Béčko s Kačerovem vyhrálo, největším soupeřem byl rozhodčí!

Datum a čas:11.10.2008 10:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Trojan (0:1), Trojan (0:2), Sekerka (0:3), Trojan (0:4)
Sestava:Dvořák - Rákosník T., Cigánek (K), Skočdopole, Vaníček (76. Tichý) - Stára, Sekerka, Rákosník M., Leubner - Trojan, Tomči. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Hnízdil - Blažej, Černoch, Karabynosh, Novotný, Zajíček, Kodl, Svěrkoš, Zaritskyy, Špánek, Karas (K). Náhradníci: Okenfuss, Vangeli, Skořepa.

Kačerov (cig) - Sedm branek padlo na umělé trávě Kačerova v 8.kole 1.B třídy a 3 body si odsud veze rezerva FCPK za těsné vítězství 4:3. Zaslouženě! Hrála 75 minut o deseti bez vyloučeného Tomčiho a celý zápas proti dvanácti... Dvanáctým hráčem Kačerova byl hlavní rozhodčí Luboš Novotný, který předvedl velice trapný výkon. Navzdory všem jeho kouskům Kopanina uhájila alespoň jednobrankový náskok, když o čtyřbrankový přišla!

Nováček soutěže Gordic Kačerov je remízovým králem soutěže. Před zápasem s FCPK uplichtil pět ze sedmi odehraných kol. Kopanina přijela vyhrát, ale hned na začátku řešila velký problém. Gólman! Áčko hrálo zároveň, takže nikdo z dvojice Drahorád-Borský nemohl být k dispozici. Bohužel zranění nepustilo do hry ani Petra Pavelku, takže do branky se postavil obránce Dvořák. Odchytal zápas velmi dobře. Mnohem větším problémem se záhy ukázal hlavní rozhodčí Luboš Novotný. Ten hostům skutečně nepřál a od začátku tlačil na pilu. Výsledkem bylo vyloučení Tomčiho po dvou žlutých kartách "za nic" už po čtvrthodině hry. To už Kopanina vedla 1:0. Trojan sice ve své první šanci neuspěl, stejně jako Leubner, ale napodruhé už byl úspěšný. Stára mu odcentroval na malé vápno a Standa zavěsil - 0:1. Po vyloučení Tomčiho hosté zodpovědně bránili a číhali na brejky. Po jednom takovém šel Sekerka sám na Hnízdila, dloubák mu však nevyšel. Síla Kačerova byla ve spojení Špánek - Karas. Zkušený špílmachr posílal na dvoumetrového obra Karase v útoku dlouhé míče, ten však našel silného soka ve Skočdopolem. Poločas byl 1:1 a čekalo se, co rozhodčí vymyslí ve druhé půli. Naštěstí obrana Kačerova byla hodně děravá a hosté toho rychle využili. Nástup do druhé půle se jim vyvedl náramně, když nasypali do sítě Hnízdila i v deseti rychle tři branky. Dvakrát se trefil Trojan, jednou Sekerka. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale nebylo... Po obráceném faulu domácí snížili ze standardky na 1:4. Pak obránci FCPK jednou zaváhali při dlouhém autu a bylo to 2:4. To byla voda na mlýn hlavního arbitra. Přišpendlil Kopaninu před její branku, standardní situace z obou stran se valily. Domácí se však nemohli prosadit, tak musel přijít řez - pokutový kop a 3:4. Do konce bylo necelých pět minut. To byly horké chvilky. Hosté mohli jen litovat, že za stavu 4:0 promrhali ještě dvě, tři další jasné možnosti ke skórování. Jak by se to teď hodilo. Kopanina odolávala, ale bylo jasné, že bude muset zkousnout ještě pořádné nastavení. Čtyři minuty, nesmyslné, ale po tom všem se to dalo čekat. Domácí se však už k šesté remíze nedopracovali. Kopanina tři body uhájila, ale otázkou zůstává výkon rozhodčího Novotného. Podrobněji se k tomu vrátíme ještě v týdnu. Bez ohledu na smutnou figurku hlavního arbitra by neměl zapadnout velice kvalitní výkon fotbalistů FCPK, kteří i v deseti zmobilizovali síly a zvládli těžké utkání. Rovněž blahopřání Standovi Trojanovi ke krásnému hattricku!
Rozhodčí:Novotný - Šároka, Bartoš
Delegát:Dlouhý
Červené karty:15. Tomči (FCPK B)
Hřiště:Kačerov