Kopanina opět na vítězné vlně a díky prohře Vršovic zpět v čele přeboru.

Datum a čas:08.11.2014 10:30  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:1. Pešír z penalty (0:1), 30. Poláček (0:2), 37. Forman (0:3)
Góly-soupeř:60. Bičaník (1:3)
Sestava:Švarc - Tržický, Mikeš, Melničuk, Forman - Poláček, Blažek, Santler, Vik (75. Fárka P.) - Pešír - Průša (82. Fárka J.). Trenéři: Sálem Hebousse & Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Balík (62. Boháč), Hruška (70. Dvořák), Brož, Janoušek, Soucha (80. Hančl) - Bičaník. Trenér: Petr Procházka

Háje - Fotbalisté Přední Kopaniny po bezbrankové remíze s ČAFC v minulém kole, kdy museli hrát tři čtvrtiny zápasu o deseti, se po týdnu opět vrátili na vítěznou vlnu. Proti týmu z Jižního Města FC Háje vyhráli 3:1, když o utkání rozhodla už první půle, kterou vyhrála Kopanina 3:0. Branky dávali Pešír, Poláček, Forman. Za týden doma Libuš. Vítězství můžete slavit celý tento víkend v klubové restauraci U Drahušky u Svatomartinské husy a vína z Kobylí.

Kopanina na Hájích rozhodla už do přestávky a vrátila se do čela

Z první akce penalta a první gól. Pak výstavní střela Poláčka a ještě do přestávky třetí gól, tak vypadal první poločas souboje Hájů s Přední Kopaninou. Po přestávce už hosté hru kontrolovali a dovolili domácím jej jednogólovou úpravu výsledky. Při zaváhání Vršovic na Libuši se tak Přední Kopanina vrátila do čela tabulky.

Neuběhlo ještě ani dvacet vteřin a hosté měli výhodu pokutového kopu. Po výkopu převzal míč Pešír, bleskově ho nasměroval na rozeběhnutého Santlera, který vlétl do vápna, kde jej povalil k zemi Krejčí. Domácí stoper dostal žlutou kartu a hosté jedinečnou šanci jít do vedení. Pešír nezaváhal, Tlustý se vrhl na druhou stranu, než kam šel míč. Snový úvod pro hosty.

Ti dál mašírovali za vítězstvím. Ve 30. minutě obral Santler o míč na půlce Janouška. Následovalo rychlé přenesení hry do levé strany na Poláčka. Ten práskl levačkou do míče tak parádně, že se Tlustý prolétl vzduchem zbytečně. Míč mu zapadl přesně k tyči.

Ve 37. minutě pak Santler ve středu hřiště ustál dva souboje za sebou. Poskytnutou výhodu využil k šikovnému prostrčení míče na Formana, který svůj nájezd z levé strany proměnil ve třetí branku Kopaniny.

Po přestávce se zápas dohrával v režii hostů, kteří si vývoj utkání zkušeně kontrolovali. Přesto se Háje dostaly alespoň k čestnému úspěchu. Nejdříve do vápna dvakrát neúspěšně centroval Soucha, pak před branku hostů přilétl míč z levé strany a z malého vápna jej do sítě pohotově uklidil Bičaník.

Větší komplikace již fotbalisté Kopaniny nepřipustili a po týdenní pauze se vrátili do čela soutěže. Nutno přiznat, že naprosto zaslouženě.

Hlasy trenérů

Petr Procházka (Háje): „Začali jsme nekoncentrovaně, kluci byli ještě asi v kabině. Penalta to byla jasná. Kopanina je nejlepším mužstvem v přeboru, proti kterému jsme zatím hráli. Proti takovému mužstvu se to těžko obrací. Na šance to bylo možná vyrovnané, ale musím uznat, že soupeř vyhrál naprosto zaslouženě.”
Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Myslím, že utkání ovlivnila hned první minuta, kdy jsme po faulu na Santlera proměnili penaltu. Celý první poločas jsme pak byli jednoznačně lepší a přidali ještě další dva góly. Po přestávce se hra mírně vyrovnala a domácí dali jeden gól. My jsme hru kontrolovali a víc jsme jim nedovolili. Vzhledem k průběhu zápasu je naše vítězství zasloužené.”

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Poláček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dominik Santler (Přední Kopanina).

Rozhodčí:Gotthard - Hrubeš, Vojtěch
Delegát:Dlouhý
Žluté karty:Krejčí (Háje)