Datum a čas:27.09.2015 16:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:43. Fárka P. (0:1, as. Les), 68. Trojan (0:2)
Góly-soupeř:-
Sestava:Jelínek - Fárka J. (65. Hájek), Schuster, Sweeney, Kořánek - Les, Kozlík, Holeček (K), Fárka P. (68. Brož) - Trojan, Čihák (82. Cigánek). Hrající trenér: Tomáš Cigánek.
Sestava-soupeř:Kriebel - Kletečka L., Bartoš, Vladyka, Filous, Kučera, Schierreich M. (K), Burgr, Schierreich R., Schierreich Š., Štědrý (51. Roth). Hrající trenér: Radek Schierreich.

Suchdol - Po mnoha letech na sebe opět narazily týmy Lysolaj a Přední Kopaniny. Pomohl k tomu postup z Lysolaj ze 3. třídy a sestup kopaninského béčka z 1.B třídy. Utkání se hrálo na hřišti České zemědělské univerzity v Praze - Suchdole, kde mají Lysolaje dlouhodobě domácí prostředí vinou majetko-právním problémům s vlastní plochou. Zápas se hrál za trvalé herní převahy hostující Kopaniny, která po brankách Fárky a Trojana vyhrála 2:0.

Poslední místo bez bodu a skóre 0:17 dávalo tušit, že Lysolaje si na vyšší soutěž teprve zvykají. Kopanina z úvodních kol litovala zejména remízy s FK Union Strašnice B týden nazpět. Přesto byli hosté s pěti body ze tří zápasů favoritem, zvláště když jejich sestavu vyšperkovali po operaci mandlí začínající Čihák a Martin Les, oba hráči základní sestavy A mužstva.

Proti Kopanině se postavili hned tři bývalí hráči FCPK v zelenobílém dresu Lysolaj: Roman Bartoš, Matěj Štědrý a Šimon Schierreich. Zajímavostí bylo, že kromě posledně jmenovaného nastoupil také jeho otec Radek a strýc Marek. Lysolaje = the Schierreichs.

Utkání samotné vyznělo jasně ve prospěch hostů, přestože ti svou převahu nedokázali výrazněji gólově vyjádřit. Z mnoha šancí vstřelili v obou poločasech pouze po jedné brance. Nejprve se trefil před přestávkou netradičně hlavou Petr Fárka po centru výborně hrajícího Lesa, druhý gól pak přidal střelou pravou nohou pod břevno Stanislav Trojan.

Kopanina odehrála dobrý zápas a veze tři body z venku. Navíc gólman Jelínek udržel na podzim podruhé nulu. Byla mu odměnou za součinnost s týmem, kterou prokázal, když přicestoval k utkání 150 kilometrů z rodinné oslavy, aby se hned po utkání vracel nazpět.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek (v zastoupení, manager Jaroslav Bíro nemocen):

"Jsme spokojeni. Hráli jsme s posledním týmem v tabulce, který se zatím trápí, chtěli jsme odvézt vítězství a máme ho. Postavili jsme dnes silný tým, jakýkoliv jiný výsledek než 3 body by byl velkým zklamáním. Utkání jsme chtěli rozhodnout mnohem dříve, ale v proměňování šancí se nám nevedlo podle představ a než jsme přidali druhý gól, museli jsme se obávat každého brejku soupeře. Naším nejlepším hráčem byl Martin Les, ale pochvalu zaslouží všichni. Hráči soupeře nepodcenili a pracovali celý zápas. Škoda, že nebyli odměněni v podobě většího počtu vstřelených gólů. Přáli bychom si za týden ještě porazit Písnici. Tři výhry a dvě remízy z pěti prvních kol by byl slušný start do sezóny."