Přední Kopanina vyrovnala v deseti proti Zličínu v úplném závěru utkání

Datum a čas:02.04.2016 16:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:88. Urban (1:1)
Góly-soupeř:24. Krejčí (0:1)
Sestava:Švarc - Les, Čihák, Bláha, Mikeš (67. Literák) - Melničuk (K) - Blažek (46. Urban), Sýkora, Poláček - Pešír, Flaks. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Schopf - Záhalka, Petrla, Žák, Krejčí, Maione (36. Oikawa, 86. Skála), Merta, Valoušek, Šindelář, Trojan, Vagner. Trenér: Tibor Notin.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny ani napodruhé doma na jaře nevyhráli. Po porážce s Vršovicemi nyní přišla remíza se Zličínem. Alespoň bod zachraňoval dvě minuty před koncem Daniel Urban. V té době už Kopanina hrála dávno v deseti, neboť v 68. minutě šel předčasně pod sprchy za faul obránce Bláha. Modročervení nadále zůstávají na první příčce s náskokem čtyř bodů před Královicemi a pěti před Třeboradicemi. Za týden se hraje na hřišti Sokola Stodůlky.

Výsledkově to sice na jaře fotbalistům Přední Kopaniny v Pražská teplárenská přeboru skřípe, přesto může být tým z okraje metropole poměrně spokojený: po remíze 1:1 se Zličínem navýšil náskok na druhé Třeboradice – po jejich třetí jarní porážce – na pět bodů. Bod však domácím zajistil až v poslední minutě Urban.

Mohl to být úplně jiný zápas, ale zkušený exligista Tomáš Pešír už v 6. minutě neproměnil pokutový kop nařízený za ruku. Zličínský brankář Schopf vystihl směr jeho střely a výrazně tak hosty podržel.„Vývoj zápasu nám od začátku nešel naproti. Tomáš nedal penaltu, čímž trochu určil ráz utkání,“litoval Sálem Hebousse, trenér Kopaniny. „Soupeř to odjezdil, odmakal.“

A taky dal ve 24. minutě vedoucí gól. Po standardní situaci se trefil stoper Krejčí. Pak začalo kopaninské dobývání, které ještě v 68. zkomplikoval obránce Bláha, jenž se nechal vyloučit bez předchozí žluté karty.

Ve druhé půli jsme se snažili bránit náskok soupeře. I když hrál v deseti, prokázal svoji kvalitu. Neříkám, že po zásluze, ale vstřelil branku v poslední minutě,“ litoval Tibor Notin, kouč Zličína.

Z pohledu jeho týmu to byl gól zbytečný: dlouhý pas za obranu, který jeden z obránců špatně odhadl a útočník Urban trefil z hranice pokutového území levačkou krásně ke vzdálenější tyči.

Bylo to vyústění snahy všech hráčů, kteří to v deseti odmakali. Zaplaťpánbůh za ten bod, soupeř tam měl dvě tři šance, kdy mohl zvýšit, pak už by to pro nás bylo těžké,“ uznal Hebousse. „Jsem rád, že kluci ukázali morální sílu a v deseti to nepoložili.“

Ač Kopanina v odvetách výsledkově nezáří, pořád jasně vede tabulku. I její pronásledovatelé totiž nejsou stoprocentní. O Třeboradicích už byla zmínka, podle představ se nedaří ani Zbraslavi. Toho využily Královice i střížkovští Bohemians. Oba celky se dotáhly do hry o první místo na rozdíl šesti (resp. osmi) bodů za Kopaninu. „Nevím, co je příčinou, že týmy z čela tabulky měly doposud problémy. Je asi jen otázka času, kdy se nějak rozjedou,“ myslí si Hebousse.

Částečné vysvětlení našel kopaninský brankář Jiří Švarc. „Určitě nám nesvědčí horší terény, které na začátku jara jsou. Víme, jak hrát a jak vyhrávat. Po utkání se Zličínem jsou pocity smíšené, ale celkově není důvod být skleslí,“ řekl.

Kopanina vybojovala remízu v poslední chvíli, to Zličín přišel na konci o nečekaný triumf na hřišti velkého favorita. „Odehráli jsme výborný zápas, věděli jsme, že bude pro Kopaninu těžké tvořit na těžkém terénu,“ hodnotil Notin, jehož mužstvo je osmé, tři body od šesté Admiry B. První pětka už je poměrně daleko. „Nakonec jsme asi spokojení, že vezeme aspoň bod,“ pověděl brankář hostů David Schopf. „Zličín patří do první poloviny tabulky. Na postup to v současné době není,“ uznal.

Rozhodčí:Havel - Stěhule, Hradil