozhodčí:Hlavnička - Kučera, Hlaváč
Delegát:Faltys
Žluté karty:Kadlčík, Hancko, Souček - Šimlinger, Stára