Sportovní kluby Praha 4 3-0FCPK B
 Vstup do jara se B týmu nevydařil. Proti SK Praha 4 porážka 0:3.

Datum a čas:22.03.2015 15:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Sestava:Beer – Fárka J., Schuster, Pícka, Holeček M. (K) - Stára (65. Pliska D.) – Pliska M., Tůma, Kozlík, Fárka P. – Zalužanský (35. Holeček T.). Trenér: Martin Zendulka.

Děkanka - Béčko mužů Přední Kopaniny odstartovalo jaro porážkou 0:3 na stadiónu Děkanka s týmem SK Praha 4, bývalé SK Nusle. Porážka přidělala vrásky trenéru Zendulkovi, jehož svěřence čeká na jaře evidentně boj o záchranu i vzhledem ke krutému losu, kdy tým hraje první čtyři kola venku a pak ho čeká doma lídr tabulky z Březiněvse. Pomoci by mohly posily. Proti Nuslím nastoupili Beer a Zalužanský. Do dalšího zápasu by měl být připraven ještě Šimůnek a řeší se registrace dvěma cizincům - Američan Sweeney a Libanonec Matta.

Komentář k utkání proti SK Praha 4 napsal kouč Martin Zendulka:

K prvnímu mistrovskému utkání jara zajíždělo naše béčko na SK Praha 4. Pro nezasvěcené, utkání se hrálo na stadionu Na Děkance – dříve tým SK Nusle. Zápas se hrál tudíž na přírodní trávě, v tomto období tolik nezvyklém povrchu. Konečný výsledek 3:0 je nepříznivý pro naše družstvo, ale bohužel spravedlivý. Ale začněme postupně...

Domácí nastupují v plném možném počtu hráčů – 18 i s lavičkou, my pouze s dvěma náhradníky.Vývoj utkání v 1. poločase nebyl až tak moc zajímavý. Šancí na obou stranách bylo velmi skromně, i hra byla celkem vyrovnaná. Domácí se snažili kombinovat, my jsme drželi celkem obstojně blok v zóně a stačili se včas posouvat. Byli jsme i první, kdo střelou, ale z dálky a nepříliš nebezpečnou, ohrozili domácího brankáře Michálka.

Potom k překvapení všech přišla nešťastná 23. minuta. Domácí borec ve snaze zasáhnout míč za tělem patou se zhroutil i s křikem před pokutovým územím k zemi a kopala se standardní situace z velmi nebezpečné blízkosti cca 18 metrů od naší brány. Hráč Růžička nabídnutou situaci využil a ostrou přízemní střelou otevřel skóre, 1:0. I my jsme měli 2 gólové šance. V 38. minutě po standardce vracel Líba Pícka míč zpět pod sebe před bránu, ale Petr Fárka nestačil míč usměrnit do odkryté brány. Později kopnutý roh opět nebezpečně na první tyči prodlužoval Petr Fárka, bohužel do zámezí. První poločas skončil přijatelným výsledkem a ani hra nenasvědčovala, že by utkání mohlo skončit pozdější prohrou 0:3.

Ve 2. poločase jsme nejprve zahrozili my. Mára Pliska v pokutovém území dával přihrávku pod sebe, ale míč, který proletěl celým územím nikdo nezasáhl.

Domácí borci se teprve nadechovali k velkému náporu a ten přišel. Novic v naší brance Petr Beer zachránil několik slibných šancí z bezprostřední blízkosti. V 65. minutě střídal zkušený Martin Stára a od této chvíle se nám přestalo dařit a tlak hráčů SK Praha 4 sílil. Přicházely další ošemetné situace před naší brankou. Obrana v čele s brankářem je však ještě vyřešila. V 78. minutě rozehráli domácí chytře rohový kop, dorážku zhruba 10 metrů od naší branky jsme neuhlídali, 2:0. V tu dobu již byla hra zcela v režii hráčů domácích.

V 89. minutě přišel další roh, tentokrát kopnutý a zakončený hlavou, 3:0.

To se už utkání chýlilo ke konci. Domácí si za výkon především v 2.poločase vítězství zasloužili. Měli spoustu šancí. My obdrželi všechny branky po standardních situacích, což není dobrá vizitka. Věřím, že především mladí hráči se z chyb ponaučí a vzhůru do dalších bojů !!!

Rozhodčí:Rak - Matouš, Krček