Tabulka střelců: M-B

FCPK B4-1AFK Slavoj Podolí Praha
 Rezerva FCPK vrátila Podolí podzimní prohru a vede 1.B třídu

Datum a čas:06.04.2008 16:30  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:14. Trojan (1:0), 43. Rákosník M. p.k. (2:1), 53. Cigánek (3:1), 58. Trojan (4:1)
Góly-soupeř:40. Nečas (1:1)
Sestava:Švarc – Vaníček (70. Rákosník T.), Cigánek (K), Dvořák (46. Giil), Leubner – Stára (80. Urban), Janda, Nedvěd, Rákosník M. – Trojan, Růžička
Sestava-soupeř:Vodička – Moravec, Hořejší, Michl, Hadámek (K), Pospíšil, Čunát, Nečas, Mareček, Machulka, Juzek. Na střídání: Bělohlávek, Masák, Cuvelier

Praha (cig) – Fotbalisté béčka FCPK jsou na jaře doma zatím suverénní. V úvodním kole dali čtyřku Zličínu B, teď dali čtyři branky Podolí B. Škoda, že tyto skvělé výsledky proložili prohrou v Braníku. Navzdory tomu se po výhře 4:1 nad Podolím (branky Trojan 2, Rákosník M., Cigánek) dostali opět do čela soutěže. Vedou o bod před Braníkem a o tři před Aritmou B.

Kopanina B těží na jaře ze silného kádru A mužstva. Proti Podolí B opět přišli hráči z áčka a opět táhli tým k vítězství. Přišli Janda s Nedvědem, kteří den předtím proti Tempu jen střídali ve druhé půli a poprvé v dresu FCPK v soutěžním utkání nastoupil také Růžička, který po příchodu z Velké Dobré laboruje se zraněným kolenem. Domácí zatlačili hosty od úvodních minut. Hrálo se na těžkém terénu, od rána pršelo a terén byl nasáklý vodou. Kopanina na mokrém terénu kombinovala po zemi, zejména trojice Nedvěd – Stára – Růžička si náramně rozuměla. Aktivní byl i Trojan, takže obránci Podolí často nevěděli, kde jim hlava stojí. Odvraceli míče i za cenu rohových kopů, ze kterých ale domácí nic nevytěžili. Do vedení poslal Kopaninu nejlepší střelec týmu Stanislav Trojan. Po kombinaci z pravé strany se dostal do vápna a prudkou střelou k bližší tyči nedal Vodičkovi šanci – 1:0. Další branky padaly až před poločasem. Nejprve hosté dokázali srovnat. Stejně jako v podzimním zápase vytáhli trumf v podobě standardní situace. Čunát poslal míč do správného prostoru a tam osamocený Nečas jen trknul k tyči bezbranného Švarce – 1:1. Oba hráči stejným způsobem na podzim přelstili Kopaninu dvakrát za sebou. Teď se jim to povedlo do třetice! Bylo pár minut do půle, ale do šaten se s remízou nešlo. Na druhé straně se Růžička dostával do šance a byl nedovoleně zastaven. Jiný verdikt než pokutový kop nepřicházel v úvahu. Míč si postavil specialista na tyto situace Michal Rákosník a bezpečně proměnil – 2:1. Po patnácti minutách odpočinku šli borci do druhé půle. Domácí se snahou přidat co nejdříve třetí branku, hosté chtěli vyrovnat. Začalo silně pršet a do hry šel místo Dvořáka Oivind Giil. Kopanina začala druhou půli v dobré pohodě. Uběhlo osm minut a před vápnem byl zfaulován Rákosník. Míč si postavil kapitán FCPK Cigánek a přes zeď dal domácím klid dvougólového vedení. Napravil tak své zaváhání z první půle, kdy po ofenzivním výletu byl sám před Vodičkou po krásné akci s Růžičkou a Stárou, ale trefil jen gólmana. Domácí drželi zápas pevně v rukou a mohli přidat další branky. Giil po své klasické zasekávačce nečekaně zaváhal v zakončení, z deseti takových šancí dává devět gólů, tentokráte však nedal. Trefit se mohl i Nedvěd, ale měl vychýlenou mušku. Také Podolí bylo jednou blízko ke gólu. Hlavička orazítkovala pravou tyč branky Švarce a následnou dorážku dokázal Cigánek vychýlit nad branku. V závěru dohrávali domácí v deseti. Růžičkovi se ozvalo opět bolavé koleno a musel ze hřiště. Kopanina už měla vystřídáno, takže musela závěr zvládnout o jednoho hráče v poli méně. Zápas však už byl rozhodnutý, takže to nebyl velký problém. Hosté rezignovali. Dobrou náladu v kabině zvedl ještě výsledek z Aritmy, kde domácí B tým vyprovodil Braník 6:0 a Kopanina se tak posunula na první místo. Potvrdit své postavení musí za týden v sobotu 12.4. kdy se představí od 16:30 na hřišti Modřan.
Rozhodčí:Zeller – Vavroch, Šplíchal
Žluté karty:Rákosník M. - Bělohlávek
Hřiště:Přední Kopanina