Kopanina v divizi na vítězné vlně. S Teplicemi to byla třetí výhra v řadě!

Datum a čas:28.04.2012 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:65. Průša (1:0), 78. Strnadel (2:0)
Sestava:Švarc - Bittengel, Cigánek, Bláha (K), Tržický (Vik) - Přibáň, Háša, Santler (Kozlík), Průša - Strnadel, Peclinovský (Gerstner). Trenér: Martin Kuchař.
Sestava-soupeř:Lukáč - Gregor (75. Husák), Jelen, Ivasko, Šraga - Verbíř, Šalda, Česlák (46. Schön), Gabčo (46. Hlaváček) - Kalivoda, Kodeš. Trenér: Stanislav Hejkal.

Přední Kopanina - Zápas jako řemen viděli fanoušci v sobotu v Přední Kopanině. Přestože hrály dva týmy ze spodku tabulky bylo se na co dívat. V horkém počasí šla Kopanina s větší vůlí za úspěchem a po bezbrankovém poločase si ve druhé půli došla pro vítězství. Nejprve se z dálky trefil Průša a vše jistil druhou brankou Strnadel. Kopanina vyhrála potřetí v řadě a v tabulce přeskočila Čelákovice a Teplice B na 12. místo.

Bylo to první vítězství Kopaniny proti teplické juniorce. V uplynulých sezónách v divizi dokázali modročervní urvat jen dvě remízy ku třem porážkám!

V horkém počasí, které trhalo historické teplotní rekordy, se obě mužstva nešetřila. Mírným favoritem byli hosté, ale Kopanina nabuzená dvěma výhrami jim solidně sekundovala. A také měla gólmana Švarce, který dokázal vyrazit střelu na podzim ještě prvoligového Kalivodyna tyč a v další neménně ošemetné situaci dokázal nepříjemně padající míč rovněž vytěsnit.

Pro branku teplického Lukáče byl nejvíce nebezpečný navrátilec do sestavy kanonýr Bohuslav Strnadel. Toho v ofenzivě zdařile podporovala trojice Průša, Santler, Přibáň.

Po bezbrankovém poločase začali mírným náporem hosté, hrající netradičně v bílých dresech místo obvyklé žluto-modré kombinace. Gól však k radosti pěkně zaplněného stadiónu v Přední Kopanině vstřelili domácí.

Po hodině hry napřáhl z dálky dobře hrající Průša a jeho střela překvapila Lukáče a zaplula k jeho levé tyči.

Teplice zapnuly na vyšší rychlostní stupeň, ale když už se prokousaly přes dobrou defenzivu domácích, narazily na zeď jménem Švarc. Nepřišel si na něj zkušený Kalivoda ani Pavel Verbíř mladší, syn dlouholetého nejlepšího střelce Teplic, který rozhodl svou brankou podzimní utkání.

Mladý tým ze severu Čech pak definitivně dostal do kolen střelec z povolání Bohuslav Strnadel. Po sebevědomé akci Průši, který jesličkami obelstil pravého obránce a ačkoliv nepřesně odcentroval, zmatkující obránce odkopnul míč přímo k Strnadelovi, který se vápně v takových situacích nemýlí!

Kopanina vyhrála 2:0, na jaře získala už sedm bodů a v tabulce předskočila právě Teplice B a také Čelákovice. Na dvanácté příčce jí patří 21 bodů.

Přítomné diváky pobavil kromě hry obou týmů také známý žonglér a míčový kouzelník Václav Klouda, který vystoupil se svými programem v poločase a znovu pak po skončení utkání. Po svém druhém vystoupení pak ještě věnoval čas přítomným dětem, které si s ním mohly zkusit některé z triků. Poslední dubnová sobota na stadiónu v Přední Kopanině se prostě povedla!

Prohlédněte si fotogalerii Ladislava Pilaře a nenechte si ujít sestřih nejzajímavějších situací a pozápasové rozhovory, které budou k vidění již brzy na FCPK TV. Chybět nebude ani záznam z vystoupení Václava Kloudy.
Rozhodčí:Kembický - Dujsík, Šedivka