Tomáš Poláček vykouzlil gól roku a Kopanina veze výhru z Třeboradic

Datum a čas:12.10.2014 16:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:66. Poláček (0:1)
Sestava:Švarc - Tržický, Čihák, Melničuk, Mikeš - Santler, Blažek (68. Forman), Pešír, Sýkora, Poláček - Průša (89. Vik). Trenér: Salem Hebouss
Sestava-soupeř:Dufek - Trnka, L. Pechač, Jehlička, Grznár - Trýzna (62. Šiler), Čáp (77. Hruška), Kundera, Červenka - Viktorin, Šenkeřík. Trenér: Stanislav Nekolný.

Třeboradice - Úžasná trefa Tomáše Poláčka z volného přímého kopu zajistila Přední Kopanině výhru v 8. kole Pražská teplárenská přeboru na hřišti Třeboradic. Farma třetiligové Bohemky tak už počtvrté v řadě prohrála, zatímco Kopanina posedmé v řadě zvítězila a je na čele tabulky přeboru. Výkony fotbalistů Kopaniny jsou tou nejlepší pozvánkou na další zápas, ve kterém na domácím stadiónu v Přední Kopanině modročervení přivítají FC Tempo (sobota, 18.10. v 15:30).

Zápletku v Třeboradicích rozhodla Poláčkova paráda

Zápas Třeboradic s Přední Kopaninou sliboval pěkné útočné představení, ale jak už to při takových předpokladech bývá, zápas nakonec skončil nejtěsnějším poměrem díky jedné proměněné standardce. Tu v 66. minutě nádhernou střelou proměnil Tomáš Poláček a Kopanina tak v Třeboradicích vyhrála 1:0. Pro domácí jde po hodně slibném začátku sezony už o čtvrtou prohru v řadě. Hosté se po čtyřiadvaceti hodinách vrátili do čela tabulky.

První střelecký pokus v utkání si připsal třeboradický Červenka v páté minutě, ale mířil doprostřed branky, kde stál připravený Švarc. Hosté odpověděli o chvíli později. Nejprve bylo před Dufkovou brankou horko po rohovém kopu, kdy obránci odkopli míč před Průšou v rozhodující vteřině a vzápětí Průša šikovně našel Santlera, který obstřelil Dufka do jeho protipohybu, ale branku o kousek minul.

Hosté začali přebírat iniciativu a i když také domácí dokázali zaútočit, důraznější a nebezpečnějí byli vepředu fotbalisté Kopaniny.

Třeboradický kanonýr Šenkeřík střelou z voleje ve čtrnácté minutě o kousek minul a pak se hrálo převážně na druhé straně. Průša pálil doprostřed branky, střelu Sýkory Dufek s námahou vyškrábl na roh. Právě z rohových kopů hrozili Kopaninští nejvíce a každý z nich znamenal pro obranu Třeboradic velké nebezpečí.

Z ničeho nic ale mohlo gólově udeřit na opačné straně hřiště. Ve 32. minutě totiž domácí rychle zaútočili, Viktorin poslal míč na Trýznu, který našel na hranici šestnáctky volného Trnku, ale ten v dobré pozici vysoko přestřelil. Šenkeřík krátce poté přeskočil obránce, ale ani jeho hlavička si nenašla cestu mezi tyče.

Nejblíže ke gólu byl v prvním dějství hostující Čihák, který po rohovém kopu orazítkoval hlavičkou břevno. Po dalším z rohů pak pálil Blažek nad.

Také ve druhé půli byli hosté o něco aktivnější. Třeboradicím se nedala upřít snaha, ale chyběla větší přesnost ve finální přihrávce. Do první šance vlétl kopaninský Santler, který individuálně prošel domácí obranou a zkoušel Dufka šikovně obstřelit, ten vyrazil míč na další roh.

Postupem času oba soupeři začali spíše čekat na chybu toho druhého a bylo jasné, že zápas může rozhodit jeden jediný gól. A ten přišel v 66. minutě. Domácí faulovali ve vzdálenosti třicet - pětatřicet metrů od své branky, k míči se postavil Tomáš Poláček a opravdu mimořádně povedenou technickou střelou vymetl pavučiny z šibenice, Dufek se jen krátce pohnul a jen sledoval, jak míč skončil nechytatelně v síti. Nádherný fotbalový moment!

O chvíli později vysunul Pešír do sóla střídajícího Formana, který stihl udělat kličku vybíhajícímu Dufkovi,ale v těžké pozici pak druhý zásah Kopaniny nepřidal.

Domácí hráči zapli na vyšší obrátky a hnali se za vyrovnáním. Kundera po rohovém kopu hlavou těsně minul a větší přesnost chyběla i následná Šenkeříkova dělovka po chybě jednoho z bránících hráčů.

Závěrečné minuty byli třeboradičtí fotbalisté aktivnější, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Trýznovi totiž střela nesedla a když se v poslední minutě po přesném Grznárově centru v největší šanci svého týmu v utkání neprosadil zblízka hlavou Šenkeřík (možná mohl nechat míč na nabíhajícího Jehličku, který byl ještě v lepší pozici, tak bylo jasné, že gól není domácím souzen.

Stanislav Nekolný (Třeboradice): „Čtvrtý zápas po sobě jsme prohráli. Byl to těžký soupeř. Hrálo se kvalitní utkání z obou stran a bylo to o tom jednom gólu. Soupeř i my jsme tam měli gólovky, pak to pěkně trefil Poláček. Bohužel, musíme naplno bodovat na Radotíně a nějak se z toho dostat. Po fotbalové stránce
to ale špatné nebylo."
Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Bylo to hodně těžké utkání. Věděli jsme, že soupeř měl teď sérii proher a bylo vidět, že k tomu přistoupili hodně zodpovědně. Pár šancí jsme neproměnili a nakonec byli rádi za tu standardní situaci, kterou Tomáš Poláček takhle úžasně trefil. To byl nádherný gól, který se
v téhle soutěži jen tak nevidí. Bylo to remízové utkání, ale možná jsme o tu jednu standardku byli o něco lepší."

Nejlepší hráč Třeboradic: Petr Viktorin.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Martin Čihák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina).

Rozhodčí:Hrubeš - Tereba, Šťástka
Žluté karty:80. Grznár, 88. Jehlička - 40. Čihák
Hřiště:Třeboradice