Tabulka střelců: M-B

SK Čechie Smíchov 0-7FCPK B
 Skvělý závěr béčka - Smíchov 7:0. Bitva o postup zůstává pro jaro otevřená.

Datum a čas:15.11.2015 13:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:39. Literák (0:1, as. Trojan), 49. Čihák (0:2, as. Urban), 61. Literák (0:3, as. Čihák), 63. Urban (0:4, as. Literák), 70. Urban (0:5, as. Literák), 78. Vik (0:6, as. Čihák), 80. Cigánek (0:7, as. Čihák)
Góly-soupeř:-
Sestava:Jelínek - Fárka J., Brabec, Čihák, Kořánek (65. Brož) - Literák, Holeček (K, 46. Pícka), Urban (80. Cigánek), Vik - Bíro, Trojan (41. Sweeney). Manager: Jaroslav Bíro.
Sestava-soupeř:Brabec, Svoboda (51. Ševčík), Höpfler (K), Píša J., Píša M., Mrštík (74. Šmída), Cherevko, Lukeš, May, Veselý, Pícha. Trenér: Ivan Senci.

Smíchov - Rezerva FCPK končí podzim na třetím místě. Tým se skvěle připravil na poslední zápas podzimu a druhou Čechii Smíchov deklasoval na jejich stadiónu 7:0! Zásluhou tohoto výsledku jsou karty pro jaro zcela otevřené. O postup se poperou čtyři týmy : Stodůlky B, Smíchov, Kopanina a Písnice. Bodové rozdíly jsou minimální. Sedmigólová výhra Kopaniny na Smíchově se stala výsledkovým šlágrem posledního kola.

Hráči Kopaniny věděli, že na Čechii musí zvítězit. Jakýkoliv jiný výsledek by jim přisoudil roli komparzistů pro jarní část soutěže.

Modročervení, v tomto zápase žluto-černí, však šli od první minuty sebevědomě za svým cílem. Postavili silnou sestavu v čele s Urbanem, Čihákem a Literákem a po dvacetiminutovém rozkoukávání se pustili do rozkladu svého soupeře.

Pomohl jim také gólman Jelínek, který zlikvidoval po autovém vhazování velkou šanci soupeře dobrým výběhem. Pak však na hřišti kralovalo jedno mužstvo, na branku zeleno-bílých se valil jeden útoku za druhým. Skóre se však v první půli posunulo jen střídmě. Po uvolnění a centru Trojana se důrazem prosadil Literák.

Zkušený Trojan se nakonec poločasu "nedožil". Kvůli obnovenému svalovému zranění musel svou pozici přepustit Američanu s irským pasem Brian Sweeney.

Na nejistotu ohledně výsledku dala zapomenout druhá půle. Ta byla jednou z nejlepších, co Kopanina B na podzim 2015 předvedla. Během půlhodiny nasázeli její hráči do sítě Smíchova šest branek a zcela rozebrali jeden z nejúspěšnějších týmů soutěže. Smíchov s devětatřiceti góly nejproduktivnější celek této skupiny 2. třídy v podstatě neohrozil branku Kopaniny.

Přestože terén plný kaluží se postupně stával blátivým, Kopanina střílela jednu branku za druhou. Konečné skóre se zastavilo na čísle sedm. Nelze nezmínit ani nulu na kontě kopaninského gólmana Jelínka, na podzim už čtvrtou!

Hosté si zápas užili. Kromě hezkých fotbalový momentů se hráči bavili i poraněním ruky "Máci" Kozlíka, který si před utkáním propíchl ruku nůžkami nebo hodně nestandardně zahraným rohovým kopem od Sweeney, po kterém kromě míče letěl do vápna i rohový praporek. Vtipný byl i samovolný pád Čiháka v pokutovém území. Poslední zápas se prostě povedl. Konec dobrý, všechno dobré. Přes zimu bude dost času se pořádně připravit a na jaře se pustit do boje o návrat do 1. B třídy.

Hodnocení zápasu - Tomáš Cigánek (asistent managera týmu):

Jasně jsme řekli, že chceme být na jaře reálně ve hře o postup a proto na Čechii musíme vyhrát. To jsme splnili. Domácí odehráli skvělý podzim, vyhráli i na hřišti lídra ze Stodůlek, takže nás dnešní výhra moc těší. Přijeli jsme připraveni, v týdnu jsme dobře potrénovali a postavili jsme silný tým. Druhá půle byla exhibice, která navzdory chladnému počasí zahřála naše fanoušky a bavila i hráče samotné. Poslední dvě kola třínáct vstřelených branek a šest bodů, to je hezká rozlučka s podzimem. Udělali jsme si pěknou náladu do tréninku pro zimní přípravu a od dubna se pustíme do odvet. Tým se po nepovedené loňské sezóně stabilizuje. Na jaře budeme ještě silnější a pokud chceme postoupit, budeme muset zřejmě všechno vyhrát !