Datum a čas:25.03.2022 19:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:68. Václavík (1:0), 71. Pokorný (2:0)
Sestava:Zavadil - Tržický (K, 75. Asad), Krejčí, Škarda - Flaks (75. Šultes), Kučera (61. Schierreich S.) - Mejdr, Mainolfi, Hovorka - Veleba, Spizzirri. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Vyčichl - Hrabina (84. Šírl), Scharf, Kučerka, Zelenka (74. Jacobovici), Simaichl (K), Ircing, Václavík, Vacek, Blažek (72. Podzemský), Pokorný (76. Vitarigov). Trenér: Jan Rajnoch.

Jinonice - Kopanina zůstává na jaře bez bodu i vstřeleného gólu. Platí to i po druhém zápase v odvetné části. Na umělé trávě SK Motorlet prohráli svěřenci trenéra Votta s domácí třetiligovou rezervou v 18. kole přeboru Prahy 0:2. Za týden je čekají na domácím stadiónu U Drahušky Třeboradice.

Utkání s Motorletem se hrálo netradičně již v pátek. Domácí navrhli předehrávku před víkendem pod umělým osvětlením a Kopanina souhlasila. Výkop byl v 19 hodin.

Na podzim dostal Motorlet u letiště pět gólu od cesty a trenér Rajnoch neskrýval velké zklamání (více zde). V odvetě mohl být spokojen. Jeho tým zvítězil již posedmé v řadě !!!

V podzimním duelu dávali za Kopaninu góly Urban, Ptáček a Vágner. Ani jeden v odvetě nenastoupil. A modročerveným se zatím střílet branky nedaří. Před týdnem proti Žižkovu (sestřih) i nyní v Jinonicích vyšli střelecky naprázdno.

Bez šancí nebyli. V první půli pálil z úhlu neúšpěšně Veleba, hlavička Škardy po rohu skončila v rukách Vyčichla. Krejčí dokonce míč hlavou do sítě dostal, ale bylo to s faulem.

Nutno přiznat, že domácí si šancí vypracovali určitě více. Za bezbrankové skóre mohli být hosté rádi. Motorlet hrál svižný fotbal, po krátké kombinaci následovaly dlouhé míče do náběhových postranních prostorů a defenziva Kopaniny měla s rychlíky v bílých dresech kupu starostí. V obraně pak Motorlet rychle přistupoval k soupeři a mít hráče neustále na zádech bylo pro Kopaňáky nepříjemné.

Do přestávky se však domácím skóre změnit nepodařilo. Málem jim k tomu pomohl Tomáš Mejdr nepovedeným odkopem na roh, při které trefil tyč vlastní branky. To byl kuriózní moment.

Druhá půle začala obrovskou šancí Mainolfiho, který však sám před Vyčichlem selhal. Ač se ve druhém poločase hra na hřišti vizuálně srovnala, právě větší aktivita Kopaniny přinesla její pád. V rozmezí tří minut okolo 70.minuty přišly dva smrtící brejky z poloviny hřiště do otevřené obrany, které zajistily Motorletu B tři body.

Oba trenéři se shodli, že se jednalo o skvělé utkání. Jejich názory zde.

Jan Rajnoch (Motorlet B): „Viděli jsme nadstandardní přeborové utkání. Co se týče herní kvality i nasazení. To tempo utkání bylo obrovské z obou stran. Musím poděkovat soupeři, že přijel rozdat si to na férovku, ne bořit a bránit. Myslím si, že jsme byli lepší a měli i více šancí. Už v první půli dvě – tři vyložené. Na začátku druhé půle jsme přežili velkou šanci Kopaniny, ale věřil jsem, že když budeme pokračovat v nastaveném tempu, že jsme dobře trénovaní, a Kopanina to nevydrží. To se i potvrdilo. Pak ty okýnka v obraně měli ještě větší, přestože tam mají zkušené hráče, tak jsme zápas rozhodli. Velmi dobrý zápas, velmi dobrý výsledek. Pořád ale musím mužstvo krotit, držet je pod krkem, aby nelítali někde v oblacích. Pořád máme v paměti ten podzim, kdy jsme nevyhráli asi šest zápasů.”

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Motorlet nás překvapil. Byli rychlí, důrazní, všude byli včas. Myslím si, že jsme poměrně natrénovaní, přesto jsme byli pořád o ten krok pozadu. Nezachytávali jsme dlouhé nákopy za obranu, které nám dělaly velké problémy. Je pravda, že za stavu 0:0 jsme měli dvě - tři šance, které kdybychom dali, tak jsme měli naději uspět. Na druhou stranu musím uznat, že Motorlet měl takových šancí šest, možná sedm. Na přebor to byl nadstandardní zápas, Motorlet vyhrál zaslouženě a k vítězství musím soupeři poblahopřát.”

Rozhodčí:Stěhule - Borodáč, Hruška
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Zelenka, Šírl (oba Motorlet B)
Hřiště:Motorlet