Kopanina odstartovala jaro smolně. Prohrála v Čelákovicích gólem z 90.minuty!

Datum a čas:10.03.2012 10:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:63. Strnadel (0:1, as. Bláha)
Góly-soupeř:77. Dalekorej (1:1), 90. Dalekorej (2:1)
Sestava:Švarc - Brabec, Pecka, Bláha (K), Bittengel - Háša - Průša (78. Tržický, 85. Vik), Vyšata, Peclinovský (72. Truhlář), Gerstner - Strnadel. Trenér: Martin Kuchař.
Sestava-soupeř:Janáček - Koch, Veselý (85. Špůrek), Homola, Kopejska - Dušek (68. Vodák), Janda, Dalekorej, Urban (56. Poběrežský) - Lokvenc, Kraus. Trenér: Skuhravý.

Č e l á k o v i c e - Sympatický výkon předvedli fotbalisté Přední Kopaniny v Čelákovicích přesto se vrací s nepořízenou. Ačkoliv necelou půlhodinu před koncem vedli po gólu Strnadela 1:0, nevezou ani bod. Domácí kanonýr Dalekorej totiž v 77. minutě vyrovnal a v 90. minutě vystřelil domácím tři body. Kopanina si aspoň bod zasloužila, nemá však žádný a nejbližší příležitost to napravit bude mít za týden doma proti Vyšehradu.

Jen pro zajímavost trenérské duo Kuchař-Pavelka postavilo v Čelakovicích zcela novou sestavu Přední Kopaniny. Podzimní zápas obou soupeřů totiž pamatoval jediný hráč: Roman Vyšata!!!

Sestava FCPK z podzimního zápasu (13.8.2012):
Jeřábek - Výborný, Čihák, Honetschläger, Kunt - Vyšata (K, 88. Hrubý), Houška, Zadina, Jaráb - Hrebíček (60. Santler), Sdiri. Trenéři: Duda, Fiman.

Před více než dvěma stovkami diváků se hrálo první půli bez branek, když obě mužstva si vypracovali po jedné velké šanci. Ve 28. minutě běžel sám na Švarce Kraus, před kterým se otevřela dálnice po prodloužení hlavou od Lokvence. Naštěstí gólman Švarc bravurním pádem pod nohy soupeře vychytal. Na druhé straně ve 35. minutě po rohu Bittengela pálil z malého vápna v tutové šanci Brabec, bohužel obrana míč zastavila na brankové čáře.

Do druhé půle šla mužstva beze změn a jako první se mohla radovat Kopanina. V 53. minutě unikl po křídle teprve sedmnáctiletý Peclinovský, jeho centr obrana horko těžko odvrátila jen na velké vápno kde nabíhal osamocený Průša, ale jeho poměrně povedená střela letěla těsně vedle tyče.

Trest mohl přijít vzápětí, Dalekorej chytrým dloubáčkem přes beky vysunul Duška, ten však netrefil branku. Když v 59. minutě zkolaboval v další velké šanci Kraus (trefil Švarce uvnitř vápna), přišla velká chvíle pro kopaninského střelce Strnadela.

Po faulu na Hášu v 63. minutě rozehrál Gerstner přímý kop, na zadní tyči jen špatně trefil Bláha, ale míč se odrazil před prázdnou branku ke Strnadelovi a nejlepší kopaninský střelec všech dob mohl dorážet do prázdné branky se zavřenýma očima. Čelákovice - FCPK 0:1!!!

Blízko vyrovnání byl v 69. minutě opět Dušek, ale pálil nad v dobré příležitosti, za což mohly Čelákovice znovu pykat. Bittengel skvěle obral o míč u lajny soupeře, levačkou odcentroval bohužel Peclinovský nedokázal vyskočit výš a jeho hlavička šla nad branku.

Šikovný dorostenec Peclinovský hřiště opustil v 72. minutě. Ve své premiéře mile překvapil velmi dobrým výkonem.

Když do konce zápasu chybělo 13 minut, Kopanina inkasovala vyrovnávací branku. Lépe řečeno tento gól soupeři věnovala, protože ač měl Vyšata míč pod kontrolou, nepřesně rozehrál ve středu pole a Čelákovice podnikly smrtelný brejk do otevřené obrany, na jehož konci domácí šutér Dalekorej obloučkem přehodil padajícího Švarce. Čelákovice - FCPK 1:1!!!

V 78. minutě se dostal na hřiště další dorostenec Tržický a málem se stal hvězdou zápasu. O sedm minut později po Bittengelem skvěle rozehrané standardce se ocitl sám před gólmanem Janáčkem stačil včas vystřelit a skórovat. Bohužel praporek pomezního Klupáka byl nahoře a branka neplatila. Po souboji s Janáčkem navíc Tržický dostal pořádně naloženo a musel střídat!

Když Kopanina v zoufalé snaze domácích v 89. minutě přežila další šanci Krause (po nesmyslné zpětné přihrávce Truhláře) zdálo se, že modročervení (v tomto zápase žlutí) povezou domů aspoň bod. V poslední minutě však přišel dlouhý aut do vápna, prodloužení hlavou bývalého reprezentanta Lokvence a pohromu dokonal z malého vápna Dalekorej. Čelákovice - FCPK 2:1!!!