Datum a čas:05.11.2016 14:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:53. Vašut (1:1, as. Poláček)
Střelci FCPK:Vašut Dominik (53.),
Góly-soupeř:43. Herzán (0:1), 69. Řezníček (1:2), 91. Vobořil (1:3)
Sestava:Švarc - Bláha, Hemzáček, Podkul - Čihák, Sýkora - Flaks, Blažek (79. Průša), Pešír (72. Jurek), Poláček (75. Tržický) - Vašut. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Havránek - Poběrežský, Hochmeister, Kouba, Bejbl (84. Muller) - Mařík, Habrun, Vobořil (K), Řezníček - Herzán (73. Pánek), Petlička (88. Hudec, 92. Keller). Trenér: Jiří Kafka.

Přední Kopanina - Gól po dlouhém autu a dva brejky. Víc toho Ostrá na Kopanině v podstatě nepředvedla. Přesto si odváží tři body za výhru 3:1 ve 13. kole Divize C. Skvělá efektivita hostů kontrastovala s mizernou koncovkou domácích. Kopanině se vrátil do sestavy Pešír, ale z řady šancí vyšla jen jediná gólová střela Vašuta. Kopanina zůstává se dvanácti body třetí od konce a do zimní přestávky jí čekají ještě zápasy ve Dvoře Královém a doma s Chrastavou.

Šestý divizní zápas na domácím stadiónu v podzimní části přinesl druhou prohru. Smolnou. Místo zaslouženého vedení domácích přišel gól do šatny. Po dlouhém autu a přesné hlavičce Herzána do horního rohu Švarcovy branky jásali příznivci hostů poprvé.

Kopanina na nic nečekala a hrála ofenzivně na tři obránce. Do sestavy se rychle po operaci vrátil obětavě Tomáš Pešír a pod jeho taktovkou se domácí tlačili za vyrovnáním. To se povedlo záhy po přestávce, kdy Poláček přihrál před vápnem Vašutovi a na jeho bombu k tyči Havránek nedosáhl. FCPK 1:1 !!!

Ani po vyrovnání domácí nezměnili nic na ofenzivním rozestavení, chtěli tři body. Bohužel nakonec nezískali žádný.

V 69. minutě po špatně rozehraném autu na útočné polovině přišel rychlý brejk Ostré po levé straně, po kterém vyplaval úplně volný Řezníček sám před Švarcem a propasíroval míč do sítě navzdory veškeré snaze Hemzáčka na čáře ještě jej zastavit. Ostrá 1:2 !!!

Následoval marný boj domácích hráčů s obránci Ostré a gólmanem Havránkem. Kopaňáci si vypracovali řadu možností, ale podruhé skórovat jim nebylo souzeno. Jejich zmar podtrhl v nastaveném čase kapitán S.S. Ostrá Vobořil, který se neukvapil a precizně zakončil svou akci do otevřené obrany. Ostrá 1:3 !!!

Kopanina odvedla na co měla. Pokud by prokázala více kumštu při zakončení nebo jí přálo trochu štěstíčko, vyhrála by tento zápas a brala zasloužené tři body. Nestalo se a naopak důležité body ztratila. Navzdory neúspěchu se hráči musí zkoncentrovat na poslední dva zápasy (Dvůr Králové, Chrastava) a vydolovat z nich před zimní přestávkou co půjde.

Rozhodčí:Cupl - Simbartl, Cihlář